2013.04.15. 08:54

Ez már Váczi Sándornak is tetszett...

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban a nők számára teljes bajnoki fordulót rendeztek – megyei szempontból tökéletes sikerrel.

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban a nők számára teljes bajnoki fordulót rendeztek – megyei szempontból tökéletes sikerrel. A Kállósemjén-Kölcsey DSE valósággal legyalulta ellenfelét, miközben a Kisvárda kissé megszenvedett a győzelemért. A férfiaknál csupán három szabolcsi gárda lépett pályára: a Demecser és a Nyírbátor nem hibázott, míg a Fehérgyarmat elfogyott a meccs végére Debrecenben....

Férfi

A 15. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Demecseri VKSE–Bőcs KS 29–22 (13–12)

Demecser, 150 néző, v.: Papp G., Szilágyi J. Demecser: Suller D. – Davarczi A. 4, Zupkó T. 3, Szemes K. 1, Bod B. 4/2, Havel K. 7, Barabás B. 5. Csere: Tardi A., Kósa D., Nagy M. 5, Molnár Z. Edző: Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2. Magabiztosan tartotta otthon a két pontot a Demecser. Junior: 26–38.

Kósa István: – Havel Krisztián vezérletével olykor közönségszórakoztató játékkal, szinte végig vezetve biztosan győztünk. Már most több pontot szereztünk, mint az előző bajnokságban összesen.

A 22. fordulóból előrehozott mérkőzések

VKK Nyírbátor–Hajdúszoboszlói KSKE 36–25 (18–10)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 6, Pisák T. 5/1, Jávor D. 2, Lázár A. 1, Erdős Z. 7, Szemcsák O. 1. Csere: Bíró D., Csürős R. (kapusok), Vinnai N. 2, Molnár Z. 4, Rontó Á. 7, Kiss J. 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/0. A Nyírbátor egy percnyi esélyt sem adott ellenfelének. Junior: 38–25.

Váczi Sándor: – Összefogott, az utóbbi idő egyik legjobb játékával tudtunk nyerni a jó erőből álló Szoboszló ellen.

Debreceni EAC–Fehérgyarmati VSE 33–26 (17–14)

Debrecen, 50 néző, v.: Dohány J., Varga Zs. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Kotvász A. 3, Balogh G. 1, Szabó P. 8/3, Siket T. 1, Pásztor A. 7/4. Csere: Bihari Z. 1, Szabó J., Csapos J. 2. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 8/7. A második félidőben még sikerült egyenlíteni a Fehérgyarmatnak, a folytatásban azonban megállt a tudomány az ellenfél kapuja előtt. Junior: 44–17.

Csapos János: – Az ötvenedik percig nagyjából tartottuk magunkat, a végjátékra azonban szétestünk.

További eredmény, a 15. fordulóból elhalasztott mérkőzés: Berettyó MSE–Miskolc VSI 31–24.

17. forduló

Kállósemjén-Kölcsey DSE–Gyöngyösi FKK 40–13 (18–6)

Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Szendi A., Szikszai Cs. Kállósemjén-Kölcsey DSE: Jurecska K. – Herczku F. 1, Gaál L. 2, Kelemen G. 4/1, Márkus G. 3, Kocsik V. 9, Gyuró Á. 12. Csere: Aranyosi M. (kapus), Hruska Zs. 1, Szabó V. 6, Drágár D. 1, Tóth Zs., Moravszki B., Gyimesi L. 1. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 0, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a hazaiak félgőzzel játszva is tetszés szerint értek el góljaikat. Junior: 21–22.

Hadobás István: – Hoztuk a nem mindig könnyű kötelezőt, de ez is fontos két pontot jelent majd a végelszámolásnál.

Kisvárda KC SE–Etalon Adács 31–28 (15–16)

Kisvárda, 170 néző, v.: Bíró Á., Sándor L. Kisvárda: Járosiné – Tóth B. 1, Máté V. 2, Tar H. 2, Dudás G. 1, Frank P. 12, Rácz K. 9/2. Csere: Szabó V. (kapus), Vassné 2/1, Martinek E., Péter E. 2. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/4. Az első félidőben meglepetésre adott okot, mert rosszul játszott a várdai csapat, amely a szünet után fegyelmezett, feljavult védekezésének köszönhetően tudott fordítani. Junior: 30–25. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Ezúttal csak a mez ment ki a pályára, a lányok félvállról vették a mérkőzést, ami csaknem visszaütött.