2015.04.21. 11:48

Három ponton múlott a felsőház

Nyíregyháza - A krúdys kosarasok nem zárták győzelemmel nélkül a csoportmeccseket a középiskolai világbajnokságon.

Csoportjában a harmadik helyen végzett, így a folytatásban a 17–30. helyért játszhat tovább a magyar színeket képviselő nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium fiúcsapata a középiskolás világbajnokságon. A franciaországi Limoges-ban igazán nem sok, egészen pontosan három pont híja volt annak, hogy Kovács Tibor tanítványai a felsőházba jussanak, hiszen ennyivel kaptak ki a csehektől.

De haladjunk sorjában! Az első meccsen a lettekkel játszottak a magyarok, és a torna favoritjának kikiáltott csapat ellen, a körülményekkel is ismerkedve 90–42-es vereséget szenvedtek. Következett a csehek elleni csata, amelyről már akkor tudni lehetett, hogy a legjobb tizenhat közé jutásról dönt majd. A krúdysok végül 58–55-re kaptak ki, majd az örmények elleni 70–49-es győzelemmel vigasztalódtak, amivel megszerezték a D csoport harmadik helyét.

A kosarasok mellett tagja a nyíregyháziak küldöttségének Makrai Márton is, aki játékvezetőként teszi a dolgát.