Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

Balogh Dániel három gólt dobott

Fotó: Sipeki Péter

Férfi

Tiszavasvári–Nyírbátor 25–31 (11–14)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Major, Tarnavölgyi. Tiszavasvári: Both – Benyusz 1, Balogh D. 3, Feind 2, Szűcs 11/2, Gazdag, Lippai 1. Csere: Boczák, Balogh B. (kapusok), Bálint, Balázs, Erdős 3, Csikós 3, Orosz. Edző: Hadas Sándor. Nyírbátor: Gadnai – Vasas 3/1, Gubó 6, Mészáros 2, Albecz 5, Pánczél 7/1, Szedlacsek 8. Csere: Felföldi (kapus), Siket 1, Illés. A vendég Nyírbátor idénybeli legjobb játékával, végig vezetve magabiztosan szerezte meg a két pontot. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2.

Hadas Sándor: – A mérkőzés háromnegyed részéig élvezetes volt a játék, a végén sajnos nem csak a Nyírbátor, a kalózok is támadták a hajónkat. Gratulálok a Nyírbátornak!

Molnár András: – Gratulálok a nagyot küzdő és kiválóan felkészített Vasvárinak. Ezen a napon már nemcsak nyomokban tartalmazott kézilabdát a játékunk, hanem több periódusban is jól játszottunk végre.

Kisvárda–Berettyóújfalu 37–25 (17–8)

Kisvárda, néző, v.: Dulai, Pisák. Kisvárda: Hostisóczki – Nagy 1, Csendes 3, Ruzsinszki 2, Kapdos, Radojevics 8/1, Papp 3. Csere: Simon (kapus), Petykó 7, Király 2, Gyebnár, Kiss 4, Virga 3, Revák 3/1, Kertész 1, Kovács. Edző: Türk Ferenc. A hazai csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, de a másodikban még rátett egy lapáttal. Kiállítások: 12, illetve 18 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/1.Türk Ferenc: – Könnyebb volt, mint gondoltuk.

Kazincbarcika–Fehérgyarmat 34–42 (14–20)

Kazincbarcika, v.: Aczél, Tihaméri. Fehérgyarmat: Szenczi – Tuska 2, Czeglédi P., Kovács 3, Varga K. 11, Gaál 3, Baros 2. Csere: Bihari, Cioroiu (kapusok), Varga J. A., Oláh 3/3, Varga L. 3, Fekete 8, Gacsályi 3, Czeglédi B., Siket T. 4. Játékos-edző: Varga László. A Fehérgyarmat félidei előnyét tovább növelve magabiztosan nyert. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3. Varga László: – Egész héten más mentalitással készült a csapat. Jó edzésmunkával bárhol tudunk nyerni, ha tiszták a fejek. Minden játékos, aki pályára lépett, hozzá tudta tenni a magáét, amelynek 2 pont lett az eredménye. 60 percen keresztül jól játszottunk mind támadásban és védekezésben. Gratulálok a fiúknak.

DEAC II.–Kállósemjén 33–25 (18–10)

Debrecen, 60 néző, v.: Kiu G., Kiu T. Kállósemjén: Both -Vizi, Bereznai 3, Buzás 2, Havel 2, Krisztián 3, Horváth 8/3. Csere: Hornyák (kapus) Hegedűs 3, Bakó 3, Varga. Játékos-edző: Bécsi János. Az első játékrészben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni a vendégcsapat. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/3.

Bécsi János: – Négy egészséges felnőttjátékossal mentünk neki a mérkőzésnek. Az első félidőben eladott labdáink eldöntötték a mérkőzést.

További mérkőzések: Nádudvar–Acélváros 24–32 (11–16), Hajdúböszörmény–Hajdúnánás 25–29 (13–15).

Kazincbarcika–Vitka SE 29–36 (16–17)

Kazincbarcika, 180 néző, v.: Bettembuk, Gulyás. Vitka SE: Szabó – Kónya 5, Repák 8/5, Rózsa 3, Pál 4, Jaksics 3, Haraszti 1. Csere: Deák (kapus), Dévényiné 8/3, Varga, Frunza-Kis, Barati 2, Zih 2. Edző: Dévényi János. A Vitka SE második félidei eredményes játékával tette biztossá a győzelmét. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 8/8.

Dévényi János: – Rosszul kezdtünk, de aztán visszajöttünk a mérkőzésbe, a félidőre már előnnyel vonulhattunk. A második félidő olyan volt, amilyet szeretnék látni a jövőben. Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt.

Mátészalka–Miskolc 32–23 (15–9)

Mátészalka, 90 néző, v.: Katona, Konyári. Mátészalka: Bágyi – Torma 14/5, Buzás 2, Czakó 3, Deme F. 3/2, Drabik 4/1, Ábri 3. Csere: Bodó A. (kapus), Deme B. 1., Gáspár, Bordás, Bodó B., Tóth, Toók 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A Mátészalka félidei előnyét tovább növelve magabiztosan tartotta otthon a két pontot. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 4/3.

Nagy Márkus Peónia: – Sikerült kijönnünk a hullámvölgyből. Gratulálok a lányoknak, mert mindenki odatette magát és a megbeszéltek szerint játszott. Örülök, hogy mindenki pályára léphetett, van még mit javítanunk, de haladunk a célunk felé.

Kállósemjén–Füzesabony 17–44 (7–20)

Újfehértó, 30 néző, v.: Harsányi, Magyar. Kállósemjén: Száva – Sóvári 2, Gergely 5/2, Sigér 2/1, Ferenci 1, Baraksó 3/2, Fecsó-Zsuga 1. Csere: Kulcsár-Czagány, Kovács (kapusok), Papp 2, Mészáros, Kósa Zs., Kósa A., Reszegi. Edző: Darius Sarca Alex. A pontatlanul játszó Kállósemjén ismét méretes pofonba szaladt bele. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 2/2.

Darius Sarca Alex: – Ismét rengeteg technikai hibánk volt és sok labdát eladtunk, amely megpecsételte sorsunkat. A csapat­összhang viszont egyre jobb, amelyből meríthetünk a jövőben.

További mérkőzések: DVSC U22–Lóci DSE 38–19 (18–10), Hajdúböszörmény–Hatvan 16–37 (10–18), Salgótarján–Heves 37–26 (18–12).

1. DVSC U22 6 6 – – 216–119 12

2. Füzesabony 6 5 – 1 194–147 10

3. Vitka SE 6 4 1 1 176–149 9

4. Salgótarján 6 4 1 1 184–170 9

5. Mátészalka 6 4 – 2 189–146 8

6. Hatvan 6 4 – 2 160–129 8

7. Kazincbarcika 6 2 – 4 162–171 4

8. Hevesi SE 6 2 – 4 143–164 4