Röplabda

2021.12.01. 21:03

A Fatum három ponttal térhet haza Miskolcról

A nyíregyháziak a szerdai győzelmükkel feljöttek a tabella második helyére.

Nem volt kérdés, a nyíregyháziaknak kötelező volt nyerniük szerdán, a DVTK vendégeként. A fordulót negyedik helyről váró címvédőnek persze teljes koncentrációval kellett kiállnia a mérkőzésre – elvégre az MTK otthonában majdnem megégett –, de a nyeretlen sereghajtót muszáj volt megverni.

Váratlan végjáték

Az ilyenformán teher nélkül játszó diósgyőriek kezdtek jobban, Nikola Radosová 3:0 után szerezte meg az első Fatum-pontot, amihez újabbakat tett, 5:5-nél még csak ő volt eredményes a vendégeknél. Pintér Andrea blokkjával aztán sikerült a fordítás és összeállt a nyitás-fogadás, valamint tiszta ütéseket vállalhattak a nyíregyháziak. A második DVTK-időkérés megtörte a lendületet, a hazaiak belelkesedtek, így váratlanul szoros lett az első játszma, ám Vaida Beáta beütötte a játékrész utolsó pontját.

Csupán fellángolások

A másodikban aztán ő kezdett be nagyon, a védekezésre sem lehetett panasz, valamint elsősorban Pintér révén jól is nyitott a Fatum. Voltak fellángolásai a miskolciaknak, de Ralica Vaszileváék a szett elejéhez hasonlóan újra nagy különbséget tettek a két csapat közé.

A harmadik játszma néhol örömjátékhoz hasonlított, a nyíregyháziak itt már nem adtak esélyt ellenfelüknek. Németh Szabolcs gárdája ezzel a győzelemmel a tabella második helyén zárta az alapszakasz első körét.

Röplabda: női Extraliga

DVTK–Fatum-Nyíregyháza 0:3 (-23, -15, -11)

Miskolc, v.: Árpás, Horváth.

DVTK: Kiss 6, Kalmár 3, Egri 8, Kuzelová 2, Sylejmani 13, Baidiuk 2. Csere: Kundrák, Balogh (liberók), Zsofnyák, Sitku 1. Vezetőedző: Farkas Mihály.

Fatum: Vaszileva 14, Pintér 11, Tiemi 6, Radosová 20, Lászlop 2, Vaida 9. Csere: Tóth F., Tóth D. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (26 perc): 3:0, 5:3, 7:9, 9:13, 10:15, 12:18, 19:20, 22:24. 2. játszma (23): 0:3, 2:7, 5:9, 6:13, 11:16, 12:21. 3. játszma (21): 2:1, 2:4, 3:7, 7:12, 7:18, 10:23.