2012.12.19. 19:57

A center iparosmunkát is vállalt

Nyíregyháza - Bennet Davis volt a nyerőembere a második félidőben remeklő, és a szegedet legyőző NYKK-nak.

Láttunk röplabdás alkarérintést, a futballban alkalmazott kényszerítő átadást – csak a kosárlabda szépségeiből minimálisat. Az első negyedbeli kapkodást a nagy tétre fogtuk, hiszen a férfi élvonalbeli tabella alsó harmadához tartozó csapatok esetében cseppet sem mindegy, hogy melyikük szerzi meg a lélegzetvétellel egyenértékű ötödik győzelmet.

A pontszegénység közepette kintről is aktív palánk alatti emberei révén a vendég Szeged kapott előbb lábra, így a Marso-Vagép NYKK részéről szükség volt a továbbra sem teljesen egészséges irányító, Anthony Nelson bevetésére. Ugyan vele színesebb lett a hazai támadójáték, de így is 12 pontosra nőtt a vendégelőny, amit Bennet Davis kezdett el ledolgozni. A center gól jó plusz büntető kombinációjával már látótávolságon belülre ért az NYKK, amikor beindultak a Szedeák triplavetői, és megint meglépett a látogató. Davis azonban továbbra is elemében volt (a nagyszünetig 17 pontig jutott), így sikerült fordítani, majd Mohácsi Máté dudára dobott duplájával 50–50-es döntetlennel vonultak a felek az öltözőbe.

Ahonnan a nyíregyháziak jöttek ki elszántabban. Davis szövőipari tevékenységet és kulimunkát egyaránt vállalt (úgymint sapkákat gyártott és zsákolt), a csapat pedig öt és fél percig egyetlen pontot sem kapott. Martins Berkis és Mohácsi is újra hozzátette a magáét, Boldizsár Ferenc második trojkájával, 68–55-nél pedig már simának tűnt az addig nyögvenyelős meccs.

Davis az ötvösséget is felvette a szakmái közé, tudniillik amihez ezen a meccsen hozzányúlt, az arannyá változott: a 25. pontját a fizikai törvényeit meghazudtoló módon a gyűrű alól, faulttal együtt préselte a rendeltetési helyére. Nem kétséges, ő volt a nyerőember. Berkis húsz másodpercen belüli két triplája után már húsz volt közte – ki emlékezett már ekkor a kezdeti gyötrelmekre...?

Mégis milyen szép kis mérkőzés lett belőle!

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–SZTE-Szedeák95–78 (17–25, 33–25, 25–9, 20–19)

Bujtosi csarnok, 500 néző, v.: Benczur, Pozsonyi, Gál J.

NYKK: Polyák 6, Berkis 21/12, Mohácsi 19, Boldizsár 9/6, B. Davis 29. Csere: Nelson 7/3, Kaluha 4, Mondzinger, Molnár M., Petrucsik, Czura. Edző: Ferenczi Tamás.

Szeged: Fekete I. 12, A. Jones 12/6, Gurley 6/3, Djukics 13/9, Csorvási M. 13. Csere: Kiss Zs. 10/9, Vida M. 6, Tanács 6. Edző: Molnár József.

Az eredmény alakulása, 7. perc: 8–16, 8.: 13–16, 12.: 17–29, 14.: 29–32, 16.: 31–40, 19.: 44–43, 25.: 59–50, 29.: 73–57, 33.: 85–64, 36.: 89–71.

Ferenczi Tamás: – Ennyit jelent, ha Anthony Nelson is a rendelkezésünkre áll, de a mérkőzést a feljavuló védekezésünkkel nyertük meg.

Molnár József: – Az egészen kiváló első negyedünk után nekünk kellett volna kontrollálnunk az egész meccset, ehelyett hullámvölgybe kerültünk, amiből a második félidőben sem tudtunk kilábalni.