2014.12.20. 19:33

Mindig mindenre volt válaszuk

Hiába vette vissza vezetést az utolsó percben a Marso-NYKK, a Jászberény ellen is vesztett, zsinórban kilencedszer.

Nem akármilyen végjátékot hozott a Marso-NYKK Jászberény elleni bajnokija.

Az utolsó negyedben megint Kolarics fújta a riadót, de amikor öt pontra felzárkózott az NYKK, Rasztko Dramicsanin dobott hármast. Majd még egyszer megismétlődött az eset, amikor 79–84 lett az állás. Kevés idő maradt, de mégis volt visszaút: Hujdurovic és Nagy Krisztián büntetői (miközben sorra pontozódtak ki a vendégjátékosok) és a hosszú hallgatás után betaláló Wise kosarával egyenlített a házigazda, Kolarics pöcijével pedig vezetett is (89–88).

Majd még egyszer, 91–90-re, amikor már egy percen belülre értünk. Szögi Ádám dobta a vendégek tizenkilencedik tripláját, ami nyerőnek bizonyult, mert az ellentámadásból Hujdurovic nem tudta a gyűrűbe gyömöszölni a labdát, Horváth Ákos büntetői pedig bebiztosították a berényi sikert síri csendbe borítva a csarnokot.

(Részletesebben a www.kelet.hu oldalon és a Kelet-Magyarország 2014. december 22-i számában.)

Jegyzőkönyv

Marso-Nyíregyháza KK–Jászberényi KSE 91–95 (21–27, 21–19, 22–27, 27–22)

Bujtosi csarnok, 700 néző, v.: Földházi, Pozsonyi, Fodor A.

NYKK: Savic 19/9, Wise 16, Nagy K. 4, Kolarics 26/6, Hujdurovic 21. Csere: Molnár M., Kósa T. 2, Helmeczi 3/3, Garamvölgyi, Lajsz 2. Edző: Sitku Ernő.

Jászberény: Szögi 9/3, Horváth Á. 21/12, Kerpel-Fronius 14/9, Dramicsanin 23/15, Cseh 10/6. Csere: Mladenovics 15/9, Nárai 3/3, Fekete V. Edző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Cseh (29. perc), Nárai (38.), Kerpel-Fronius (38.), Savic (40.).

Az eredmény alakulása, 5. perc: 11–10, 7.: 13–18, 9.: 19–20, 13.: 30–27, 18.: 37–41, 22.: 52–51, 23.: 52–56, 29.: 59–70, 33.: 73–78, 37.: 79–87, 38.: 87–87, 40.: 91–90.

Sitku Ernő: – Ezen a mérkőzésen a Jászberény csillogtatta azokat az erényeket, amelyek szükségesek a győzelemhez. Játékosai vetődtek, nem ismertek elveszett labdát, míg nálunk nem mindenki tett meg mindent a sikerért. Borzasztóan kosárlabdáztunk.

Bencze Tamás: – Csak titkon reménykedtem a győzelemben, mert a Nyíregyházának erősebb kerete van. A győzelmünk ezzel együtt nem érdemtelen, mert a kulcsszituációkban jó döntéseket hoztunk, és a fontos hárompontosok célba értek. Nagyon büszke vagyok, hogy ezeknek a srácoknak az edzője lehetek. Karácsonyi élménynek óriási volt!