Röplabda

2023.03.22. 19:38

Így kell kezdeni a rájátszást! – Előnyben a Fatum-Nyíregyháza

A női röplabda Extraligában szereplő Fatum-Nyíregyháza 3:0-s győzelemmel kezdte a Kaposvár elleni negyeddöntőt.

Fotó: Gazdag Mihály

A Fatum-Nyíregyháza november 24. óta először játszott a Continental Arénában. A csapat nem akármilyen mérkőzéssel tért vissza állandó otthonába, ugyanis szerda este itt rendezték a Kaposvár elleni Extraliga-negyeddöntő első felvonását.

Tavaly hasonló párosítás jött össze az alapszakasz után, akkor meglepetésre a somogyiak diadalmaskodtak. A nyíregyháziak azóta már visszavágtak a bajnokságban és legutóbb a Magyar Kupa bronzmeccsén is. Utóbbi mérkőzésnek Kovács-Francesco Genesis volt a hőse, aki ezúttal is a kezdőben kapott helyet.

Ugyancsak jó formában van Anija Jurdza, jó sánccal ő szerezte meg a Fatum első pontját, majd Selena Lebannal együtt ponterősen is folytatta. A hazaiak irányították a meccs elejét, ám a Kaposvár a szett vége felé gyorsított a játékán, fel is zárkózott egy pontra. Merve Cepni 23:22-nél kétszer villant a hálónál, utóbbi megmozdulásával játszmalabdához juttatta a csapatát. Ha már a török center megteremtette a játékrész lezárásának lehetőségét, egy labdamenettel később be is ütötte az utolsó pontot.

A Fatum Leban jó szerváira építve gyorsan előnybe került a második szettben is, de idővel összeállt a vendégek védekezése, egymás után többször is sikeresen sáncoltak. Egálnál (13:13) Leban ejtett okosan, majd Cepni blokkolt, így a Nyíregyháza újra megszerezte a lélektani előnyt. A hazaiak szlovén játékosa lendületben is maradt, ezúttal is klasszis teljesítményt nyújtott: ha kellett, erővel, de több esetben inkább ésszel oldotta meg a helyzetet. Csapata rohamosan közelített az újabb játszmagyőzelem felé, amit Kristina Belova biztosított.

Szorosan alakult a folytatás. Lászlop Alexandra többször is jó megoldással, Tóth Fruzsina nagy mentésekkel jelentkezett, ám a vendégeknél is voltak jó teljesítmények. Megint 13:13-nál jött egy fordulópont, a hosszú labdamenetet Jurdza okos perdítése zárta el. Itt a Fatum el is lépett, de a Kaposvár Rosane Maggioni vezetésével visszaküzdötte magát. Olyannyira, hogy hárompontos hátrányból már a Nyíregyházának kellett kapaszkodnia. A hazaiak innentől újra pontosabban támadtak, Cepni blokkja meccslabdát jelentett, majd ő is zárta le a mérkőzést.

A párharc következő mérkőzését vasárnap 14.30-kor rendezik Kaposváron, azt a találkozót az M4 Sport+ élőben közvetíti.

Röplabda: női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Fatum-Nyíregyháza–Kaposvár 3:0 (23, 20, 23)
Continental Aréna, v.: Halász, Bátkai-Katona.
Nyíregyháza: Leban 22, Lászlop 7, Jurdza 15, Belova 4, Cepni 8, Kovács-Francesco 3. Csere: Tóth (liberó), Cicic. Vezetőedző: Tomás Varga.
Kaposvár: Godó 5, Gyimes 6, Maggioni 2, Szedmák 13, Bodovics 5, Ubavics 12. Csere: Radnai Lili (liberó), Renko-Ilic 4, Rády, Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (27 perc): 2:0, 3:4, 6:6, 10:7, 10:10, 16:11, 20:14, 22:21, 24:22. 2. játszma (23): 3:1, 8:4, 10:9, 13:13, 18:14, 20:18, 24:20. 3. játszma (28): 2:2, 5:4, 7:8, 11:11, 13:13, 17:13, 17:17, 19:22, 22:22, 24:23.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0.