2012.01.11. 20:27

Horrorisztikus küzdelem, hazai siker

Előbb az NYKK, majd a Jászberény hozta vissza a meccset a sírból, a ráadásban döntött Mohácsi és Kandics.

Előbb az NYKK, majd a Jászberény hozta vissza a meccset a sírból, a ráadásban döntött Mohácsi és Kandics.Előre a medve bőrére? No, nem a jászberényi irányítójéra (különben is, akkor, nagy M-mel írtuk volna), aki kiszorult a kezdőcsapatból, hanem Sitku Ernőére. Az élvonalban újonc jászberényi csapatnál tudják mi az illem, és Horváth Balázs edző a kezdés előtt egy üveg itallal köszöntötte a hétfőn 40. születésnapját, csütörtökön névnapját ünneplő Sitku Ernőt.

A nyíregyházi csapatkapitány 10–12-nél kapott először szerepet, akkor, amikor az addig jól működő támadójátékban problémák jelentkeztek. Nem állítanánk, hogy ezzel egy csapásra minden megváltozott, de a fej fej melletti első negyedet így is minimális előnnyel zárta az NYKK a szerda esti, előrehozott férfibajnokin. Aztán éppen az élvonalbeli mezőny doyenjénék triplája kellett az addigi legnagyobb különbség (25–19) kialakításához, amit Mohácsi Máté újabb trojkája fejelt meg hétpontossá. Aki elhitte, hogy a tíz pont kosárlabdában megnyugtató előny, az alig egy perc múlva magához térhetett: jé, már csak néggyel tartanak előrébb a hazaiak. A nagyszünetre aztán maradt hat pont, és nagyon hiányoltuk a mindössze a két egységig jutott Damjan Kandics villanásait.

No, meg az Ivan Miskovicséit is, aki a második félidőt duplával kezdte. Mohácsi pedig triplával, és visszaállt a tíz feletti különbség (48–37). Mohácsi és Sitku bravúrkosara kellett ahhoz, hogy ne csökkenjen ismét látványosan a különbség, de Jibril Hodges is egyre több életjelet adott magáról a túloldalon. Olyannyira, hogy egy pontra zárkózott fel a Berény, amikor Kandics bedobta első tripláját, de Austin hosszú szünet utáni villanásával mégis a vendégek vették át a vezetést (57–58).

Az utolsó etap 60–60-ról indult, vagyis tíz perc maradt arra, hogy döntsenek a felek a győztes kilétéről. Mi az, hogy! Másfél perccel a vége előtt még mindig egál volt (79–79) az állás. Ötven szekundummal a vége előtt Kandics büntetőzhetett: mindkettőt bedobta (81–79). Austin egyenlített, Sitku ziccerével támadásnyi idővel a vége előtt a hazaiak tartottak előrébb (83–81). Stefan Fekete kipontozódása után Hodges büntetőzött, csak egyet dobott be, maradt 14 szekundum 83–82-nél. Kandicsot faultolták, mindkettőt bedobta, 85–82-nél időt kért az újonc. Medve ziccerét követően kilenc másodperccel a vége előtt megint Kandics dobott be két büntetőt (87–84), majd Hodges értékesített három szabaddobást, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás poytogtak a pontok, a végig hibátlanul büntetőzőz Kandicsnak (14/14) és Mohácsinak (12/12) sem remegett meg a keze, így megszületett az elvárt győzelem. Hogy miként? Inkább lapozzunk!

Jegyzőkönyv

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Jászberényi KSE 112–106 (20–19, 21–16, 19–25, 27–27, 25–19) – hosszabbítás után

Bujtosi csarnok, 600 néző, v.: Valovics, Pozsonyi, Fodor A.

NYKK: Fekete 16, Polyák 5, Mohácsi 27/9, Kandics 30/12, Miskovics 9. Csere: Sitku 11/3, László R. 13, Siska 1, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás.

Jászberény: Sormaz 3, Hodges 22/6, Austin 31/6, Dramicsanyin 13/9, Horti 8. Csere: Borszéki 15/12, Medve 10/3, Kovács A., Szögi 4, Helmeczi, Wehner, Antal. Edző: Horváth Balázs.

Kipontozódott: Horti (34. perc), Sormaz (37.), Drmicsanyin (40.), Fekete (40.), Miskovics (43.), Polyák (43.), Mohácsi (44.), Szögi (45.).

Az eredmény alakulása, 3. perc: 7–4, 6.: 10–12, 9.: 16–17, 13.: 28–21, 15.: 33–23, 16.: 33–29, 22.: 48–37, 24.: 50–44, 29.: 57–58, 32.: 64–66, 35.: 68–73, 38.: 77–79, 42.: 98–92, 44.: 105–96.

Ferenczi Tamás: – Ezt a mérkőzést már korábban is megnyerhettük volna, hiszen tíz ponttal is vezettünk, de a dicséretesen küzdő Jászberény hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban aztán a remek büntetőzésünk hozzásegített bennünket a sikerhez.

Horváth Balázs: – Horrorisztikus küzdelem volt. Megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de a hosszabbításra mind fizikálisan, mind fejben elfáradtunk, és nem tudtuk ellensúlyozni Damian Kandics dobóformáját.