szon-sportoldal

2011.03.22. 11:18

A serdülők között is főszerepben a bátoriak

<p>Majoros Bence és Tóth Gábor két bronzérmet szerzett a Budapest-bajnokság nemzetközi mezőnyében, előbbi duplázott, hiszen egyesben és párosban is felállhatott a dobogó harmadik fokára.</p>

A fiúknál valamennyi korcsoportban képviseltették magukat a nyírbátoriak a Budapest-bajnokságon, amelyen országos bajnoki szintű mezőny állt rajthoz. Sőt, talán még annál is erősebb, hiszen szerb és horvát versenyzők is feltűntek a színen. Utóbbiak jelenlétét három bátori legény is bánta: az újoncoknál a vajdasági Fenjvesi Flórián Molnár Dávidot az éremszerzés, Csekő Dánielt a főtáblára jutás lehetőségétől fosztotta meg, a serdülőknél pedig Tóth Gábort a horvát Ivan Katic attól, hogy gyarapítsa ranglistapontjai számát.

Utóbbi számára vigasznak megtette a párosban szerzett bronzérem, amelyet klubtrása Majoros Bence oldalán szerzett. Nem ez volt az egyetlen nyírbátori medália a KSI Kupán, mivel Majoros egyéniben is felálhatott a dobogó harmadik fokára.

A két „bronzos” legény elsőéves serdülőként az ifik mezőnyében is megmérettete magát, ahol nem ritkán náluk négy évvel idősebb versenyzőkkel kellett felvenniük a harcot. Itt sem maradtak nyeretlenek, hiszen párosban mentek egy kanyart, egyesben pedig Majoros a legnagyobb honi igéretnek számon tartott, első kiemelt Lakatos Tamást szorongatta.
Voltak a mezőnyben még mátészalkai fiúk és nyíregyházi lányok is – közülük Fekete Balázs és Barna Kinga mondhatja el magáról, hogy a főtáblán is volt győztes meccse.

Budapest-bajnokság a KSI Kupáért

Budapest, Március 18-20.

Fiúk

Újonc II-es korcsoport
Csoportmérkőzések, 4. csoport: Molnár D. (Nyírbátori ASE)–Pálfy (BVSC) 3:1, –Fekete B. (Mátészalkai MTK) 3:0, Fekete B.–Pálfy 3:1. A csoport végeredménye: 1. Molnár Dávid 2, 2. Fekete Balázs 1 – a főtáblára jutottak. 15. csoport: Nagy N. (Mátészalkai MTK)–Fazekas E. (Mosonmagyaróvár) 0:3, –Kovács K. (Győri EVSE) 3:0. A csoport végeredménye: 2. Nagy Nándor 1 – a főtáblára jutott. 16. csoport: Csekő D. (Nyírbátori ASE)–Szabó B. (BVSC) 0:3, Kristóf (Pénzügyőr) 3:0, –Fenjvesi (szerbiai) 2:3. A csoport végeredménye: 3. Csekő Dániel 1 – nem jutott a főtáblára.
Főtábla, 1. forduló: Fekete B. (Mátészalkai MTK)–Jalkóczi (Gyepesi ASE) 3:0, Molnár D. (Nyírbátori ASE)–Nagy N. (Mátészalkai MTK) 3:0. Nyolcaddöntő: Molnár D.–Both 3:0, Velkey (Ceglédi VSE)–Fekete B. 3:0. Negyeddöntő: Fenjvesi (szerbiai)–Molnár D. 3:0.

Újonc összevont korcsoport
Csoportmérkőzések, 5. csoport: Nagy N. (Mátészalkai MTK)–Nagy M. (SZombathelyi AK) 0:3, –Kovács K. (Győri SVSE) 3:0. A csoport végeredménye: 2. Nagy Nándor 1 – nem jutott a főtáblára. 6. csoport: Csekő D. (Nyírbátori ASE)–Vozár (Békéscsabai ASE) 0:3, –Kiss B. (Budaörsi SC) 2:3, –Rozina (Komlói BSK) 3:1. A csoport végeredménye: 3. Csekő Dániel 1 – nem jutott a főtáblára. 11. csoport: Szeles B. (Nyírbátori ASE)–Both (Malév SC) 3:0, –Margitfalvi (Budaörsi SC) 3:0, –Gaszt (Komlói BSK) 3:0. A csoport végeredménye: 1. Szeles Balázs 3 – a főtáblára jutott. 18. csoport: Molnár D. (Nyírbátori ASE)–Nagy Cs. (Szombathelyi AK) 0:3, –Rednic (KSI) 3:0, –Kovács D. (Honvéd Szondi SE) 3:1. A csoport végeredménye: 2. Molnár Dávid 2 – nem jutott a főtáblára. 22. csoport: Fekete B. (Mátészalkai MTK)–Szandi (BVSC) 1:3, –Wágner (Komlói BSK) 3:0, –Kuts (Budaörsi SC) 3:0. A csoport végeredménye: 2. Fekete Balázs – nem jutott a főtáblára.
Főtábla, 1. forduló: Szabó D. (Kecskeméti SI)–Szeles B. (Nyírbátori ASE) 3:0.

Serdülő

Egyes
Főtábla, 1. forduló: Majoros B. (Nyírbátori ASE)–Szabó D. (Kecskeméti SI) 4:0, Katic (horvát)–Tóth G. (Nyírbátori ASE) 4:1. Nyolcaddöntő: Majoros B.–Heiszman (KSI) 4:1. Negyeddöntő: Majoros B.–Kramarics (Balatonfüredi FC) 4:2. Elődöntő: Sabján (Komló)–Majoros B. 4:1.
Végeredmény: 3. Majoros Bence (Nyírbátori ASE).

Páros
Főtábla, 1. forduló: Majoros B., Tóth G. (Nyírbátori ASE)–Fraknói, Czibulya (Csepel-Sziget SE) 3:0. Nyolcaddöntő: Majoros B., Tóth G.–Juhász P., Kubik (KSi) 3:1. Negyeddöntő: Majoros B., Tóth G.–Bruckner M., Heiszman (BVSC, KSI) 3:1. Elődöntő: Balogh E., Sabján (Kecskeméti Spartacus, Komlói BSK)–Majoros B., Tóth G. 3:0.
Végeredmény: 3. Majoros B., Tóth G. (Nyírbátori ASE).

Ifjúsági

Egyes
Selejtező, 10. csoport: Tóth G. (Nyírbátori ASE)–Bihercz (Mohácsi TE) 0:3, –Tóth Á. (Kecskeméti Spartacus) 1:3. A csoport végeredménye: 3. Tóth Gábor 0 – nem jutott a főtáblára. 14. csoport: Majoros B. (Nyírbátori ASE)–Kiss A. (Mohácsi TE) 3:1, –Sós P. (PDSE Nagykőrös) 3:0, –Zenyik (Tatabánya) 3:0. A csoport végeredménye: 1. Majoros Bence 3 – a főtáblára jutott.
Főtábla, 1. forduló: Majoros B. (Nyírbátori ASE)–Balogh E. (Kecskeméti Spartacus) 4:0. Nyolcaddöntő: Lakatos T. (KSI)–Majoros B. 4:1.

Páros
Főtábla, 1. forduló: Majoros B., Tóth G. (Nyírbátori ASE)–Bruckner M., Heiszman (BVSC, KSI) 3:0. Nyolcaddöntő: Ecseki, Molnár G. (Ceglédi VSE)–Majoros B., Tóth G. 3:0.

Lányok

Serdülő

Egyes
Csoportmérkőzések, 3. csoport: Nagy N. (Nyíregyházi ATC)–Frecska É. (BSE) 0:3, –Szollár (Győr) 0:3, –Castello (BVSC) 0:3. A csoport végeredménye: 4. Nagy Nikolett 0 – nem jutott a főtáblára. 4. csoport: Nagy K. (Nyíregyházi ATC)–Balogh K. (Orosháza) 0:3, –Lupulescu (szerb) 0:3, –Bardócz (Wink) 2:3. A csoport végeredménye: 4. Nagy Katalin 0 – nem jutott a főtáblára. 7. csoport: Barna K. (Nyíregyházi ATC)–Határ (Postás SE) 1:3, –Nagypál (Jászkun Volán) 3:1, –Harcsa (Szekszárd) 3:0. A csoport végeredménye: 2. Barna Kinga 2 – a főtáblára jutott. 11. csoport: Harman (Nyíregyházi ATC)–Kátai (Győr) 1:3, –Milovanovics (szerb) 0:3, –Harasztovich (Statisztika) 0:3. A csoport végeredménye: 4. Harman Lilla 0 – nem jutott a főtáblára.
Főtábla, 1. forduló: Takács L. (BSE)–Barna K. (Nyíregyházi ATC) 4:0.

Páros
Főtábla, 1. forduló: Varga R., Szabó K. (Postás SE)–Nagy K., Harman (Nyíregyházi ATC) 3:0, Korda, Hartbrich (Statisztika, Salgótarján)–Jónás E., Nagy K. (Győr, Nyíregyházi ATC) 3:0, Barna K., Frecska O. (Nyíregyházi ATC, Statisztika)–Zhang, Bardócz (Wink) 3:1. Nyolcaddöntő: Linter, Határ (Postás SE)–Barna K., Frecska O. 3:1.

- Bodnár Tibor -

Ezek is érdekelhetik