2011.11.27. 12:48

Kispesten zárta az őszt a Szpari

Vasárnap délután Kispesten zárta az őszi szezont a Nyíregyháza Spartacus NB II-es focicsapata. A vendégeknél a tervezetthez képest valamelyest változtatott Gálhidi György vezetőedző, így például Suci és Lavrincsik is a kezdőbe került. A mérkőzésről technikai okok miatt nem tudtunk élő közvetítést adni, ám a fontosabb eseményekről tájékoztattuk látogatóinkat.

Vicenzo Mazzeo: – A helyzeteinket kihagytuk, így elmaradt a győzelem.

Gálhidi György: – Köszönöm játékosaimnak az egész őszi és a mostani játékot és a szurkolóknak azt, hogy ma is itt voltak és biztattak bennünket.

Kellemetlenül ért véget a szezon Salami számára, hiszen a nyíregyháziak támadója megsérült, így a 88. percben Murányi állt be a helyére. 1 perccel később sárgát is kapott a támadó, ám mivel gól nem született, így maradt a döntetlen.

Már nem sok van hátra, hogy változzon az eredmény Kispesten. Gálhidi György frissített, és a 78. percben Popát küldte be Kovács Ádám helyére. Továbbra is inkább Reznekék irányították a játékot, ám a hálók egyelőre rezdületlenek maradtak.

Hajrájához közeledik a mérkőzés, az egyenlítő gól óta is inkább a nyíregyháziak irányítják a játékot, akadt is néhány lehetőségük a vendégeknek, igaz a kispestiek is vezettek pár veszélyes kontrát. A 76. percben Farkas helyére Makai állt.

Mivel a műfüves pályától eléggé távol vannak az öltözők, a szünetben kint maradtak a csapatok, persze a hideg miatt rövidebb is volt a pihenő. A vendégek kezdték jobban a második félidőt, fölényük az 56. percben gólt is eredményezett. Ekkor Salami 14 méteres lövése kipattant a kapusról, a jókor érkező Batizi-Pócsi pedig 6 méterről pedig a hálóba vágta a labdát. 1-1

A gól sem változtatott nagyot a játék képén, zömmel mezőnyben folyt a játék, mindkét csapat sokat hibázott. A hajrában Reznek előtt nyílott lehetőség, ám lövése nyomán nem talált a labda utat a kapuba. Így ért véget az első játékrész.

Kissé váratlanul a 24. percben vezetést szereztek a hazaiak, egy jobb oldali szögletet követően Mfon 8 méterről fejelt a kapuba 1-0

Kellemetlen hűvös időben kezdődött a mérkőzés, az első negyed órában kiegyenlített volt a játék. Egyenlőre még nem találtak fogást ellenfelükön a csapatok.