Kosárlabda

2023.07.06. 14:56

Lilláék Európa nyolc legjobb válogatottja között

A nyíregyházi tehetséget is soraiban tudó magyar U18-as leány kosárlabda-válogatott egy győzelemmel és egy vereséggel áll az Európa-bajnokság keresztjátékában.

Dobó Lilla a magyar válogatott eddigi öt meccsén kezdő volt

Forrás: FIBA

A magyar U18-as leány kosárlabda-válogatott csoportmásodikként Olaszországgal játszott az A-divíziós korosztályos Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Sokáig az olaszok vezettek, ám még időben kapcsoltak a mieink és 59–53-ra győztek. A negyeddöntőben Szlovénia már túl nagy falatnak bizonyult (60–76), így válogatottunk az 5-8. helyért küzdhet tovább.

A Nyíregyházi Kosársuli tehetsége, Dobó Lilla mindkét találkozón kezdő volt. Előbbin ő játszotta a legtöbb percet a csapatában, 11 pontot, 8 lepattanót, 2-2 gólpasszt és szerzett labdát jegyzett, utóbbin 6 ponttal és 3 lepattanóval zárt.