Kézilabda NB II

2024.05.22. 12:57

Őrület, megint döntetlent játszott a Mátészalka!

Hétvégén az utolsó előtti fordulót rendezték a kézilabda NB II Észak-Kelet rájátszásában. Hölgyeknél a felsőházban rövid kispaddal kiálló Vitka SE csak az első félidőben tudta tartani a lépést a Hatvannal. Az alsóházban mindkét gárdánk döntetlent játszott, az Újfehértó KSZSE a Salgótarjánnal, míg a Mátészalka a Hevessel osztozkodott meg a pontokon. Utóbbinak ez a negyedik remije a rájátszás során. Férfiaknál a felsőházban Nyírbátor fejet hajtott a bajnok DVTK előtt. Az alsóházban pedig a Tiszavasvári-SZIKE gárdája győzelemmel búcsúztatta a szezont.

NB II Észak-Kelet rájátszás, női felsőház

Vitka SE–Hatvan 23–30 (13–13)
Kisvárda, 25 néző, v.: Kiss J., Praczu. Vitka SE: Bágyi – Lakatos 5, Vass 5, Repák V. 4/2, Békés, Balogh 3/1, Haraszti 1. Csere: Farkas (kapus), Birta 7. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 5/2.
Németh Tibor: – Gratulálok a csapatnak, mert kevesen voltunk, de amíg bírtuk erővel, tartottuk a lépést ellenfelünkkel. Külön gratulálok három ifi játékosunk, Balogh Lili, Vass Panna és Birta Boglárka teljesítményéhez.
További eredmények: Hajdúböszörmény–Göd 25–46 (14–26), Miskolc–Dunakeszi 24–18 (10–10).

forrás: mksz.hu

Alsóház
Heves–Mátészalka 28–28 (11–14)
Heves, 70 néző, v.: Lamfalusi, Szemán. Mátészalka: Szórádi – Prokob R. 3, Durbák 1, Drabik 10/4, Deme B. 4/1, Prokob D., Bákonyi. Csere: Lőrincz (kapus), Lengyel, Várudvari 2, Nyíregyházi 1, Kisgyörgy, Czakó 7/1. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 6/6.
Drabik Péter: – A csapat nagy szívvel, végig jól játszva az utolsó másodpercig vezetett. Sajnos azonban szombaton nem győzhettünk. Gratulálok a lányoknak.
Újfehértó KSZSE–Salgótarján 29–29 (10–9)
Újfehértó, néző, v.: Kincses, Leitner. Újfehértó: Barta – Filek 2/1, Szabó F. 3, Pál 8/3, Papp 3, Bernáth 4, Lengyel 2. Csere: Horváth (kapus), Hruska 2, Ferenci, Tomori, Szabó Zs. 2, Gyuró, Szalka 3. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 6/6.
Kelemen Gréta: – Gratulálok a csapatnak a bennmaradást érő egy pontért. Köszönet jár szurkolóink egész éves biztatását és mindenkinek, akik támogatott bennünket.