2014.11.10. 17:32

Át a lagúnákon és a tengeren

Nyíregyháza - Kilenc nyíregyházi futó teljesítette a Velence Maraton távját.

A nyíregyházi futóklub tagjai sokadik alkalommal utaztak szervezett körülmények között külföldre, hogy teljesítsék a maratoni távot. A legutóbbi célpont Olaszország, a 29. Velence Maraton volt, amelyen kilenc nyírségi futó állt rajthoz.

A csapatból nyolcan már többször is lefutották a 42 195 méteres távot, ezúttal Paulik Attila esett át a tűzkeresztségen. Amellett, hogy társaival együtt igazán csodás helyet választott a futáshoz, egyáltalán nem volt könnyű a teljesítendő pálya, különösen annak utolsó hét kilométere, amely tele volt „akadályokkal”, lagúnákon átívelő hidakkal. Különlegességet jelentett, hogy a pálya egy rövid szakasza a tengeren lebegett pontonhíd formájában.

A nem kevés nehézség ellenére a nyíregyházi különítmény valamennyi tagja célba ért, és boldogan vehette át a maratoni távot teljesítőknek járó, jól megérdemelt érmet.