Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Szűcs Balázs három gólt dobott

Fotó: Pusztai Sándor

NB II., férfi

Nádudvar–Fehérgyarmat 23–26 (9–12)

Nádudvar, zárt kapuk mögött, v.: Bozó, Mezei. Fehérgyarmat: Cioroiu – Kelemen 2, Czeglédi P. 5/3, Siket 4, Kotvász 1, Juhász 4, Fekete 9. Csere: Bihari, Szenczi (kapusok), Gaál, Tuska, Kovács 1, Czeglédi B., Baros, Szabó. Játékos-edző: Juhász Zoltán. A Fehérgyarmat értékes két pontot hozott el Nádudvarról. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/3.

Juhász Zoltán: – Végig fegyelmezetten védekeztünk, és kapusaink is remekeltek. Támadásainkat hosszan, türelmesen szőttük és pontosan fejeztük be. Előfordultak hibák elöl is, hátul is, de mindig volt, aki javította ezeket. Ezúttal nem tudtam mindenkinek játéklehetőséget adni, aki nem lépett pályára, a kispadon biztatva csapattársait járult hozzá a győzelemhez.

Nyírbátor–Hajdúböszörmény 41–28 (21–10)

Mátészalka, zárt kapuk mögött, v.: Csanádi, Polgár. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 4, Gubó 10, Bor 1, Mészáros 2, Pánczél 12/1, Szedlacsek 6. Csere: Hostisóczki (kapus), Losonczi 2, Siket 1, Pál 1, Rácz 1, Kun 1, Varga, Lapos, Láng. Edző: Csapos János. A hazai csapat végig kézben tartotta a mérkőzést, úgyhogy lehetőséget kapott minden játékosa. Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 6/2.

Csapos János: – Négy hét után végre ismét bajnoki mérkőzést játszottunk. A srácok ki voltak éhezve a játékra, amit komolyan is vettek, és meg is lett az eredménye.

Tiszavasvári–Bőcs 32–26 (17–14)

Tiszavasvári, zárt kapuk mögött, v.: Katona, Konyári. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 4, Szűcs 3, Gazdag 4, Feind 8, Földi 2, Sóvágó 5/4. Csere: Vajda (kapus), Balogh, Lakatos, Balázs 3, Lippai 1, Nácsa 2, Kőszegi. Edző: Hadas Sándor. A hazai csapat nehezen tudta érvényesíteni akaratát. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 11/7.

Hadas Sándor: – Örülök a győzelemnek, ilyen ellenfél ellen nehéz játszani.

Kisvárda–Berettyóújfalu 33–35 (14–15)

Kisvárda, zárt kapuk mögött, v.: Dulai, Pisák. Kisvárda: Simon – Nagy 4, Csendes 5, Ruzsinszki 3, Petykó 2/1, Fábián 10, Bottka 1. Csere: Both (kapus), Kerezsi 3, Kovács, Papp 3, Kapdos, Gyebnár 2. Edző: Türk Ferenc. A jóval esélyesebb hazai csapat meglepő vereséget szenvedett. Kiállítások: 10, illetve 18 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/1.

Türk Ferenc: – Szégyellem magam, remélem, van pár játékosom, aki szintén így érez!