2015.07.21. 09:53

Olaf ötször állt a dobogó tetejére

Nyíregyháza - A Nyíregyházi Sportcentrum ifjú úszói nyolc bajnoki címet szereztek.

Öt napon át gyűrték egymást a gyermek korcsoportú úszók a miskolci Kemény Dénes uszodában. A vasárnap véget ért korosztályos országos bajnokságon 79 egyesület 750 ifjú úszópalántája állt rajtkőre. A találkozón 3887 rajtot tartottak, egy számban, évjáratonként hét győztest hirdettek.A Nyíregyházi Sportcentrum fiataljai, Urbin Tamás és Gyula Sándor tanítványai igencsak kitettek magukért, a kemény munka szép eredményeket gyümölcsözött.

A nyíregyháziak nyolc arannyal és nyolc ezüsttel térhettek haza. Cserfalvi Olaf vitte a pálmát öt bajnoki címmel és két ezüstéremmel. Hatházi Dóra a három arany és a négy ezüst mellett kétszer is megjavította 100 méteres pillangóúszás korosztályos csúcsát, jelenleg 1.02,78-nál tart. Szakács Adorján kétszer állhatott a dobogó második fokára, míg Trizner Olivér és Valent Gergő több, értékes pontszerző helyet csípett el.