2010.11.14. 15:50

Szakoly: nincs lehetetlen!

<p>A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 16. fordulójában a szakolyi csapat tíz emberrel fordított az utolsó húsz percben az éllovasként érkező Várda SE ellen, miközben a Nyírbátor idegenben tudott nyerni, ennek köszönhetően a táblázat tetejére ugrott.</p>

Mátészalkai MTK–Gyulaháza 3–1 (3–0)

Mátészalka, 100 néző, v.: Kormány. Mátészalka: Coman – Mészáros G., Robas (Rézműves), Nagy A., Lukács L., Stef (Makszim G.), Bilt, Chis, Kertész J., Szender S. (Sipos J.), Fehér A. (Pálfi J.). Edző: Virovecz Pál. Gyulaháza: Tóth Z. – Molnár G., Gáti Sz., Kapin M., (Bardi B.), Tóth G., Bombera, Gáti S., Deák Z., Petró F. (Dávid G.), Takács B., Éles I. Edző: Bardi Attila. Kertész „Bunca” klasszikus mesterhármassal melegített szombati szalagavatójára. Gól: Kertész J. 3 (egyet 11-esből), illetve Éles I. Ifi: 4–1. (Tudósító: Plesu Ádám)

Virovecz Pál: – Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést, a második feledhető volt.

Bardi Attila: – Hoztuk az idegenbeli formánkat, annyi pozitívum volt ezen a mérkőzésen, hogy a második félidőt megnyertük.

Nagyszekeres–Mándok 1–1 (0–1)

Jánkmajtis, 120 néző, v.: Sinka. Nagyszekeres: Mudri – Homoki J., Pljutyinszkij, Márton J., Chiodreanu, Kiss I. (Koza), Fábián R. (Szilágyi L.), Bartha K. (Szabó P.), Pál Á. (Országh Zs.), Homoki G., Costea. Edző: Della Sándor. Mándok: Bandor – Balázsi A., Szeles, Dancs A., Matyi (Árva B.), Orosz Cs., Liptai T., Cap, Ignéczi, Gombkötő Z., Ács G. (Angyal). Edző: Szilágyi Bertalan. A nagyszekeresi csapatban nem volt akkora átütőerő, hogy kicsikarja a győzelmet. l: Homoki G., illetve Balázsi A. Ifi: 1–0.

Della Sándor: – Rosszkor fogadtuk a Mándokot, amely jó formába lendült, igazságos döntetlen született.

Szilágyi Bertalan: – Az első félidőben két komoly helyzetünk akadt, sajnos, csak ez egyiket tudtuk kihasználni. A másodikban ránk jöttek a hazaiak, nem tudtuk megőrízni előnyünket, összességében igazságos eredmény született.

Gávavencsellő–Nyírtelek 1–2 (0–1)

Gávavecsellő, 100 néző, v.: Király A. Gávavencsellő: Lénárt S. – Takács I., Sánta T., Bodnár S., Lakatos I., Köteles, Szabó I. (Losonczki), Hengsperger A., Spisák Zs. (Takács Zs.), Pásztor Zs. (Hullár), István G. Edző: Németh Zoltán. Nyírtelek: Szabó Z. – Kulcsár T., Csernák I., Mészáros A., Nagy D., Trencsényi, Vékony A., Kóka K., Potornai, Márton P. (Cipf), Nagy B. (Szekrényes). Edző: Vadon Lajos. Ami az egyik oldalon sikerült, az a másikon nem. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de ezt a sportágat gólra játsszák. Gól: Spisák (11-esből), illetve Kulcsár T., Csernák I. Ifi: 3–2. (Tudósító: Kaczur Károly)

Németh Zoltán: – Elindultunk „Osló” felé.

Vadon Lajos: – Szerencsére szombaton sikerült leigazolni Houdini mestert, és így nehéz mérkőzésen szereztünk három pontot.

Ajak–Nyírbátor 0–2 (0–1)

Ajak, 150 néző, v.: Veres J. Ajak: Leskovics A. – Rakoncza, Barati I., Szalai Sz., Takács J., Horváth A., Folytán, Poncsák, Sütő N. (Mester J.), Magyar P. (Pallagi), Kovács Cs. Edző: Szanyi János. Nyírbátor: Tóth Sz. – Pálfi J. (Tóth T.), Czerula, Kovács Á. (Lengyel L.), Kurucz Z., Pálvölgyi, Bíró Zs., Kléninger, Szarka I. (Csoba D.), Erdei Z., Kerekes (Kovács I.). Edző: Bécsi József. A végeredmény nem tükrözi híven a meccs képét, valamint a két csapat táblázaton elfoglalt helyezését. Ha a dobogón állna a hazai csapat, akkor talán nem lenne ennyire elfogult a játékvezetés... Gól: Erdei Z., Bíró Zs. Kiállítva: Barati I. (70. perc). Ifi: 2–2. (Tudósító: Spanyol Dezső)

Szanyi János: – Küzdelmes mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget, de a jobb erőkből álló Nyírbátortól nem szégyen kikapni, További sok sikert nekik.

Bécsi József: – A mérkőzés első részében az agresszíven és jól játszó hazai csapatot nem sikerült jobban megtörni, de ami örömteli, a hátralévő időben a mi akaratunk dominált. Nagyon jó kis meccs volt.

Szakoly–Várda SE 2–1 (0–1)

Szakoly, 100 néző, v.: Kiss L. Szakoly: Borkó – Kevert S., Újfalusi G., Turbucz, Kevert K., Karasz G., Ványi Zs., Pécsi G., Bencs Á. (Széles), Boros Gy., Lipcsei (Kulánda). Játékos-edző: Boros Gyula. Várda SE: Petranics – Szőlősi (Tóth T.), Krizán, Dacin, Nagy D., Mándi A., Kiss I., Dallos (Rab), Fodor A., Spekker (Kerepesi), Lovas I. Megbízott játékos-edző: Petranics Szergej. A hazai csapat végre úgy küzdött, ahogy hetek óta elvárják a szurkolók és a vezetők, egy jó csapat ellen megérdemelten nyert. Gól: Ványi, Pécsi G., illetve Szőlősi. Ifi: 1–3. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: – Az akarat és a szív diadala volt, mivel az utolsó húsz percben – sérülés miatt – tíz emberrel küzdve sikerült fordítani. Gratulálok minden játékosnak.

Petranics Szergej: – Ez a kegyetlen helyzet, nekem kell irányítani a csapatot, de az én hibám miatt elvesztettük a pontokat. Gratulálok a hazai csapatnak.

Nyírkarász–Nagyhalász 0–1 (0–1)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Sipos L. Nyírkarász: Kokas (Tuza) – Mándoki, Rákóczi, Mocsár G., Tóth L., Ujj Gy. (Hajdu), Kiss Z. (Kovács T.), Horváth J., Horváth G., Virtás A., Tóth B. (Vajas). Edző: Dudás Zoltán. Nagyhalász: Szobonya G. – Balogh N. (Vincze), Kelemen, Szobonya P., Kiss G., Bagoly, Csombók Z. (Csombók Cs.), Kóder, Gráf (Kovács Z.), Nagy G., Illak. Edző: Németh Károly. Tovább tart a karászi góliszony. Gól: Illak Á. Kiállítva: Horváth J,. (23. perc), illetve Nagy G. (23. perc). Ifi: 4–0. (Tudósító: Dudás János)

Dudás Zoltán: – Hat olyan játékos kezdett, akivel a héten nem találkoztam, a továbbiakban még kettő pályára lépett... Csak azoknak mondom, akik nem látták a mérkőzést, ennek ellenére gólokkal kellett volna nyerni, csatáraink teljesítménye viszont értékelhetetlen. Nagyon bánt ez a helyzet, de az még jobban, hogy csak engem! A játlékvezetés NB III-as szintű volt.

Németh Károly: – A páros kiállítás minket zavart meg jobban, így is többször bebiztosíthattuk volna a győzelmet, de mivel ez nem sikerült, maradt a küzdés.

Volán-Sényő–Tiszabecs 4–4 (1–1)

Sényő, 90 néző, v.: Kosztyú. Volán-Sényő: Virág Cs. – Soós G., Puskás L., Tóth P. (Vladan S.), Székely Z., Gégény Zs. (Szanics P.), Orosz T., Sándor L., Tuturas, Farkas M., Mocsár Cs. (Toma). Edző: Rubóczki Tibor. Tiszabecs: Gergely I. – Radács, Nagy P., Rapos, Vakarcs, Zámbó, Máté G., Riskó (Csokai), Fedor A., Bornemisza, Szkunzjak. Edző: Szécsi Zoltán. Ezen a meccsen volt minden: kiállítás, nyolc gól: a hazai győzelem a 93. percben úszott el... Gól: Puskás L. 3 (egyet 11-esből), Tóth P., illetve Szkunzjak 3, Máté G. Kiállítva: Nagyp . (60. perc). Ifi: 3–2. (Tudósító: Knoblok Sándor)

Rubóczki Tibor: – Az utolsó percekben menny és pokol. Sajnos, sok meccs után Szkunzjak éppen ellenünk bukkant fel, ez a mi formánk.

Szécsi Zoltán: – Meleg étkezési utalványt elfogadunk!

Fehérgyarmat–Tiszavasvári 1–1 (1–0)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Takács A. Fehérgyarmat: Koncz T. – Dócsa (Peczer), Calin, Batfalschi, Marinica, Jakkel, Chifor, Kovács A. (Merce), Matei, Hagen, Dascal. Edző: Czeglédi István. Tiszavasvári: Tisza S. – Tályai P., Gál N., Lakatos B., Szolyka T., Lajos T., Gyurján R. (Tamás L.), Kurucz T. (Reznek), Bodnár A. (Gyurján A.), Szolyka G. (Nábrádi), Brondics A. (Bur). Edző: Fecsku István. Egy nagyon lelkes ellenfél vitt el egy pontot Fehérgyarmatról, de a hazaiak olyan helyzeteket hibáztak el, amiért még az óvó néni is leszidná az óvodás focistát. A mai meccsen emellett kicsúcsosodott az a rengeteg méltánytalanság, amivel a házigazda együttesnek mindvégig meg kell küzdenie, ép ésszel nem lehet arra magyarázatot találni, hogy kaphatott hat sárgát a hazai, egyez pedig a vendégcsapat. Aki nem hiszi, járjon utána... Gól: Chifor, illetve Brondics A. Ifi: 0–15. (Tudósító: Papp Attila)

Czeglédi István: – Ahelyett, hogy sima győzelmet arattunk volna, ajándékoztunk egy pontot a Tiszavasvárinak.

Fecsku István: – A káposztáspaszulyból valami hiányzott...

Nyírgyulaj–Rakamaz 1–0 (1–0)

Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Éva. Nyírgyulaj: Kecskés – Berecz, Franku, Konyha, Baksa Cs., Sárosi T., Erdei L., Huszti T. (Pénzes), Újfalusi Á. (Szép T.), Horváth K., Pelyák. Edző: Lukács Tibor. Rakamaz: Pécsi V. – Galambosi Zs., Hengsperger A., Bodnár Cs. (Szabó B.), Venczel I., Bodnár K. (Balogh R.), Kiss A., Balogh J., Galambosi G., Suskó Á. (Anderka R.), Borbély P. Edző: Veigli Géza. Ragyogó időben a hazai csapat kiszenvedte a győzelmet. Gól: Baksa Cs. Ifi: 6–2. (Tudósító: Csoba Zsolt)

Lukács Tibor: – A győzelemnél is nagyobb öröm, hogy huszonhárom forduló elteltével ismét nem kaptunk gólt.

Veigli Géza: – A semmire nehéz szavakat találni, még ma este szólok a szertárosnak, hogy ezt a szerelést nem kell kimosni!

1. Nyírbátor 16 11 4 1 36–11 37

2. Várda SE 16 11 3 2 41–11 36

3. Nagyszekeres 16 10 3 3 38–19 33

4. Fehérgyarmat 16 7 7 2 22–17 28

5. Mátészalka 16 7 6 3 31–22 27

6. Nagyhalász 16 7 3 6 25–20 24

7. Tiszavasvári 16 6 5 5 23–22 23