Kézilabda NB II

2024.04.09. 10:54

A Mátészalka otthon, a Tiszavasvári SZIKE idegenben nyert

Fotó: Gazdag Mihály

Hétvégén folytatódtak a rájátszás küzdelmei az NB II-ben. Hölgyeknél az alsóházban a Mátészalka gólgazdag mérkőzésen múlta felül a Hevest. Férfiaknál a felsőházban a Nyírbátor tíz gólos vereséget szenvedett Salgótarjánban. Az alsóházban nagy verést kapott a Kisvárda Füzesabonyban, míg a Tiszavasvári SZIKE Miskolcon diadalmaskodott a Szinvaparti KSE ellen.
női NB II., Észak-Kelet, alsóház, 3. forduló
Mátészalka–Heves 35–30 (20–14)
Mátészalka, 60 néző, v.: Katona, Somodi. Mátészalka: Szórádi – Bodó, Simon 1, Ábri 2, Deme B. 2, Drabik 10/3, László 3. Csere: Lőrincz (kapus), Prokob R. 6, Lengyel, Csépke 2, Czakó B. 8, Prokob D., Bákonyi, Kisgyörgy. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 5/4.
Drabik Péter: – Az első félidő jól sikerült, ötletes támadásokat vezettünk kevés hibával, a második félidőben több hiba csúszott a játékunkban, de végig kezünkben volt a mérkőzés.
További eredmény: Eszterházy U21–Füzesabony 21–34 (9–15).

Forrás: mksz.hu

férfi NB II., Észak-Kelet, felsőház, 2. forduló
Salgótarján–Nyírbátor 33–23 (17–12)
Salgótarján, 250 néző, v.: Barabás, Lázár. Nyírbátor: Gadnai –  Albecz 2, Beregi 1, Mészáros 4/1, Bor 7, Weibli 2, Szedlacsek 3. Csere: Felföldi, Bulyáki (kapusok), Siket, Varga R. 1, Lapos 2, Láng 1. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/1.
Tréki Tamás: – Büszke vagyok a srácokra, mert amíg bírtuk erővel, foghíjas kerettel is, helytálltunk a jó erőkből álló Salgótarján otthonában.
További eredmények: Hajdúszoboszló–Vác 25–25 (12–12), DVTK–Hajdúnánás 30–20 (17–10), Gödöllő–Hajdúböszörmény 34–29 (18–18).

alsóház, 2. forduló
Füzesabony–Kisvárda 34–16 (17–9)
Füzesabony, 80 néző, v.: Major, Szuromi. Kisvárda: Hostisóczki 1 – Czeglédi B. 2, Csendes 5, Kertész 1, Kapdos, Kovács, Csatlós 1. Csere: Demeter (kapus), Karaffa M., Jenei, Veres 1, Gyebnár 1, Ruzsinszki 2, Bod 2/1, Széles. Megbízott edző: Bottka Attila. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 0, illetve 2/1.
Csendes Ádám: – Ezen a mérkőzésen semmi nem sikerült, de a csapat egy percig nem adta fel. A végeredményhez a játékunk mellett a játékvezetők munkássága is hozzájárult. Várjuk a visszavágót, meg szeretnénk megmutatni, hogy nincs ekkora különbség a két csapat között.
Szinvaparti KSE–Tiszavasvári-SZIKE 26–37 (11–18)
Miskolc, 25 néző, v.: Budai-Bock, Wenzel. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D. 3, Tuska 5, Horváth 4, Kakócz 2, Bohács 9, Orosz 9/2. Csere: Tóth (kapus), Kórik 2, Zsoldos 2, Csikós 1, Benyusz, Gazdag. Edző: Türk Ferenc. Hétméteres: 7/5, illetve 2/2. Kiállítás: 6, illetve 4 perc.
Türk Ferenc: A mérkőzés elekébe kicsit belealudtunk, viszont hamar rátaláltunk a helyes útra. Jó volt látni, hogy motiváltak vagyunk, és a két fiatal játékosunk is megállta a helyét a felnőtt mezőnyben. Gratulálok a csapatnak!