2015.10.10. 19:31

Marso-NYKK: Ha vezetnek, akkor nyernek is

Nyíregyháza - A kezdő ötösbe került Bus Iván remeklésének is köszönhető a Marso-Nyíregyháza második hazai győzelme.

Nem kezdett jól a Marso-Nyíregyháza a Pécsi VSK elleni élvonalbeli férfi kosárlabda bajnokin: 6–0-ra és 12–4-re is megléptek a baranyaiak, amikor Zoran Krsztanovics révén hozzálátott a hátrány ledolgozásához a hazai fél.

Aztán a második negyed elejétől már minden úgy alakult, ahogy azt ebben a bajnokságban már „megszoktuk”: Nagy Krisztián kosarával átvette a vezetést a Marso, és 21–20-at követően a második negyedben egyre csak nőtt az előny, amely az újfent ponterős Krsztanovics találata után, 38–30-nál érte el a csúcspontját. A harmadik negyed végén már 15 pont is volt az előny, de a Pécs kiegyenlített, ám Krsztanovicsnak köszönhetően a vezetést egyszer sem tudta átvenni, a végén pedig újra sikerült elhúzni.

Remek csapatjátékkal és kimagasló egyéni teljesítményekkel (ilyen volt a 10-10 pontig és gólpasszig valamint nyolc lepattanóig jutó Bus Iváné) nyertek a hazaiak, no meg azért, mert a találkozó döntő szakaszában nem adták ki a kezükből a vezetést.

NB I A csoport: férfiak, 3. forduló

Marso-Nyíregyháza–Pécsi VSK 84–78 (18–20, 20–14, 24–15, 22–29)

Bem-iskola, 500 néző, v.: Benczur T., Minár, Balogh Gy.

Marso: Bus I. 10/3, Unruh 16/6, Miller 15, Krsztanovics 27/6, Lekli 6. Csere: Lajsz, Kósa T., Savic 3/3, Nagy K. 5/3, Molnár M. 2. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.

PVSK: Walker 10, Popadics 11/3, Bíró O. 6/6, Budimir 12/3, Horti B. 16. Csere: Csabay, Harazin 4, Halász Á. 10/6, Antóni 9/9. Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 4–12, 9.: 18–18, 12.: 21–20, 17.: 35–28, 21.: 38–36, 27.: 59–43, 29.: 59–49, 33.: 62–62, 37.: 76–67, 39.: 81–72.

Sitku Ernő: – Nem bántam, hogy az elején nem vezettünk, mert hajlamosak vagyunk elkényelmesedni. Sikerült is fordítanunk, és úgy nézett ki, már miénk a meccs, amikor néhány fegyelmezetlenségnek köszönhetően visszakapaszkodhatott a Pécs. Jelzi az erőnket, hogy a hajrában tudtunk újítani és a remek lepattanózásunknak is köszönhetjük, hogy nyertünk.

Csirke Ferenc: – Magunknak is köszönhetjük a vereséget, elsősorban azért, mert negyven százalékkal dobtuk a ziccereket és kihagytunk hat büntetőt a meccs azon szakaszában, amikor még vezettünk, de már feljövőben volt a Nyíregyháza. Egyszer sikerült visszajönnünk a meccsbe, ami azért mutatja az erőnket, de kiderült, a Nyíregyháza is nagyon jó csapat.

A teljes tudósítás a Kelet-Magyarország 2015. október 12-i számában olvasható.