2019.01.23. 19:49

Fatum-Nyíregyháza - Véget ért a nemzetközi kupakaland

Nyíregyháza - A nyíregyházi röplabdázók szép játékokat mutattak be, de erősebbek voltak a franciák.

December után újabb nemzetközi kupameccset rendeztek a Continental Arénában: a Fatum-Nyíregyháza a francia listavezető Mulhouse-t fogadta a CEV-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. Franciaországban a hazaik 3:1-re nyerték meg a párharc első mérkőzését, a biztos előny tudatában Nyíregyházán is nyugodtan kezdtek a vendégek. Volt is mire higgadtnak lenniük, kiválóan röplabdáztak, ütőik a legtöbb esetben úgy fejezték be az akciókat, hogy a nyíregyháziak belekapni sem tudtak a labdába.

A Fatum némiképp szokatlan felállásban kezdett, feladóban ezúttal Ancsin Kitti játszott, a labdáit elsősorban Dani Brisebois váltotta pontokra az első játékrészben. A hazai közönség minden jó megoldást nagy üdvrivalgással fogadott és a lányok is biztatták egymást, ennek eredményeként a második játszmában egyre nőtt az önbizalmuk és a mérkőzésen először előnybe is kerültek. A hangulat tovább fokozódott Varga Eliza egymást követő két kiváló szervájánál, majd Tóth Fruzsi óriási mentését követően, amikor már néggyel mentünk. A Mulhouse azonban zárkózni kezdett, 14:14-nél Hollósy László vezetőedző nyugtatta az övéit, akik ismét megléptek egy-két ponttal, életben tartva ezzel a reményt. Magali Magail együttese aztán visszatalált a mérkőzést elején nyújtott játékához, a húsz pontot már a franciák érték el hamarabb és megnyerték a második szettet is, ezzel már biztosították a továbbjutást.

A nyíregyházi csapat a harmadik játszmát már gyakorlásként foghatta fel az elkövetkezendő mérkőzésekre, hiszen ezen a meccsen már csak azért küzdhetett, hogy jó játékkal szolgálja ki a közönséget. Ez sikerült is, nagy hajrával szorossá tették a harmadik szettet, a továbbjutásra azonban most nem volt esélye, a Fatum-Nyíregyháza egy kiváló francia csapattól szenvedett vereséget.

Röplabda: Női CEV-kupa, visszavágó

Fatum-Nyíregyháza–ASPTT Mulhouse VB 0:3 (-19, -20, -23)

Continental Aréna, 1000 néző, v.: Arzu Emiroglu, Konstantinos Voudouris (török, görög)

Fatum: Ancsin 1, Matics 6, Kalicsanin 5, Varga 16, Brisebois 8, White 5. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó, Lászlop, Mayfield 4. Vezetőedző: Hollósy László.

ASPTT Mulhouse VB: Santos, Guerra 11, Trach 8, Snyder 7, Frantti 9, Michel 2, Csere: Soldner (liberó), Papafotiou, Ebatombo 6, ­Olinga-Andela 5, Jeanpierre 3, Budrak. Vezetőedző: Magali Magail.

Az eredmény alakulása, 1. játszma (27 perc): 1:0, 2:3, 3:5, 4:6, 5:9, 9:11, 10:15, 12:19, 14:19, 18:21, 19:22. 2. játszma (23): 0:3, 1:4, 3:4, 5:5, 8:5, 11:7, 11:11, 14:1, 18:16, 19:19, 19:22, 20:23. 3. játszma (26): 2:2, 5:7, 5:10, 6:12, 8:14 9:15, 10:17, 12:21, 15:21, 17:22, 18:23, 19:24

Hollósy László: – Bánatomra nem borult a papírforma, de a pozitívumokat kell kiemelni, csináltunk szép játékokat, ezeket kell elraktározni. El kell ismerni, jobb volt a Mulhouse.

Magali Magail: – Az első szettben többet hibáztunk, de átbeszéltük a dolgokat, és a lányok elvégezték a munkát.