2013.10.15. 08:19

Kató is remekül bírta a hajrát

Az NYKSE bringásai is ott voltak a Tour de Debrecenen.

Az NYKSE bringásai is ott voltak a Tour de Debrecenen. A Nyíregyházi kerékpáros SE is képviseltette magát a közelmúltban rendezett Tour de Debrecen nyílt országúti kerékpárversenyen. A résztvevők Hortobágy érintésével kerekeztek egy nagyot az 55, illetve 120 km-es versengéseken. A rövidebb távon Fodor Dávid és Matyasovszki Kristóf álltak rajthoz és mindketten az élmezőnyben végeztek. A 120 km távon egy komoly mezőny jött össze közel száz indulóval.

Solymosi helyezései

A verseny tempóját és intenzitását tükrözi, hogy a befutóra az élmezőny mindössze 23 kerekesre apadt. Több meghiúsult szökés után a versenyt végül sprint befutón Crista Daniel (Románia) nyerte. Az NYKSE színeiben induló Solymosi János a hatodik, korcsoportjában a harmadik helyen zárt, míg Kató László az egyetlen élbolyban maradt ifiversenyzőként korcsoportja aranyérmét hozta el.