2015.05.05. 10:21

Három órán belüli maratoni futás

Nyíregyháza - A hölgyeknél Benkőházi Éva félmaratonon nyert, a férfiak között Cserpák Tamás maratonon remekelt.

Nagyon szép környezetben, ideális időjárási viszonyok közepette rendezték meg a 2. Nagyerdei Terepmaratoni futóversenyt. A debreceni viadalon negyed- (10,5 km), fél- (21 km) és maratoni (42,195 km) távokon is kiírták a versenyt, természetesen jelentős szabolcs-szatmár-beregi részvétellel.

Közülük hárman is felállhattak a dobogóra. Maratonon Cserpák Tamás 2:58:20 órás, egészen remek idővel az abszolút verseny második helyén végzett. A félmaratoni távon a hölgyek remekeltek elsősorban, Benkőházi Éva 1:39:36 órával az első helyen végzett, Benkő Gabriella pedig 1:50:50-nel a harmadik helyen végzett.