haon-sportoldal

2012.08.25. 14:34

Bohus-Karnik Mercédesz mindhárom meccsen remekelt a nagybányai nemzetközi tornán

Kézilabda - A bajnoki rajtra készülő DVSC-Fórum női kézilabdacsapat egy kétnapos, hatcsapatos nemzetközi tornán vett részt Nagybányán. A debreceniek az első két meccsüket elvesztették, így az 5. helyért játszhattak, amit végül megszereztek a Bíró-tanítványok.

Kézilabda - A bajnoki rajtra készülő DVSC-Fórum női kézilabdacsapat egy kétnapos, hatcsapatos nemzetközi tornán vett részt Nagybányán. A debreceniek az első két meccsüket elvesztették, így az 5. helyért játszhattak, amit végül megszereztek a Bíró-tanítványok.A torna első meccsén a Jolidon Cluj volt a Loki ellenfele, s a cívisvárosiak végig partiban voltak a Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő kolozsváriaknak. A DVSC szakmai igazgatója, Köstner Vilmos értékelése szerint a felkészülési időszak legjobb produkcióját nyújtotta a Loki ezen a meccsen. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetben egyenlő volt az állás, s a vége is igen szoros volt, ám végül a válogatott játékosok egész sorát felvonultató Cluj 33-31-re diadalmaskodott. A hajdúságiaknál a Kudor, Bohus-Karnik, Siska triumvirátus 5-5 góllal vette ki a részét a góltermésből – adta hírül a klub honlapja.A pénteki nap második, délutáni mérkőzésén már nem ment ilyen jól a piros-fehéreknek, a házigazda Nagybánya ellen, a vendéglátók már a szünetben elhúztak 19-14-re, majd 32-27-re nyertek. A pénteki csoportküzdelmek után szombaton a helyosztókat rendezték, ahol a Loki a Nagybánya második számú alakulatával csapott össze az ötödik helyért. A Debrecen magabiztosan játszva, végig vezetve, 18-13-as félidőt követően 30-21-re diadalmaskodott. A Loki legjobbja a hét gólig jutó Bohus-Karnik Mercédesz lett.

Van mód a javításra

- Jól szervezett nívós tornán vettünk részt, külön köszönet a házigazdáknak a remek vendéglátásért - mondta Köstner Vilmos szakmai igazgató a klub honlapjának. - Csapatunknak akadtak jó periódusai, s kiütköztek azok a hiányosságok, amelyeken a bajnoki rajtig javítani kell. A résztvevők közül a BL-selejtezőre készülő Kolozsvár, az EHF-kupa-döntős Zilah, a Nagybánya és a Békéscsaba főleg agresszívabb, szervezettebb, hatékonyabb védekezésével jár előttünk. Támadásban még mindig sok labdát elszórunk. A korábbi felkészülési meccsekhez képest sokat javultunk, s az Érd elleni bajnoki rajtig még lesz mód a hibák kijavítására.

Az utóbbi egy évben rengeteget fejlődő Bohus-Kartnik Mercédesz végig jól teljesített, Kudor Kitti a Kolozsvár ellen játszott nagyon jól és a sérülése után visszatérő Karalyos Orsi is kezdi megtalálni önmagát. Átlövőinktől többet várok és a szélsők kihasználása is lehetne jobb. Közülük ezen a tornán Kazai Anita és Varsányi Nóra teljesített jól. A kapusok közül a fiatal Makai Vera még keresi önmagát, Lajtos Nóri kezdi elkapni a fonalat, több ziccert is hárított, de az átlövések védésénél hatékonyabbnak kell lennie. Ehhez a védőfallal való összhangon kell javítania – fogalmazott a szakember.

Tények

JOLIDON CLUJ-DVSC 33-31 (15-15)

DVSC: Lajtos - Varsányi 3, Herr A. 1, Kudor 5, Bohus-Karnik M. 5, Siska 5, Kazai 4. Csere: Makai (kapus), Slakta 2, Karnik Sz. 2, Karalyos 2, Som 1 Szilágyi Á. 1, Bálint R., Horváth Cs.

HCM BAIA MARE-DVSC-FÓRUM 32-27 (19-14)

DVSC - Varsányi 2 Herr A. 3 Kud 4, Bohus-Karnik 1, Siska 3, Kazai 2. Cs: Lajtos (kapus) , Pál 2, Karnik 2, Karalyos 6, Szilágyi Á. 1, Bálint R. 1

DVSC-FÓRUM-HCM BAIA MARE II 30-21 (18-13)

A DVSC-Fórum legjobb dobói: Bohus-Karnik M. 7, Varsányi, Szilágyi Á. 4-4, Kudor 3.,