2011.09.11. 19:01

Tizenegy év után szégyellte magát az edző

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 4. fordulójának vasárnapi mérkőzéseit a nagy különbségű győzelmek jellemezték.

Tiszavasvári–Újfehértó 2–1(2–1)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Ésik L. Tiszavasvári:  Polgári – Tályai P., Kurucz T., Szolyka T., Bodnár A.(Aszalós) , Péntek A. (Szolyka G.), Lakatos B. (Gyurján A.), Bagoly Z., Nagy I. (Gál N.), Péntek M., Fazekas V. (Búr). Edző: Fecsku István. Újfehértó: Gégény L. – Pallai Z., Ballai Z., Horváth G., Kerecseny L., Piskóti (Takács L.), Potyók, Kerecseny G. (Szoták J.), Tardi G. (Kiss Sz.), Jasku L. (Osikóczki), Lácza Gy. Edző: Urr László. Húsz percig csak küzdöttek a csapatok: a hazaiak az első, majd a második helyzetükből is gólt értek el, mire a vendégek gyorsan szépítettek. A második félidőben, amikor a játékosok a játékkal foglalkoztak, óriási lehetőségek maradtak ki, háromszor a kapufa, többször a remekül védő fehértói Gégény mentett. Gól: Péntek M., Fazekas V., illetve Lácza Gy. Ifi: 9–3. (Tudósító: Hankó András)

Fecsku István: – A Zsindelyes-mámor eddig tartott.

Urr László: – Megérdemelt hazai győzelem, sok sikert nekik, mi pedig dolgozunk tovább.

Nagyszekeres–Nyírkarász 2–1 (0–1)

Nagyszekeres, 120 néző, v.: Tömöri. Nagyszekeres: Cosmin – Robas, Rebegean, Márton J., Bornemisza, Chiodreanu, Homoki G. (Della), Pál Á. (Szabó P.), Bartha K., Costea, Szilágyi L. Játékos-edző: Della Sándor. Nyírkarász: Tuza – Hajdú G., Csuka, Rákóczi, Danku J., Varga J., Mándi L., Mocsár G., Jávor P. (Virtás A.), Dajka L. (Bagi Z.), Juhász L. Edző: Dudás Zoltán. A hazai csapat végig uralta a játékot, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Gól: Costea, Bartha K.,illetve Varga J. Ifi: 0–3 .

Della Sándor: – Az első húsz percben kihagytuk a nagy lehetőségeket, a vendégek egyszer rúgtak kapura, abból gól született. Magunknak tettük nehézzé a meccset, de megdolgoztunk a győzelemért.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben nem tudtunk élni a lélektani előnnyel, nem játszottunk úgy, ahogy szerettem volna. Hibáinkat a hazaiak kihasználták, ezért megérdemelten győztek.

Szakoly–Nagyhalász 7–2 (6–2)

Szakoly, 100 néző, v.: Szíjjártó. Szakoly: Borkó – Géczi, Turbucz, Boros Gy. (Karasz G.), Kevert S. (Kovács I.), Kevert K., Lipcsei A., Pécsi G. (Molnár Cs.), Fedor A. (Kádár A.), Palaga, Lengyel Á. Játékos-edző: Boros Gyula. Nagyhalász: Vattai – Orbán A., Kelemen R., Farkas A., Gráf, (Gaál Z.) Földi J., Csombók I Cs., Birovecz J., Nagy G. (Bodzás A.), Babják (Vincze L.), Csombók II Cs. (Szoboszlai). Edző: Németh Zoltán. Kellemes ellenfél, kellemes időjárás: a hazai csapat az első félidőt komolyan vette, ami az eredményben is megmutatkozott, a másodikban már csak szórakozott. Gól: Lipcsei A.4, Lengyel Á., Boros Gy., Pécsi G., illetve Csombók I Cs., Gráf. Kiállítva. Birovecz J. (28. perc).  Ifi: 6–3. (Tudósító: Tamás Csaba)

Nagyon jó első félidő után a másodikban visszavettünk, és így is magabiztosan, megérdemelten nyertünk.

Németh Zoltán: – Én szégyellem nagyon magam, remélem a játékosok is. A heti edzésmunka híven tükrözi a végeredmény, gratulálok a hazaiaknak.

Mándok–Záhony 4–0 (3–0)

Mándok, 400 néző, v.: Sándor Cs. Mándok: Bandor – Balogh N., Mándoki, Kiss G., Angyal Á., Balogh T. (Galambos L.), Orosz Cs. (Csürök), Matyi, Szabó S. (Miskolczi G.), Gombkötő Z., Szilágyi Z. (Fintor). Játékos-edző: Gerliczki Máté. Záhony: Barna Z. (Babincsák) – Semegi J., Árva B., Czvik, Koi R., Balázsi A., Papp T., Sére L., Győri J. (Koi G.), Tóth A., Balogh S.Edző: Karasz Lajos. Sima mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. Gól: Matyi 2, Gombkötő Z., Szabó S. Kiállítva: Bandor (65. perc), illetve Tóth A. (50. perc). Ifi: 3–2. (Tudósító: Tamás Zoltán)

Gerliczki Máté: – Ez a harciszellem a minimum, amit elvárok játékosaimtól. Az első félidei játékkal elégedett vagyok, gratulálok a fiúknak.

Karasz Lajos: – Megérdemelt hazai győzelem.

Fehérgyarmat–Mátészalkai MTK 1–0 (1–0)

Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Kocsis Zs. Fehérgyarmat: Koncz T. – Docsa I., Szántó I., Pop, Országh L., Igaz K., Máté G. (Tamási D.), Matei (Tamási Z.), Batfalschi, Birta N. (Horváth N.), Oprea. Edző: Virovecz Pál. Mátészalka: Szegedi G. – Tóth F., Majoros I., Mészáros G., Sipos J., Csorvási (Garda E.), Balázs G., Balogh P., Pankotai I. (Tóth K.), Botos S., Pálfi J. Játékos-edző: Majoros Imre. Szívós, színes csata, verejtékes hazai győzelem. Virovecz prímás úr rúgós zenekara egyszer csak megpendítette a húrokat, amire a Majoros-vonósok nem tudtak válaszolni, így hangosan szólt a nóta: Mátészalka gyászban van, a focicsapat verve van. gyarmaton meg volt nagy vígalom, hiszen az aranylábúak csak begyűjtötték a három pontot a szomszédvár ellen, s ez most mindennél fontosabb volt.  Gól: Oprea. Kiállítva: Pop ( 66. perc), illetve Majoros I. (54. perc). Ifi: 0–1. (Tudósító: Papp Attila)

Virovecz Pál: – Úgy érzem, ennyivel jobbak voltunk gratulálok csapatomnak.

Majoros Imre: – Nagyon gyengén futballoztunk, sajnos, amit hétközben kérek és gyakorolunk, abból a pályán alig kapok valamit vissza. Ahogy az ellenőrök mondanák, a „spori nagyvonalúan” vezette a mérkőzést.

Gyulaháza–Rakamaz 3–1 (1–0)

Gyulaháza, 100 néző, v.: Veres J. Gyulaháza: Fejér G. – Molnár G., Deák Z., Kapin M., Tóth G., Bardi B. (Veres G.), Takács B. (Haga S.), Gáti S., Bombera, Deák B., Éles I. Edző: Bardi Attila. Rakamaz: Gégény B. – Debroczki, Galambosi Zs., Koczogh I. (Kassai N.), Takács I., Venczel I., Borbély P., Gáspár L., Deák G., Pólik T., Balogh J. Edző: Veigli Géza. A hazai csapat biztos vezetés tudatában egy percen belül összehozott két 11-est, amiből a vendégek csak egyet értékesítettek, így nem volt meleg a vége. Gól: Éles I., Bombera (11-esből), Gáti S., illetve Borbély P.(11-esből). Ifi: 2–2. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – Vannak a csapatok amelyek ellen mindegy hogy játszunk, akkor is nyerünk – a Rakamaz ilyen...

Veigli Géza: – Egy teljesen kiegyenlített mérkőzésen mindent kihagytunk, miközben ellenfelünk egy kivétellel mindent berúgott.

Balkány–Nyírcsaholy 4–0 (2–0)

Balkány, 200 néző, v.: Kiss L. Balkány: Varga I. – Daru, Dán F., Görög T., Ferenczi M., Vasas T., Vass Z. (Kovács G.), Tóth Z., Barna A., Nagy M., Görög N. (Kiss L.). Edző: Farkas Béla. Nyírcsaholy: Gergely I. (Oláh M.) – Széles A., Jéri Zs., Széles Zs. (Putilka), Szabó V., Jónás P., Molnár Sz., Jurkó L., Petrohai M. (Mező A.), Bálint M., Lakatos S. Játékos-edző: Kiss Ervin. Magabiztos hazai győzelem a jól küzdő vendégcsapat ellen. Gól: Ferenczi M. 2, Vasas T., Vass Z. Ifi: 7–2. (Tudósító: Farkas Melinda)

Farkas Béla: – Megint létpünk egyet előre.

Kiss Ervin: – Először is gratulálok a hazai csapatnak, teljesen megérdemelten nyert. Tizenegy év után ma szégyelltem magam először, hogy a csaholyi kispadon ültem, és ezt nem az eredmény mondatja velem, hanem a játékosaim hozzáállása a játékhoz és egymáshoz.

Nyírmada–Nagykálló 5–1 (1–1)

Nyírmada, 200 néző, v.: Major D. Nyírmada: Papp G. (Baráti G.) – Szabó G., Mátyus, Danku A., Csernák I. , Tóth A. (Jónás A.), Szikszai A., Fejes J., Németh A., Ponczók T., Papp Z. (Jóni A.). Edző: Szőke István. Nagykálló: Pekk – Győrki, Karaffa, Rubóczki J., Fodor T., Matejkó, Csajkó, (Sárga L.) Málik, Papp M. (Simon), Szigeti, Káposznyák (Kurucz T., Dán A.). Edző: Budaházi László. Fegyelmezett játékkal megérdemelt hazai győzelem. Gól: Németh A 2 (egyet 11-esből), Papp Z., Ponczók T, Tóth A., illetve Csajkó (11-esből). Kiállítva: Rubóczki J. (62. perc). Ifi: 2–4.

Szőke István: – A mai meccsen úgy küzdöttünk és játszottunk, ahogy az elvárható. Azt hiszem ilyen különbséggel is rászolgáltunk a győzelemre.

Budaházi László: – Jól kezdtük a mérkőzést, az ötödik percben vezetést szereztünk, majd súlyos egyéni hibák és a kiállítás megpecsételte sorsunkat. Gratulálok a hazai csapatnak.

1. Nagyszekeres 4 4 – – 10–2 12

2. Szakoly 4 3 – 1 16–11 9

3. Mándok 4 2 1 1 10–5 7

4. Balkány 4 2 1 1 9–5 7

5. Nyírmada 4 2 1 1 11–8 7

6. Tiszavasvári 4 2 1 1 8–5 7

7. Fehérgyarmat 4 2 1 1 10–11 7

8. Nyírkarász 4 2 – 2 11–7 6