2023.06.15. 08:51

Négy érmet nyertek a tájékozódási futók országos bajnokságain

Forrás: Nyíregyházi Sportcentrum

Fotó:

A tájfutóknál múlt hétvégén folytatódott az országos bajnokságok sora, ezúttal a középtávú és váltó bajnokságot rendezték meg Gánt térségében. A versenyzőket a korábbi esős napok miatt erősen felázott, sáros talaj várta. A szombati, középtávú egyéni versenyen 9 Nyíregyházi Sportcentrumos versenyző jutott az „A” döntőbe, mindannyian a mezőny első felében végeztek. A legeredményesebb Veress Anna volt, aki ezüstérmet vehetett át.

Vasárnap a váltókkal folytatódtak a küzdelmek. Itt 2 arany és 1 ezüstérmet harcoltak ki a fiatalok.
A Nyíregyházi Sportcentrum 4. váltója szoros versenyben szerezte az 5. helyet, 3 csapat – az 5., a 6. és a 7. helyezettek - pedig 1 percen belül ért célba.