"Dicséret illeti a csapatot, mert nagyon harcosan léptek pályára"

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Havel Krisztiánék (9) idénybeli második győzelmüket aratták szombaton

Fotó: KM-archív/Sipeki Péter

Női

Hajdúböszörmény–Kállósemjén 27–26 (13–10)

Hajdúböszörmény, 50 néző, v.: Takács, Tárnyik. Kállósemjén: Száva – Kósa A. 1, Gáspár 2, Pál 6, Ferenci, Páll 4/2, Baraksó 4. Csere: Kovács E. (kapus), Gergely 7, Kósa Zs. 2, Ferenczi. Edző: Darius Sarca Alex. A vendégeknek labdája volt a döntetlenre, a kapufa azonban a hazaiakkal volt. Kiállítás: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 2/2.

Darius Sarca Alex: – Kritikán aluli játékot mutattunk, remélem, a következő mérkőzésen minőségibb játékkal tudunk előrukkolni.

Mátészalka–Lóci DSE 32–30 (17–12)

Mátészalka, 120 néző, v.: Oláh, Szikszay. Mátészalka: Bágyi – Deme F. 2/1, Buzás 2, Sigér 8, Czakó 3, Drabik 7/1, Ábri 6. Csere: Szórádi (kapus), Kovács 2, Deme B., Tóth 1, Ofra, Toók 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. Gólokban gazdag mérkőzésen tartotta otthon a két pontot a Mátészalka. Kiállítás: 16, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 7/5.

Nagy Márkus Peónia: – Az első félidő derekáig elégedett voltam a játékunk minden elemével. Utána kapkodóvá váltunk, így saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.

Füzesabony–Vitka SE 22–22 (10–14)

Füzesabony, 100 néző, v.: Győr, Hadas. Vitka SE: Szabó – Kónya 1, Repák D. 4/1, Rózsa 2, Barati 2, Dévényiné 8/3, Soltész 1. Csere: Varga, Repák V. 3, Kostyó 1. Edző: Dévényi János. Az utolsó húsz percben mindössze három gólt lövő Vitkának a végén labdája volt a győzelemhez. Kiállítás: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/4.

Dévényi János: – Minden lehetőségünk megvolt, hogy elhozzuk a két pontot, sajnos nem tudtunk élni vele. A védekezésünk rendben volt, támadójátékunk viszont a második félidőben elfogyott, rengeteg technikai hibát vétettünk, ami megbosszulta magát.

További eredmények: Miskolc–Heve 34–23 (22–11), Hatvan–Salgótarján 30–30 (13–13).

Férfi

Tiszavasvári–Hajdúszoboszló 23–26 (13–12)

Hajdúnánás, v.: Aczél, Nagy. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D. 2, Benyusz 4, Kelemen 2, Feind 4, Szűcs 5/1, Csikós 2. Csere: Balogh B. (kapus), Sóvágó, Bálint, Balázs 3, Erdős 1. Edző: Hadas Sándor. A hajdúságiak a második félidő elején átvették a vezetést, amit a mérkőzés végéig már nem engedtek ki a kezükből. Kiállítás: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/5.

Hadas Sándor: – Rossz felfogásban, akaratgyengén játszottunk, amelynek csak vereség lehetett a vége. Minden erőnkkel harcolni fogunk a bennmaradásért.

Kisvárda–Kazincbarcika 33–28 (15–15)

Kisvárda, 60 néző, v.: Katona, Konyári. Kisvárda: Simon - Nagy, Kiss 1, Ruzsinszki 3, Petykó 6, Radojevics 10/1, Papp 2. Csere: Hostisóczki (kapus), Bottka 3, Götz 4, Jenei, Virga 3, Kapdos 1. Edző: Türk Ferenc. A hazaiak meggyőző második félidei teljesítménnyel magabiztosan tartották otthon a két pontot. Kiállítás: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

Türk Ferenc: – Ennél nagyobb különbséggel is győzhettünk volna, ha nem követünk el ennyi butaságot. A második félidei védekezésünk viszont tetszett.

Kállósemjén–Hajdúnánás 30–23 (18–9)

Újfehértó, 150 néző, v.: Kovács, Széles. Kállósemjén: Tóth – Pop-Rares 4, Havel, Bereznai 3, Krisztián 9, Barabás 3, Horváth 9/5. Csere: Bécsi, Bakó, Hegedűs, Varga 1. Játékos-edző: Bécsi János. A hazai csapat fegyelmezett, jó játékkal már az első harminc percben eldöntötte a mérkőzést. Kiállítás: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/1.

Bécsi János: – Kiemelkedő kapusteljesítménnyel és feszes, kemény védekezéssel nagy különbséget alakítottunk ki az első félidőben, amit meg tudtunk tartani a mérkőzés végéig. Gratulálok a srácoknak.

DEAC II.–Nyírbátor 19–31 (9–15)

Debrecen, 60 néző, v.: Barna, Kovács. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 5, Gubó 3, Bor, Mészáros 3, Pánczél 9/4, Szedlacsek 4. Csere: Gadnai (kapus), Tamás 3/1, Fábián 2, Illés 2, Albecz, Siket K., Varga.

A csoport rangadóján a Nyírbátor végig kézben tartotta a mérkőzést, ehhez kiváló kapusteljesítmények és védekezés társult. Kiállítás: 0, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/5.

Molnár András: – Végre védekezésben előre tudtunk lépni, viszont sajnálom a második félidőben kihagyott ziccereket és eladott labdákat. Ettől függetlenül dicséret illeti a csapatot, mert nagyon harcosan léptek pályára.

További eredmény: Berettyóújfalu–Hajdúböszörmény 25–25 (8–12)

1. Nyírbátor 13 12 1 - 429-336 25

2. Acélváros KK 12 10 - 2 386-344 20

3. DEAC II. 13 8 - 5 371-332 16

4. Kisvárda 13 7 2 4 375-348 16

5. Hajdúszoboszló 13 6 2 5 355-352 14

6. Kazincbarcika 13 6 1 6 389-393 13

7. Fehérgyarmat 12 5 1 6 382-387 11