Atlétikai Magyar Bajnokság

2023.07.09. 09:10

Egyéni csúcs, címvédések, szép ezüstérem

A Nyíregyházi Sportcentrum számára jól sikerült első nap után szombaton is születtek érmek a 128. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Helebrandt Máténál ezen az ob-n sem volt gyorsabb gyalogló

Fotó: Pusztai Sándor-archív

A bajnokság második, szombati napján három nyíregyházi versenyzőért szoríthattunk. Női 800 méteres síkfutásban kétség sem férhetett Kéri Bianka győzelméhez, mögötte viszont többen igyekeztek érmet szerezni. Az NYSC versenyzője, az u23-as bajnok K. Szabó Gabriella nagyjából 500 méter után robbantott, második helyre állt, amit már nem adott ki a kezéből, nagy különbséggel előzte meg üldözőit és idei legjobb eredményével ért célba.

A súlylökésben címvédő Tóth Balázs már az első körben a legnagyobbat dobta, ezen a második kísérletével javított, ám Kovács László másodpercekkel később egy centivel megelőzte őt. A nyíregyháziak nehézatlétája aztán negyedikre 18.05 méterre repítette a szert, amire már nem volt válasza az Ikarus versenyzőjének, így Tóth megvédte a címét.

Csakúgy, mint Helebrandt Máté. Ötezer méter gyaloglásban a várakozásoknak megfelelően Venyercsán Bence volt a legnagyobb riválisa, ám a BHSE atlétáját az utolsó előtti kör végén kizárták, így Helebrandt senkitől sem zavartatva, egyéni csúccsal ért be első helyen. A háromszoros olimpikon a tavalyi ob-hoz képest 17 másodperccel gyorsabban teljesítette a távot.

A Nyíregyházi Sportcentrum négy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárta az országos bajnokságot.

128. Atlétikai Magyar Bajnokság

A 2. nap nyíregyházi érdekeltségű eredményei
Nők
800 méter: 1. Kéri Bianka (SVSE) 2:02.97, 2. K. Szabó Gabriella (NYSC) 2:07.61, 3. 3. Heffner Hédi (BEAC) 2:09.05

Férfiak
Súlylökés: 1. Tóth Balázs (NYSC) 18.05 m, 2. Kovács László (Ikarus BSE) 17.89 m, 3. Fekete István (KARC) 17.17 m
5000 méter gyaloglás: 1. Helebrandt Máté (NYSC) 19:32.59 perc, 2. Tóth Norbert (H. Szondi SE) 19:56.05 p, 3. Tokodi Dávid (FTC) 21:03.16 p