Helyi sport

2020.02.18. 09:31

Élre állt a Vitka

Hétvégén mindkét NB II.-es megyénkbeli női csapatunk pályaválasztóként lépett pályára. Szombaton a Mátészalka gólokban gazdag találkozón gyűrte le a Hatvant, míg a Vikta SE a Kazincbarcikát múlta felül és győzelmével a tabella élére állt. Férfiaknál a Kisvárda Füzesabonyban kapott ki, a Nyírbátor pedig Hajdúböszörményben maradt alul, a viszont Tiszavasvári győzni tudott Gyöngyösön.

Fotó: Dodó Ferenc

Kézilabda: bajnoki eredmények, tabellák

NB II., női.

Mátészalka–Hatvan 38–30 (21–16)

Mátészalka, 170 néző, v.: Győr, Hadas.

Mátészalka: Bodó – Torma 11 / 2, Márkus 2, Rozman 4 / 2, Deme B. 2, Drabik 10, Kiss J. 3. Csere: Papp (kapus), Deme F., Ábri 2, Őri 2, Donka, Balla, Demeter 1, Czier. Edző: Falcsik Miklós. Már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, és végig a kézben tartotta az irányítást. Kiállítások: 18, illetve 16 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve: 4/2.

Falcsik Miklós: – Gratulálok a lányoknak! Azoknak is, akik még nem tudták megmutatni, mire is képesek igazán. Ahogy sikerül őket újból felépíteni, és kondícióban is utolérik a többieket, úgy egyre több lehetőséget fognak kapni ők is. Nagyon hiányzott már a siker, jó volt érezni az ízét! Sokat kell még együtt dolgoznunk ahhoz, hogy egységes, ütőképes csapattá váljunk.

Vitka SE–Kazincbarcika 32–27 (16–16)

Vásárosnamény, 50 néző, v.: Nyitrai, Tóth.

Vitka SE: Szabó – Kónya 3, Lévai 1/1, Rózsa 10/6, Tsubyna 3, Pál 2, Haraszti 4. Csere: Miklovicz (kapus), Héjjas 4, Bartha 1, Varga 3, Márta 1. Edző: Vakarcs Krisztina. A sokat hibázó hazai csapat végül megszerezte mind a két pontot. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 9/7, illetve: 7/7.

Vakarcs Krisztina: – Türelmetlenül támadtunk, sok ziccert hibáztunk. Az első félidőben nem volt védett labdánk, és a védekezésünk is egyenlő volt a nullával. Szünet után ifjúsági játékosunk, Márta Anna beállításával feljavult a védekezésünk, a szerzett labdákból pedig sikerült előnyt szereznünk.

További eredmények: DVSC U22–Dabas 35–21 (17–17), Szepa KSE–Füzesabony 15–46 (7–22), Heves–Lóci DSE 21–25 (12–15), Hajdúböszörmény–Salgótarján 22–24 (12–12).

Füzesabony, néző, v.: Major, Szűcs.

Kisvárda: Both – Tuska 1, Csendes 5, Fábián 8, Petykó 2, Kerezsi 1, Papp. Csere: Simon (kapus), Nagy, Kapdos, Bottka 1, Kovács, Ruzsinszki 4/2. Edző: Türk Ferenc. A hazai gárda végig vezetve nyerte meg a mérkőzést. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve: 4/2.

Türk Ferenc: – A két csapat magas színvonalú játékot mutatott, a játékvezetők pedig alacsony színvonalon vezették a mérkőzést.

Hajdúböszörmény–Nyírbátor SC TVP 29–28 (14–16)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Molnár, Szenteszki.

Nyírbátor: Felföldi – Albecz, Kovács 7/4, Kun, Szűcs 11, Mészáros 1, Szedlacsek 5. Csere: Hostisóczki (kapus), Pál 1, Tamás 2, Illés 1, Láng, Siket, Varga. Edző: Csapos János. A hazai csapat lelkes játékkal otthon tartotta a két pontot. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve: 4/4.

Csapos János: – Nem elég a mezt kiküldeni a pályára…

Gyöngyös U23–Tiszavasvári 23–34 (13–16)

Gyöngyös, 80 néző, v.: Ágnecz, Sipos.

Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 5, Nagy 5/1, Nácsa 8, Kovács I., Feind, Gazdag 4. Csere: Vajda (kapus) Bor 3, Balázs 3, Kiss 3, Kovács II. 2/2, Lakatos, Kőszegi, Balogh 1. Edző: Hadas Sándor. A fiatal hazai csapat mindent megtett a győzelemért, de Tiszavasvári jól állta a sarat. Kiállítások: 8, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/1 , illetve: 3/3.

Hadas Sándor: – Örülök, hogy győztes mérkőzéssel indítottuk a szezont, remélem, ez lendületet az a csapatnak.

További eredmények: Túrkeve–Nádudvar 29–29 (15–16), DEAC–Kazincbarcika 39–27 (20–11), Hajdúnánás–Szolnok. 33–33 (17–20).

12. Gyöngyös U23 12 2 – 10 331-401 4

Megyei bajnokság, női. Kisvárda II.–Kisvárda KC 46–15 (23–4). Férfi. Balkány–Fehérgyarmat 19–52 (8–28), Nyírbátor II.–Ópályi 36–27 (18–11), Szivacs KC–Demecser 36–27 (18–13).