A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság – eredmények, nyilatkozatok.

Labdarúgás: megyei II. osztály, Kelet-Magyarország csoport, 21. forduló

Ópályi, zárt kapuk mögött, v.: Tóth I.

Ópályi: Mándi – Szilágyi, Lupcsa, Máté Gy., Varga, Máté A., Szender, Bartha M. (Kiss), Patály (Bartha A.), Terjék (Kalucza), Jónás. Edző: Kósa József.

Vámosoroszi: Nagy – Bakó, Somogyi (Rácz), Hadi (Szabó), Riskó (Somogyi), Rigó, Imre (Banga), Róka, Juhász, Márton, Szabó. Játékos-edző: Riskó Tibor.

Gól: Róka (öngól), illetve Szabó 2, Somogyi. Ifi: 3–0.

Kósa József: – A jó erőkből álló vendégcsapat ellen az első félidőben pariban voltunk, de a másodikban sok egyéni hibából megkaptuk a szokásos gólunkat, onnantól kezdve lefutballoztak minket a pályáról.

Riskó Tibor: – Akik az Urat szeretik, azoknak minden a javukra van.

Nábrád–Milota 1–3 (1–0)

Nábrád, zárt kapuk mögött, v.: Lipták.

Nábrád: Pásztor A. – Pásztor N., Balogh, Fehér (Kanyó), Kónya, Suba, Szegedi, Lengyel (Paládi), Banga, Rácz, Garda. Edző: Kónya Zoltán.

Milota: Kánya – Kóczé, Fejes, Lázár, Lizák, Bunna, Lukács, Delényi, Kondor, Rétfalvi, Makula. Edző: Elek László.

Gól: Szegedi, illetve Kondor 2, Lázár. Ifi: 1–16.

Kónya Zoltán: – Ilyen lélektelen játékkal nem lehet mérkőzést nyerni, igazságos vendéggyőzelem született.

Elek László: – Most léptünk pályára a legtartalékosabb összeállításban, de a csapat megérdemelten győzött a második félidei játéka alapján.

Kocsord-Nagydobos 4–5 (1–2)

Kocsord, zárt kapuk mögött, v.: Tóth L.

Kocsord: Sztároszta – Szimuly, Mészáros, Tóth (Jónás), Horváth, Haga (Erdei), Virág, Szilágyi (Kovács), Horváth, Makszim, Filep. Edző: Jónás Zsigmond.

Nagydobos: Pindzsula – Rácz D., Zakor, Bégány, Baráti, Fodor (Mikes), Rácz Zs., Szabó, Huszti, Rácz P., Máté. Edző: Kiss Ernő.

Gól: Virág 4 (egyet 11-esből), illetve Huszti 2, Bégány 2, Fodor. Ifi: 7–2.

Jónás Zsigmond: – A srácok akartak, küzdöttek, de nem volt szerencsénk. Öt-hat sérült játékosom van, sajnos így alakult.

Kiss Ernő: – Egy héten belül a harmadik mérkőzésünket kellett lejátszani, a fáradtság itt már nagyon látszott. Saját hibákból született ennyire szoros végeredmény, ettől függetlenül ezek a legszebb győzelmek, úgyhogy nagyon örülünk!

Pannónia Zrt. Csoport

Geszteréd-Nyírbéltek 1-1 (1-1)

Geszteréd, zárt kapuk mögött, v.: Lövei. Geszteréd: Sándor – Görög, Szilágyi, Huszár, Dobos, Vass (Kiss), Karaffa (Tóth), Géczi (Nagy), Papp, Horváth, Balázsi. Edző: Géczi Péter. Nyírbéltek: Kócs – Tatár, Kevert (Kósa), Szatmári (Erdei), Balogh Z., Nagy, Gyarmati, Balogh Zs., Ricsei, Sárga, Horváth. Edző: Ricsei Ferenc. Gól: Balázsi, illetve Balogh Zs. Ifi: 5-1.

Géczi Péter: – Jelenlegi helyzetünkben bravúr az egy pont is.

Ricsei Ferenc: – Küzdelmes meccsen veszítettünk két pontot hiszen még tizenegyest is hibáztunk.

Biri-Tiszavasvári 0-3 (0-3)

Biri, zárt kapuk mögött, v.: Knobloch. Biri: Oláh – Baumgartner, Katona, Zámbó, Takács, Nagy T., Nagy M., Szlávik ( Asztalos), Makács, Daróczi, Huri. Edző: Dankó Zsolt. Tiszavasvári: László – Szolyka T., Kiss, Vadász (Lakatos D.), Bakos (Bolgár), Viszokai, Szolyka G., Tóth (Mészáros), Bolega, Száraz (Lakatos M.),Gyákum. Edző: Kiss Gábor. Gól: Száraz, Kiss, Szolyka G. Ifi: 0-4.

Dankó Zsolt: – Két ellenétes félidő volt. A másodikban hiába voltak ziccereink, ha reggelig játszottunk volna akkor sem rúgunk gólt. Gratulálok a Tiszavasvári győzelméhez.

Kiss Gábor: – Katasztrofális talajú pályán a helyzetek alapján nagyobb különbségű is lehetett volna győzelmünk. Gratulálok minden pályára lépett játékosomnak , ilyen mentalitással és hozzáállással kell tovább csinálnunk.

Rakamaz-Kótaj 0-2 (0-1)

Rakamaz, zárt kapuk mögött, v.: Kovács. Rakamaz: Péter – Kántor, Bagoly, Venczel (Szitai), Neuzer, Dinó (Tóth), Galambosi, Málik, Anderka (Mihali), Kovács, Dudás (Koczogh). Edző: Hidegh Lajos. Kótaj: Krizsanovszki – Hangácsi, Papp (Ferenczi), Balogh (Huncsik), Tóth T., Tóth Z.(Karacs), Lakatos, Csörgő (Molnár), Szarka, Hegedüs, Verner (Sárközi). Edző: Seregi Mihály. Gól: Csörgő, Hegedüs. Ifi: 8-0.

Hidegh Lajos: – Ma hiányzott belőlünk a tűz, a vendégcsapat győzelme megérdemelt.

Seregi Mihály: – Gratulálok a csapatomnak behúztunk három pontot.

Nyíribrony-Nyíregyháza Spartacus II. 0-2 (0-2)

Nyíribrony, zárt kapuk mögött, v.: Szőnyi. Nyíribrony: Orgován – Támba, Zsiros, Erőss, Rubóczki, Imre, Kantár, Busák, Juhász, Király, Légrádi. (Badarász). Edző: Kantár József. Nyíregyháza Spartacus II.: Szücs – Németh, Trencsényi, Sztankó, Erdei (Rácin), Vámos, Kecskeméti (Gyüre), Tudja, Kovács, Csilus.(Barzó). Edző: Szilágyi Krisztián. Gól: Trencsényi, Trácin.

Kantár József: – Egy jól játszó ellenéfllel szemben tisztességesen helyt álltunk.

Szilágyi Krisztián: – Küzdelmes meccsen sikerült begyűjteni a három pontot. Sok helyzetet dolgoztunk ki amiből kettőt sikerült gólra váltani. Gratulálok a csapatnak.

Nyírlugos-Kálmánháza 3-0 (2-0)

Nyírlugos, zárt kapuk mögött, v.: Szabó. Nyírlugos: Mohácsi – Kavalecz, Illés, Pénzes, Samad (Balogh), Fézer, Vass (Ritli), Oliver (Veres), Sveda (Sinka), Csákányos, Holló. Edző: Kavalecz Béla. Kálmánháza: Kanócz – Matejkó (Boldi), Ádám (Takács), Nagy, Kotricz, Szilágyi, László, Horváth, Rácz (Czeglédy), Sramkó (Dávid), Korsoveczki. Edző: Kotricz Zoltán. Gól: Oliver 2, Sveda. Ifi: 1-1.

Kavalecz Béla: – Jó idő, jó játékvezetés mellett, egy jó csapatot sikerült legyőzni. Gratulálok a fiúknak.

Kotricz Zoltán: – Sajnos rosszul indult az egész meccs, néhány igazolás otthon maradt, így köszönjük a hazaiak türelmét. Az első félidőben rossz felfogásban játszottunk, ahol a hazai csapat el is döntötte a meccset. A második félidőben, bár játékunk nem volt túl szép és jó, de rendeztük a sorokat. Nem hagytunk annyi területet a hazai csapat gyors játékosainak. Ma ennyire voltunk képesek. Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Nyírlugos.

Nagykálló-Kállósemjén 1-2 (1-0)

Nagykálló, zárt kapuk mögött, v.: Homonai. Nagykálló: Pekk – Erdei, Koskovits (Marinka), Málik, Soós, Sipos, Mészáros, Árki, Ruska (Mihalovics), Bodai, Módis. (Bencs). Edző: Mészáros Ákos. Kállósemjén: Ovszijenko – Tóth (Mező),Dobránszki, Marozsán, Kóth, Hamza, Danó (Bodnár), Docsa (Pekk), Sipos (Petruska), Bodnár, Lábas. Edző: Ovszijenko Volodimir. Gól: Bodai, Lábas, illetve Hamza. Ifi: 8-0.

Mászáros Ákos: – Nem érdemeltünk vereséget. Sikerült megnehezíteni a bajnokesélyes dolgát, de ez kevés a pontszerzéshez. További sok sikert Kállósemjénnek.

Gáll László elnök: -Gratulálok a csapatomnak, egy olyan kapott gól után tudtunk felállni, ami teljesen szabálytalan volt. A sípszó után született a gól és a kapusom nem is mozdult rá. Nagy tanakodás után a játékvezető megadta a gólt, majd ezt követően a játékosaim még jobban felszívták magukat és minden párharcot megnyertek. A második félidő elején sikerült kiegyenlíteni és egy szabadrúgásból szerzett góllal sikerült megszerezni a fontos három pontot. Ilyen minősithetetlen játékvezetést nagyon-nagyon régen láttam, szemmel látható volt, hogy a három játékvezető szinte mindent a hazai csapat győzelméért szeretne megtenni. Ahogy ígértem: három pontért mentünk és el is hoztuk.

Újdomdrád-Nyírkarász 3-1 (2-0)

Újdombrád, zárt kapu mögött, v.: Harsányi. Újdombrád: Balla – Petercsák (Pásztor), Dócs (Kernács), Kocsi, Feka (Lakatos), Tóth, Balla K. (Bilecz), Tóth Á., Lippai, Dócs G., Edző: Balla János.

Nyírkarász: Molnár – Király, Horváth (Szabó), Ujj, Kasza, Simon, Bombera, Nádai (Farkas), Juhász, Csaholczi, Csuka. Edző: Matyi András. Gól: Balla K. 2, Tóth N., illetve Csuka. Ifi: 4-2.

Balla János: – Fehér ember nem felejt. A tavaszi nem igazán sportszerű vereségünket férfias játékkal és gólokkal. Boldog születésnapot kívánok a négy ziccert kihagyó támadómnak Tóth Norbertnek.

Matyi András: – Mivel sajnos 0-0-ig kihagytunk három lehetőséget, addig az ellenfél egy helyzetből gólt lőtt. Le a kalappal a sérült játékosokat helyettesítő fiatalok előtt.

Vaja-Gergelyiugornya 3-0 (1-0)

Vaja, zárt kapuk mögött, v.: Ésik. Vaja: Vakarcs – Borsi, Bálint, Pálfi, Sándor (Kiss), Zakor J., Sima, Zakor G. (Nagy), Lakatos, Soltész. Edző: Siska Attila. Gergelyiugornya: Csordás – Danku, Mándi, Bancsi, Sebestyén, Lovas (Varga), Peregrin, Csonka, Danku, Jávor, Szilágyi. Edző: Szilágyi Bertalan.

Gól: Sándor, Soltész, Nagy. Ifi: 3-1.

Siska Attila: – Azt gondoltam, hogy az ebéd utáni csokitorta lesz a mai desszert, de tévedtem. Ez a mérkőzés volt az!

Szilágyi Bertalan: – Jókor jött ez a pofon, teljesen megérdemelten nyert a Vaja – kiváló játékvezetés mellett. Lelketlenül futballozva nem lehet mérkőzést nyerni.

Tiszakanyár-Domrád 2-2 (0-1)

Tiszakanyár, zárt kapu mögött, v.: Szabó. Tiszakanyár: Csáki – Dobrai (Csire), Pásztor, Dancs (Szabó), Jánvári, Bodnár, Illés, Timkó, Oláh, Németh, Nagy. Edző: Oláh Levente. Dombrád: Kromplák – Baráth (Lengyel), Kecsmár, Molnár, Giesinger (Dankó), Szendrei, Koi, Tóth, Szabó, Hoksz, Németh. Edző: Tóth János.

Gól: Timkó, Németh, illetve Tóth, Kecsmár. Ifi: 4-1.

Oláh Levente: – Újra abba a hibába estünk, hogy az első félidőt odaajándékoztuk az ellenfélnek és ők ezt ki is használták. A második félidőben sikerült megfordítani az eredményt, ám az ellenfél az egyetlen kapura tartó lövéséből gólt szerzett. Ezután ziccerek tömkelegét alakítottuk ki, sajnos nem tudtunk egyet sem kihasználni, így csak magunkat okolhatjuk az elért eredmény miatt. Gratulálok a Dombrádnak

Tóth János: – Egy ilyen csapat is tud Kanyáron pontot szerezni.

Jéke-Tuzsér 0-1 (0-0)

Jéke, zárt kapu mögött, v.: Szikszai. Jéke: Csucska – Boda, Sütő, Szatmári, Huzdik (Horváth), Végső, Huszti, Kovács, Radvánszkí (Iván), Végső Sz., Szabó. Edző: Dolhai Máté. Tuzsér: Csuka – Fábián, Balogh, Iván A., Szőke (Iván T.), Balogh (Jónás M.), Jónás Zs., Iván E., Jónás M., Boda, Balogh A. Edző: Szabó István. Gól: Iván A.

Dolhai Máté: -

Szabó István: – A nehézségeink ellenére megérdemelten nyertünk.

Szabolcsveresmart-Nyírmada 5-1 (2-1)

Szabolcsveresmart, zárt kapu mögött, v.: Kiss. Szabolcsveresmart: Pécsi – Tar (Meggyesi), Koi, Kantár (Szidor), Selyem (Szabó), Gombkötő (Horváth), Bandor, Rostás (Horváth Á.), Ponczók, Dobrai, Győri. Edző: Sajtos András. Nyírmada: Csíki (Magyar), Beri, Rézműves, Mocsár, Horváth, Szikszai, Váradi (Kézi), Csépke, Jónás (Deák), Muluto, Kakuk. Edző: Cseh Jenő. Gól: Dobrai, Gombkötő, Kantár 2, Rostás, illetve Csépke. Ifi: 3-5.

Sajtos András: – Az első félidő nagyon parázs volt, a szünet után motiváltabban futballoztunk ellenfelünknél, így megérdemelten nyertünk,

Cseh Jenő: – Sajnos, ebben az összeállításban ennyire voltunk képesek, ráadásul a második félidőben fizikálisan és mentálisan is összezuhantunk. Folytatjuk tovább, tesszük a dolgunkat.

Pátroha-Őr 4-0 (1-0)

Pátroha, zárt kapu mögött, v.: Rácz. Pátroha: Kiss – Balogh (Mikó), Kovács, Mozga, Borbély, Haller, Bedő (Gombkötő), Kovács Sz., Méhész, Csáki, Molnár. Edző: Vitalij Minyin. Őr: Tisza T. (Deme) – Lapos, Ilyás, Szabó, Tisza Á., Jenei Zs., Szabó L., Jenei B., Kézi, Deme B., Kendl ( Szabó A.). Edző: Szabó Attila.

Gól: Molnár 2, Bedő, Haller. Ifi: 5-3.

Vitalij Minyin: – Az első félidő nehezen indult, majd lendületbe jött a csapat és fegyelmezett, jó játékkal nyertünk. Mindkét csapatunknak gratulálok!

Szabó Attila: – Rosszul indult a mérkőzés Tisza Tomi sérülése miatt, ez meg is pecsételte a sorsunkat. Jobbulást kívánunk kapusunknak!

Záhony–Ladányi TC 6-1 (3-0)

Záhony, zárt kapu mögött, v.: Maleskovits. Záhony: Mucsicska (Mészáros) – Kacsúr, Tar, Zán, Setét, (Halász), Gombkötő, Bara, Angyal, Pálosi, Györke., Lupcsa Edző: Sárkány Gábor. Ladányi TC: Fejér – Pólyán (Borzák), Deskó (Kiss), Árva, Szabó, Balogh, Demeter, Kovács (Cser ), Bálint, Kovács (Hardi), Szilágyi. Edző: Kertész Milán. Gól: Setét, Lupcsa, Bara, Györke, Tar, Gombkötő, illetve Kovács. Ifi: 9-1.

Golyán Gergő: – Álmos kezdés után időben ébredtünk, szép gólokat szereztünk. Győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Jobbulást kívánjunk Sárkány Gábornak és párjának, mielőbb várjuk vissza! A csapat osztozik a Varga család gyászában, nyugodj békében, Méri!

Kertész Milán: – Barta Andrisnak köszönjük az eddigi munkáját, várjuk vissza! A mérkőzésről pedig annyit? győzött a jobb, részemről meg elgondolkodok a folytatásról…

1. G.ugornya 20 17 – 3 83-20 51

2. Vaja 20 15 2 3 66-24 47

3. Tiszakanyár 20 13 3 4 44-20 42

4. Záhony 20 14 3 4 52-30 42

5. Pátroha 20 11 4 5 50-37 37

6. Tuzsér 21 11 6 4 40-30 37

7. Újdombrád 21 11 3 7 61-44 36

8. Fényeslitke 20 8 3 9 39-43 27