2013.07.29. 10:28

Négypontos vereség a németek ellen

Nyíregyháza - Kósa Tamáson semmi nem múlott, de a mieink kiszorultak a középmezőny felsőházából.

Az első negyed után még 27–18 volt a magyarok javára, U18-as fiú válogatottunk mégis kikapott a németektől a macedóniai Strumicán, a B divízós Európa-bajnokság középszakaszában, a 9–16. helyért mérkőző csapatok G csoportjában. A 74–70-es vereség azt is jelenti egyben, hogy a mieink a körbeverés áldozatai lettek, és az Eb záró szakaszában a 13–16. helyekért mérkőzhetnek.

Nyugodtan állíthatjuk, hogy a csütörtöki meccsen Kósa Tamáson, a Marso-NYKK játékosán semmi nem múlott, hiszen abban a 17 percben, amikor pályán volt, a mieink 9 ponttal többet szereztek ellenfelüknél. Kósa statisztikai lapjára 3/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz került.