2015.08.30. 21:30

Karneváli hangulat Fehérgyarmaton: kapott egy hetest a Nyírgyulaj

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 3. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Tiszalök–Nagyecsed 0–3 (0–2)

Tiszalök, 80 néző, v.: Kósa Gy.

Tiszalök: Gagyi S. – Varga Z., Bognár A., Szabó M., Jónás G., Puncsák Cs., Csizmarik Á., Bene L., Kiss R., Kosztik D., Hódi G. Edző: Kovács János.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Vámosi Cs. (Homann R.), Ricsei F., Zámbó K., Nyíregyházi G. (Bulyáki K.), Ascsillán L. (Szalkai J.), Czifrák R., Somlyai G., Marinas V. (Bornemisza I.), Ádámszki R. (Gyöngy T.). Edző: Opre Mihály. A vénasszonyok nyarából a vendégeknek jutott a nyár, a hazaiak voltak a vénasszonyok.

Gól: Ádámszki R. 3. Ifi: 1–21 (!).

Kovács János: – Még mindig nagyon sok hibával futballozunk, ezeket kell kiküszöbölni. Ettől függetlenül sem csüggedünk, dolgozunk tovább, meg kell érni ennek a gyümölcsnek.

Opre Mihály: – Nem ismertük az ellenfelet, de egyáltalán nem becsültük le, amit bizonyít az eredmény. Helyzeteinket így csak a töredékét használtuk ki. Jó az öreg a háznál, de van más is!

Gyulaháza–Tiszakanyár 1–1 (1–1)

Gyulaháza, 250 néző, v.: Kiss L.

Gyulaháza: Bandor F. – Éles I., Gáti S., Balogh K. (Bálint Cs.), Gáti Sz., Lévai Cs., Deák Z., Tóth D. (Molnár T.), Tóth G. (Majoros I.), Tóth F., Deák B. Játékos-edző: Deák Béla.

Tiszakanyár: Szabolcsi M. – Illés A., Kovács I., Pócsi B., Jeddi B., Phrakonkham, Kiss P. (Terjék Z.), Toronyi G. (Háda Sz.), ifj. Koskovits Gy., Szathmári D., Mátrai N. Edző: Koskovits György. A nagy meleg ellenére kiegyenlített, jó színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok.

Gól: Éles I., illetve Pócsi B. Ifi: 0–1.

Deák Béla: – A helyzetek alapján közelebb álltunk a győzelemhez.

Koskovits György: – Úgy érzem, mindkét csapat rászolgált pontszerzésre. Az első félidőben gyámoltalanul játszottunk, a másodikban valamennyit megmutattunk valós tudásunkból.

Szatmár Unió–Nyírgyulaj 7–2 (4–2)

Fehérgyarmat, 340 néző, v.: Valu.

Szatmár Unió: Juhász S. – Bodó R., Gégény M. (Makszim G.), Osváth S., Balogh Á. (Szathmári S.), Balogh P. (Doros M.), Veress L., Szatke M. (Bartha T.), Orosz R., Rigó A. (Bátyi L.), Csáki R. Edző: Siti Ferenc.

Nyírgyulaj: Kecskés G. – Vass I., Baksa Cs., Kovács I., Papp A., Siska G. (Bakró R.), Erdei Z., Gózner K. (Szép T.), Nagy T. (Varga A.), Fekete G., Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Lecsengett a fesztiválszezon, elfogyott a halászlé, kifőtt a szilvalekvár, bevásároltak Szenke partján, vígadtak Gyarmaton. Még megünnepeljük Szatmárban somot, de igazi karneváli hangulat volt vasárnap délután ais Fehérgyarmaton. Egy labdazsonglőr, kiváló labdarúgók alkotta csapat ellen, amit ezúttal bemutattak Gégény Misiék, hát attól a szemüket dörzsölték a Unió-szimpatizánsok. Ez ma nagyot nagyot szólt, akkora élmény volt ezt látni, mint őslényrajongónak bejutni a Jurassic Parkba. Jöjjön a szatmári El Classico!

Gól: Balogh P. 2, Gégény M., Bodó R. (11-esből), Osváth S., Szathmári S., Bartha T., illetve Berecz Zs., Gózner K. Kiállítva: Vass I. (56. perc). Ifi: 3–1. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – A csapat ezzel a győzelemmel kíván Bereczki Zoltán alelnök úrnak nagyon sok boldog születésnapot kíván. Nem lettünk sem jobb, sem rosszabb csapat az előző hetihez képest, viszont az ellenfelünk felvállalta a nyílt játékot és ez nekünk kedvezett. Tisztában vagyunk azzal, hogy nincs ekkora különbség a két csapat között.

Lukács Tibor: – A sérülteket, eltiltottakat nem tudtuk pótolni, a hazaiak megérdemelten nyertek.

Szakoly–Baktalórántháza 1–0 (0–0)

Szakoly, 300 néző, v.: Hegedűs Cs.

Szakoly: Szobonya G. – Sándor D., Csomány Ö., Buka B., Babják Cs., Daru R. (Baumgartner Á.), Patalenszki J., Bodai K. (Nagy D.), Kiss I., Majoros Á., Módis D. Edző: Hokk Béla.

Baktalórántháza: Tóth K. – Kántor F. (Kun Cs.), Kozma J., Csordás G., Lakatos I. (Illés L.) Geda G., Rakóczi Zs., Balogh G. (Molnár L.), Miskolczi L., Sitku Á. (Marics I.), Szabó R. Játékos-edző: Illés László.

Küzdelmes, paprikás hangulatú meccsen a szerencsésebb csapat nyert.

Gól: Nagy D. Kiállítva: Patalenszki J. (65. perc), illetve Kozma J. (65. perc). Ifi: 1–12.

Hokk Béla: – Felébresztettük az alvó oroszlánt! Parádés, küzdelmes mérkőzés volt, de azért a bajuszhúzás sikerült.

Illés László: – A futballt gólra játsszák, bár hiába alakítottunk ki több ziccert, az ellenfél egy pontrúgásból betalált, ami elégnek bizonyult számára a győzelemhez. Sajnos, az utolsó utáni pillanatban egy pont benne maradt a lábamban...

Sényő-Carnifex–Ibrány 3–2 (1–0)

Sényő, 300 néző, v.: Vitkai.

Sényő: Szabó R. – Fiumei V. (Horváth N.), Oláh D., Karaffa I., Szűcs F., Farkas M., Haburcsák B. (Klepács K.), Lakatos L., Orosz M., Toldi A. (Kovács I.), Ruska T. (Kléninger L.). Edző: Ember Roland.

Ibrány: Tóth N. – Balogh Gy., Bodó G., Dajka L., Csáki J. (Petics Gy.), Orosz D. (Kántor T.), Torma T., Kiss T. (Somogyi T.), Makai I., Kristófi S. (Somogyi M.), Lukács B. (Flavio). Edző: Gerliczki Máté.

Közönségszórakoztató, sportszerű mérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott.

Gól: Toldi A., Lakatos L., Kléninger L., illetve . Ifi: 4–1.

Ember Roland: – Két jó csapat mérkőzésén azért tudtunk győzni, mert az ellenfél kétszeri egyenlítése után is hittünk magunkban. Érzésem szerint megérdemelten nyertünk.

Gerliczki Máté: – Elképesztően gyengén futballoztunk, a hazaiak akkor rúgtak gólt, amikor akartak, ezért megérdemlik a győzelmet.

Nagyhalász–Kemecse 1–1 (1–1)

Nagyhalász, 300 néző, v.: Kosztyu.

Nagyhalász: Molnár Cs. – Simon D., Kiss T., Tilki M., Horváth Á., Asztalos G., Sándor K. (Nagy R.), Fabu R. (Nagy B.), Barzó G., Tóth N. (Kállai Á.), Mocsár Cs . Edző: Nagy Lajos.

Kemecse: Kromplák Gy. – Csatári Á. (Oláh A.), Pap M., Lábas P. (Éles Cs.), Kovács M., Sárközi D. (Csáki A.), Kiss M., Dócs N., Soós G., Birovecz J. (Hornyai D.), Bódi V. (Hruska Á.). Edző: Falatovics László.

Az első félidő hazai fölénye nem hozott eredményt, a másodikban egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők.

Gól: Asztalos G., illetve Sárközi D. Ifi: 5–1.

Nagy Lajos: – Az első félidőt óriási mezőnyfölényben, sok helyzettel játszottuk végig, de olyan kemecsei betonbunkerrel találtuk szembe magunkat, aminek láttán Szalacsi Sándor is vigyázz menetet vágott volna ki. Két „szenzációs képeségekkel” megáldott csapat mérkőzés igazságos eredmény született.

Falatovics László: – Megérdemelten szereztünk pontot szimpatikus csapat otthonában.

1. Tiszakanyár 3 2 1 – 6–1 7

2. Sényő-Carnifex 3 2 1 – 8–5 7

3. Tuzsér 3 2 1 – 5–3 7

4. Ibrány 3 2 – 1 9–4 6

5. Nyírgyulaj 3 2 – 1 11–7 6

6. Nagyecsed 3 2 – 1 5–2 6

7. Szakoly 3 2 – 1 3–2 6