2015.11.15. 16:15

Az Ibrányt idén már nem lehet megelőzni!

<p style="text-align: left;">Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 14. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Tiszalök–Gyulaháza 2–2 (2–0)

Tiszalök, 50 néző, v.: Soós A.

Tiszalök: Gagyi S. – Jónás D., Puncsák Cs., Bognár A., Szabó M., Jónás G., Kovács J., Balogh A., Tánczos G., Körei Zs., Kiss R. Edző: Kovács János.

Gyulaháza: Bandor F. (Darvai A.) – Kapin M. (Molnár T.), Gáti S., Deák B., Gáti Sz., Bardi B., Deák Z., Balogh K. (Kovács Cs.), Tóth G., Majoros I., Farkas G. Játékos-edző: Deák Béla.

Jó hangulatú mérkőzésen a hazaiak ezúttal többet érdemeltek volna.

Gól: Kiss R. 2, illetve Gáti S., Deák B. Kiállítva: Bognár A. (91. perc). Ifi: 0–15.

Kovács János: – Hatvan percig bírtuk kapott gól nélkül, miközben kialakított helyzeteinkből kettőt értékesítettünk. Erre a hozzáállásra lett volna korábban is szükség.

Deák Béla: – Sejtettük, hogy nehéz meccs lesz, de hogy ennyire, azt talán nem.

Kemecse–Mátészalkai MTK 1–2 (0–1)

Kemecse, 100 néző, v.: Losonczki.

Kemecse: Kromplák Gy. – Bódi V., Birovecz J., Soós G., Pap M., Csatári Á., Hornyai D. (Bodó I.), Kovács M. (Sárközi D.), Dócs N., Kiss M., Lábas P. (Oláh A.). Edző: Falatovics László. Mátészalka: Pindzsula P. – Drabik M., Sarkadi G., Rézműves F., Botos D., Szántó Z. (Docsa I.), Stef, Soltész B. (Lyáh A.), Petrohai M., Botos A., Petrohai G. (Batizi-Pócsi) Edző: Siska Attila.

Az első félidőben egyértelmű fölényben játszott a Mátészalka, a szünet után kiegyenlítetté vált a küzdelem, a játékvezető viszont véleményes ítéleteivel és egy jogtalan 11-essel „beleszólt” a végeredménybe...

Gól: Lábas P., illetve Petrohai M. 2 (egyet 11-esből). Kiállítva: Kiss M. (65. perc). (Tudósító: Resán Attila)

Falatovics László: – Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, majd a másodikban mutatt akarás alapján megérdemeltük volna a döntetlent.

Siska Attila: – Először is köszönjük a Kemecsének, hogy sportszerűen hozzájárult a pályaválasztói jog felcseréléshez. Nagyon nehezen tőrtük fel a kemecsei védelmet, de a játék képe alapján abszolút megérdemelt a győzelmünk.

Tuzsér–Tiszakanyár 3–1 (2–1)

Tuzsér, 200 méző, v.: Valu

Tuzsér: Kőrösi N. – Dolhai M. (Zán P.), Nagy K., Dallos L., Iván A., Tott, Heriskevics (Gergely I.), Bagoly Z., Szaffián Sz., Setét R., Markos J. Játékos-edző: Dancs Béla.

Tiszakanyár: Szabolcsi M. – Kovács I., Kató I., Pócsi B., Jeddi, Mátrai N. (Illés A.), Kiss P., Szathmári D. (Bencs B.), Terjék Z. (Toronyi G.), ifj. Kosjkovits Gy., Ablonczy. Edző: Koskovits György.

A tuzséri csapat szépen búcsúzott közönségétől az utolsó őszi hazai mérkőzésen.

Gól: Hriskevics 2, Markos J., illetve Pócsi B. Ifi: 0–3. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Ezúttal az volt a legfontosabb, hogy megszerezzük a három pontot, ami sikerült. Nagyon örülök annak, hogy a csapat végre a valódi arcát mutatta. Remélem, az utolsó idei meccsre kitart ez a hozzáállás, akkor valamelyest sikerülhet kozmetikázni az eddigi szereplésen.

Koskovits György: – Az első gondolatom az volt, felesleges ezt az egészet csinálni, de aztán csak úgy döntöttem, hogy ez cserbenhagyás lenne a csapat minden tagjával szemben.

Baktalórántháza–Mándok 1–3 (0–2)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Major O.

Baktalórántháza: Marics I. – Balogh G., Lakatos I., Geda G. (Szabó G.), Csordás G., Kozma J., Miskolczi L. (Kántor F.), Molnár L. (Sitku Á.), Rakóczi Zs., Szabó R., Marics G. Játékos-edző: Illés László.

Mándok: Pécsi V. – Turbucz T., Iván Zs., Varga D. (Csürök Cs.), Bárány T., Szabó T., Costea, Tempfli, Dancs A., Balás G. (Zoffcsák V.). Edző: Borza László.

A hazai csapat támadólag lépett fel, a kínálkozó lehetőségeit azonban sorra elhibázta, a vendégek kétszer lépték át a térfelet, és mindannyiszor betaláltak. A második félidő forgatókönyve nem változott, csak ekkor már megoszlottak a gólok.

Gól: Marics G., illetve Varga D., Tempfli, Costea. Ifi: 6–4.

Illés László: – Csak azokat tudom ismételni, amit az elmúlt hetekben. Mondhatnám, hogy el vagyunk átkozva, de én az ilyenben nem hiszek.

Borza László: – Az őszi mérkőzések közül ma játszottunk a legfegyelmezettebben, tetszett a fiúk mentalitása, maximálisan elégedett vagyok a csapattal, amelynek gratulálok.

Szakoly–Nyírgyulaj 5–1 (1–1)

Szakoly, 350 néző, v.: Tóth M.

Szakoly: Szobonya G. – Sándor D., Módis D., Csomány Ö. (Kiss T.), Babják Cs., Madzin I. (Bodai K.), Majoros Á., Patalenszki J. (Hokk B.), Rédei M., Nagy D. (Daru R.), Kiss I. Edző: Hokk Béla.

Nyírgyulaj: Kriston D. – Pénzes Á., Vass I., Czerula Zs. (Varga A.), Bakró R., Lovas N., Gózner K., Nagy T., Siska G. (Lőrincz S.), Oxi R., Berecz Zs. Edző: Lukács Tibor.

Nehéz talajon brusztoltak a csapatok – megérdemelt hazai sikerrel.

Gól: Patalenszki J. 2, Nagy D., Rédei M., Kiss I., illetve Pénzes Á. Ifi: 1–5.

Hokk Béla: – Parádés második féidei játékunkkal ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Lukács Tibor: – Ebben az összeállításban csak erre a teljesítményre voltunk képesek, ráadásul úgy, hogy jó néhány játékos akaratgyengén, fegyelmezetlenül játszott.

Szatmár Unió FC–Nagyhalász 3–0 (2–0)

Fehérgyarmat, 150 néző, v.: Sándor Cs.

Szatmár Unió: Juhász S. – Szatke M., Rus, Bodó R., Rigó A., Osváth S. (Bátyi L.), Veress L., Balogh P., Balogh Á. (Makszim G.), Gégény M. (Csáki R.), Szathmári S. (Bartha T.). Edző: Siti Ferenc.

Nagyhalász: Kmetz T. – Kiss T. (Tilki M.), Nagy B., Kállai Á., Csáki J., Boros I. (Tóth Zs.), Barzó G., Fabu R., Horváth Á., Tóth N., Asztalos G. Edző: Nagy Lajos.

Az Uniónál az ifjúi hév erejével próbálkoznak másfél éve, a verítékes bennmaradás után most az volt a kívánság, hogy végre egy nyugodt évad legyen. Hál istennek, ezek a szeretni való „csibészek” megszolgálták a beléjük vetett bizalmat. Ezúttal Lajos batárunk fiaival küzdelmes sárdagasztás folyt, dagonyás hazai sikerrel. Köszönet mindenkinek, aki segítette a csapatot, kiemelten Fehérgyarmat önkormányzatának és város vezetésének.

Gól: Gégény M., Szathmári S., Balogh P. Ifi: 3–1.

Siti Ferenc: – A második félidő miatt lehet lelkiismeretfurdalásunk, egyébként az eredménnyel elégedett vagyok. Ráadásul ismét nem kaptunk gólt. Gratulálunk az ifi eredménysorához.

Nagy Lajos: – A hat az nem tizenegy.

Sényő-Carnifex–Nagyecsed 2–1 (1–1)

Sényő, 80 néző, v.: Veres J.

Sényő: .Szabó Z. – Fiumei V., Oláh D., Klepács K., Szűcs F. (Horváth N.) Haburcsák B., Farkas M., Lakatos L. (Karaffa I.), Orosz M., Kovács I. (Kléninger L.), Gégény I. (Toldi A.). Edző: Ember Roland.

Nagyecsed: Makó R. – Dobos Z., Ricsei F., Zámbó K., Czifrák R., Ascsillán L., Somlyai G. (Bulyáki K.), Marinas, Nyíregyházi G. (Bodogán Z.), Ladányi D., Ádámszki R. Edző: Opre Mihály.

Szomorkás időben nagy küzdelemben nyert a hazai csapat.

Gól: Kovács I. 2, illetve Marinas. Kiállítva: Farkas M. (83. perc). Ifi: 0–3.

Ember Roland: – Gratulálok mindkét csapatnak, hogy ilyen nehéz talajon küzdelmes és élvezhető meccset játszott. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, mert egy „Kokszival” jobbak voltunk.

Opre Mihály: – Az őszi idény során most találkoztunk a legjobb futballt mutató csapattal, ugyanakkor a helyzeteink alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre, mert mi sem játszottunk rosszul.

Ibrány–Tiszavasvári 4–1 (0–0)

Ibrány, 400 néző, v.: Pethő P.

Ibrány: Tóth N. – Balogh Gy., Bodó G., Dajka L., Torma T., Orosz D., Kántor T. (Petics Gy.), Kristófi S., Makai I. (Csáki J.), Somogyi T. (Kiss T.), Lukács B. (Somogyi M.). Edző: Gerliczki Máté. Tiszavasvári: Kanócz B. – Lakatos I., Kántor Zs., Esze B., Lakatos Bence (Szolyka G.), Balogh N. (Fazekas V.), Kóka R. (Lakatos Barna), Bakos T. (Gyurján R.), Nagy I. (Bodnár A.), Nagy D., Tudja D. Edző: Kiss Gábor.

A hazai csapat őszi első helye ezen a mérkőzésen egy percig sem forgott veszélyben.

Gól: Somogyi T., Dajka L., Tóth N. (11-esből), Somogyi M., illetve Nagy D. Ifi: 2–3.

Gerliczki Máté: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mert ahogy számítottunk rá, rendkívül szervezett ellenféllel kellett megküzdenünk. Győzelmünk teljes mértékben megérdemelt ilyen különbséggel is. Nulla egynél nem sok helyen szurkoltak volna ilyen elánnal, mint a mi drukkereink. A csapatnak gratulálok az őszi első helyhez, nagyon akartuk, hogy sikerüljön.

Kiss Gábor: – Gratulálok a hazai csapatnak.

1. Ibrány 14 11 2 1 60–14 35

2. Sényő 14 9 2 3 42–15 29

3. Szakoly 14 9 1 4 29–20 28

4. Nagyecsed 14 8 4 2 23–12 28

5. Mándok 14 7 4 3 38–23 25

6. Tuzsér 14 7 4 3 30–19 25

7. Nyírgyulaj 14 7 1 6 36–32 22