“Ma azt sem tudták, milyen rendezvényen vannak…”

Tiszavasvári vs. Sényő-Carnifex
Tiszavasvári vs. Sényő-Carnifex - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 26. fordulójának szombati nyitányán négy mérkőzést játszottak.

Tiszavasvári–Sényő-Carnifex 2–0 (1–0)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Bíró Cs.

Tiszavasvári: Tóth N. (Kanócz B.) – Szolyka G. (Gál N.), Szolyka T., Balogh N., Kántor Zs., Bakos T., Cseh K. (Bolega S.), Nagy I. (Csáki V.), Gyurján R. (Stefán Á.), Lakatos B., Tudja D. Edző: Kiss Gábor.

Sényő: Jakocska Cs. – Fiumei V. (Szabó Z.), Klepács K., Fábri Z., Ács Á., Toldi A. (Ruska T.), Makai I., Haburcsák B., Haburcsák K., Phrakonkham, Madzin I. Edző: Ember Roland. Nyárias időben a hazai csapat kiküzdötte a győzelmet a szimpatikus vendégcsapat ellen.

Gól: Tóth N. (11-esből), Kántor Zs. Kiállítva: Jakocska Cs. (25. perc), Haburcsák K. (71. perc). Ifi: 1–4.

Kiss Gábor: – Jelen helyzetünkben meg kell becsülni ezt a hazai győzelmet. Ugyanakkor ilyen szituációban hamarabb el kellett volna döntenünk a mérkőzést.

Ember Roland: – Büszke vagyok a csapat minden egyes tagjára, ugyanis tíz, majd kilenc emberrel is méltó partnerei tudtunk lenni a Tiszavasvárinak. Öröm volt látni, hogy egy percre sem adtuk fel és kettős emberhátrányban is végig bírtuk kondival a mérkőzést. Sajnos, volt egy illető a pályán, aki tönkre tette az egész heti munkánkat. Mindezek ellenére gratulálok az ellenfélnek.

Tuzsér–Ibrány 5–1 (1–0)

Tuzsér, 250 néző, v.: Tordai M.

Tuzsér: Zán K. – Nagy K., Iván A., Dolhai M., Hriskevics, Setét R., Bagoly Z., Lakatos B. (Veress L.), Soós T. (Gergely I.), Dallos L. (Zán P.), Pálinkás T. Játékos-edző: Gergely István.

Ibrány: Vattai P. – Berecki S., Esze B., Hruska Á., Kiss P. (Flavio), Engi D., Tóth Zs. (Kovács G.), Bertók D., Hadászi L. (Nagy N.), Pápa S. (Boros M.), Vinicius. Edző: Opre Mihály. A Tuzsér az első perctől egyértelművé tette, hogy melyik a jobb csapat a pályán.

Gól: Hriskevics 3, Soós T., Iván A., illetve Vinicius. Kiállítva: Engi D. (85. percben). Ifi: 2–4.

Gergely István: – A nagy különbségű győzelem ellenére az első félidőben meglehetősen döcögött a játék. Egy null után ziccerek sokaságát hagytuk ki, a másodikban játékrészben pedig eldöntöttük a meccs sorsát.

Opre Mihály: – Vattai Pál jó teljesítményt nyújtott a kapuban, ennek ellenére megérdemelten nyert a Tuzsér. Három-négy teljesítmény kevés ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el. Ennyire vagyunk képesek – velem együtt.

Mándok–Mátészalkai MTK 1–2 (1–1)

Mándok, 150 néző, v.: Vitkai.

Mándok: Cserepko (Pécsi V.) – Kovács I., Hidi N., Galambos L. (Vezdel), Angyal Á. (Varga D.), Szabó T., Buda P., Riasko, Velikij, Csáki P., Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Mátészalka: Pindzsula P. – Drabik M., Szántó Z. (Szathmári S.), Lyáh A. (Batizi-Pócsi N.), Botos A., Dascal (Gergely M.), Sándor D. (Barzó G.), Stef, Jeddi B., Magyari M. (Szathmári D.), Botos D. Megbízott edző: Papik Zoltán. Akaratgyenge hazai játék.

Gól: Riasko, illetve Dascal, Botos A. Ifi: 0–2.

Dancs Béla: – Megvertük saját magunkat. Nagyon kényelmes játék, egyes labdarúgók nem megfelelő hozzáállása ide vezet. Néhányan azt hiszik, mert nyertünk két meccset, ettől már nagyon jó focisták, csak éppen ma azt sem tudták, milyen rendezvényen vannak…

Plesu Ádám, technikai vezető: – Kimagaslóan jó játékvezetés mellett hátrányból fordítva rendkívül értékes győzelmet arattunk.

Nagyecsed–Baktalórántháza 3–1 (1–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Pethő P.

Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K. (Nyíri Gy.), Marinas, Ascsillán L. Bodogán Z.), Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A., Czifrák R. (Sarkadi G.), Dobos Z., Pócsi B., Somlyai G. (Bornemisza I.) Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F., Kozma J. (Bökönyi L.), Marics G., Ráti G., Csordás G., Sitku Á. (Nagy T.), Miskolczi L. (Bodnár G.), Pénzes Á., Pálfi I. Edző: Illés László. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak rászolgálták a győzelemre.

Gól: Marinas 2, Ascsillán L., illetve Marics G. Ifi: 5–0.

Ádásmszki Róbert: – A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk – egy jó Bakta ellen.

Illés László: – A héten sok olyan körülmény hátráltatta a csapatunkat. Kissé „besültünk”, az Ecsed megérdemelten szerezte meg a három pontot – megfelelő színvonalú játékvezetés mellett.