Helyi közélet

2016.08.21. 15:50

Templomot szenteltek Vásárosnaményban

Vásárosnamény - Demkó István a Vásárosnaményi Görögkatolikus Egyházközség parochusa közösségi oldalán is informálta az érdeklődőket a városban felépült Szent Demeter templom felszenteléséről.

Vásárosnamény - Demkó István a Vásárosnaményi Görögkatolikus Egyházközség parochusa közösségi oldalán is informálta az érdeklődőket a városban felépült Szent Demeter templom felszenteléséről.

Az élő Isten iránti hálaadással adjuk hírül, hogy a 2005-ben alapított egyházközségünk új temploma mára felépült! Felemelő látni és hallani a visszajelzéseket, hogy ezen siker egész városunk öröme! A szenteléssel egybekötött ünnepi Szent Liturgiára a Vásárosnaményi Görögkatolikus Egyházközség nevében Szeretettel és Tisztelettel meghívjuk Önöket szeretteikkel együtt!

Vasárnap délelőtt, új templomot szentelt fel Kocsis Fülöp Érsek-Metropolita atya Vásárosnaményban.

(Szaloniki Szent Demeter vértanú, az ortodox egyház egyik legtiszteltebb szentje. A keresztényüldöző Maximianus keletrómai társcsászár parancsára halt vértanúhalált Thesszaloniké (ma: Szaloniki) városában, amelynek védőszentje lett. Kivégzésének oka az volt, hogy földalatti börtönében megtérítette Nesztor gladiátort, aki az arénában így megerősödve legyőzte a császár kedvenc bajnokát, Lyaeust. A hívek védelmezőjének tekintik, és karddal, pajzzsal ábrázolják. Hazai tiszteletét jelzi, hogy a Szent Koronán is szerepel.)

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában