Kisvárda Master Good SE – Mindent megpróbáltak

Milanovics-Litre (23) egyszer talált be a Siófok ellen
Milanovics-Litre (23) egyszer talált be a Siófok ellen - © Fotó: Dodó Ferenc
Kisvárda – Többször váltottak védekezésben és támadásban is, Kobetics tarthatatlan volt.

Telt ház fogadta Kisvárdán a sztárokkal teletűzdelt siófoki csapatot. A hazaiak három gyors találattal meglepték a vendégeket, a Balaton-partiak Kobetics révén szóltak először a mérkőzéshez a hetedik percben.

– Nze-Minko góljaival öt-ötnél érte utol Djonovics lányait a Siófok, innentől kezdve a hazaiak már egyszer sem vezettek a mérkőzésen. A szünetre kétgólos vendég vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

– A térfélcsere után állandósult a két-három gólos különbség a két csapat között, Geiger Melinda alakította ki az ötgólos különbséget, ami egyben a végeredmény is lett. A Kisvárda ezzel elveszítette szezonbeli hazai veretlenségét.

kézilabda: NB I., női.

Kisvárda Master Good SE–Siófok KC 22–27 (11–13)

Kisvárda, 1000 néző, v.: Bonifert, Oláh.

Kisvárda: Pásztor – Orbán 1, Dragut 3, Radojevics 9/4, Milanovic-Litre 1, Hakunova 3, Avgyekova 1. Csere: Kordowiecka (kapus), Guialo 3, Morena, Klikovac, Milosevics, Benko 1. Edző: Vlatko Djonovics

Siófok: Silje-Solberg – Böhme 1, González, Jezic 1, Kobetics 11/2, Nze-Minko 5/1, Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus), Elghaoui 1, Hmirova 1, Janjusevics, Drabik, Geiger 4. Edző: Tor Odvar Moen

Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–2. 16. p.: 5–7. 24. p.: 10–10. 35.p.: 14–14. 40. p.: 14–18. 49.p.: 19–21. 57 p.: 21–25.

Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 4/3.

Vlatko Djonovics: – A Siófok ott van Európa nyolc legjobb csapata között. Mindent megpróbáltunk, támadásban és védekezésben is többször váltottunk, mindez erre volt elég. A jobbik csapat nyert, de én is büszke lehetek a játékosaimra.

Tor Odvar Moen: – Nagyon jó csapat ellen tudtunk nyerni, és ezt jó védekezésünknek köszönhetjük.