“Az ellenfelünk egyetlen kaput eltaláló lövéséből vezetést szerzett”

© Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei I. osztály 9. fordulója négy szombati meccsel kezdődött.

Labdarúgás: Tiszántúli Takarék megyei I. osztály, 9. forduló

Mátészalka–Tiszavasvári 3–1 (0–1)

Mátészalka, 100 néző, v.: Gergely

Mátészalka: Somogyi – Hevele (Farkas), Barnucz, Lyáh, Gábor, Petrohai, Bodó, Magyari, Ozsváth, Makszim (Tóth), Tempfli (Szabó). Edző: Marius Botan

Tiszavasvári: Susánszky (Nagy) – Szolyka T., Huszti (Fazekas), Bakos, Bodnár, Lajos, Tóth, Szolyka G. (Holozsnyák), Ujj, Bolega, Lakatos (Szabó). Edző: Nagy István

Gól: Tempfli 3, ill. Bakos.

Marius Botan: – Gratulálok a csapatnak a második félidőért, és külön gratulálok Tempfli Imrének a mesterhármasért, valamint Barnucz Gergőnek, a vezéregyéniségéért, amit a szünetben mutatott.

Nagy István: – Az első félidőt lehoztuk kapott gól nélkül, a második félidőben a Mátészalka fölénk kerekedett, ezáltal ma sem sikerült pontokat szerezni. A megyei futball azért tart itt ahol, mert a játékvezetés ilyen gyenge.

Vásárosnamény–Mándok 1–2 (1–1)

Vásárosnamény, 300 néző, v.: Homonai

Vásárosnamény: Kardos – Fejes, Nagy D., Danku (Illés), Tóth, Nagy M. (Ács), Deskó, Filep, Géci (Szabó), Schmidt (Bancsi), Puskás. Edző: Dudás Zoltán.

Mándok: Fedinysinec – Kohutka, Ari, Dallos (Fábián), Bátyi (Hidi), Baglyos (Győri), Szabó, Buda, Pallai, Vezdel (Nagy K.), Hegedüs. Edző: Kiss Gábor.

Gól: Deskó, ill. Vezdel, Baglyos. Kiállítás: Ari (Mándok), Fejes (Vásárosnamény). Ifi: 17–0

Dudás Zoltán: – A korai kiállítás és tizenegyes után azt hitte a csapatom, hogy megnyerte a mérkőzést. Sajnos ennyi gyenge teljesítmény ilyen eredményhez vezet. A Mándok példaértékű hozzáállása győzelmet eredményezett.

Kiss Gábor: – Két perc híján a teljes mérkőzést emberhátrányban játszottuk le, mely során a srácok nagyon sokat küzdöttek. Hiszem, hogy ezen a meccsen váltunk igazi csapattá. Minden egyes mándoki játékos óriási gratulációt érdemel. Büszke vagyok rájuk!

Nyírgyulaj–Csenger 5–2 (3–0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Sipos L.

Nyírgyulaj: Oláh (Opre) – Czerula, Tóth, Fekete, Mezei (Szabó), Nagy, Kántor, Lovas, Erdei, Oxi (Angyalos), Török (Gömze). Edző: Lukács Tibor.

Csenger: Juhász – Katona (Kövesligeti), Vereytsi (Bodó), Péter, Varga (Reszler), Stef (Császár), Mona, Lengyel (Mosdóczi), Pálfi, Balogh, Osváth. Csík Tibor.

Gól: Török, Fekete 3, Szabó, ill. Osváth, Kövesligeti. Ifi: 9–1.

A lelkesen játszó csengeriek megnehezítették a hazaiak dolgát, de a végén a rutin győzedelmeskedett.

Lukács Tibor: – Az első félidőben jól játszottunk, megnyugtató előnyt szereztünk, amit a második félidőben érthetetlen kapkodás követett és csak a végén tudtuk biztosítani a megérdemelt győzelmünket.

Csík Tibor: – A különbség a helyzetkihasználásból fakad. Míg ők a nyolc helyzetükből rúgtak öt gólt, addig mi hat lehetőségből kettőt váltottunk gólra. Megérdemelt a hazaiak győzelme.

Nagyecsed–Kisvárda II 1–1 (0–0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Major

Nagyecsed: Makó – Sarkadi, Marinas, Nyíri, Homann, Bulyáki K., Bulyáki A. (Bodogán), Kóka, Dobos, Török, Nyíregyházi (Ádámszki). Edző: Ádámszki Róbert

Kisvárda II: Cserepko – Parcvanija, Országos, Elek, Kovácsréti, Khmil, Szőr, Gyüre (Dibáczi), Köblös, Atamas (Lusánszki), Ötvös (Bálint). Edző: Erős Gábor.

Gól: Ádámszki, ill. Kovácsréti.

A helyzetek alapján közelebb álltak a győzelemhez, egy jól játszó vendégcsapat ellen.

Ádámszki Róbert: – Az ellenfelünk egyetlen kaput eltaláló lövéséből vezetést szerzett, a helyzetek alapján győzhettünk is volna. A csapat tartását mutatja, hogy nulla egy után sem adtuk fel. Nagyon nagy vezér elnökünknek, Fodor Andrásnak, születésnapja alkalmából sok boldogságot kíván az egész csapat.

Korolovszky György: – Semmi nem szólt mellettünk, mégis színvonalas meccset játszottunk, Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert kiemelkedő teljesítmények akadtak és értékes pontot szereztünk.