Sport

2015.12.09. 15:41

Soha rosszabb esztendőt!

Nyíregyháza - A legjobbakat díjazták a megyei diáksport és szabadidő egyesület éves aktívaülésén.

Nyíregyháza - A legjobbakat díjazták a megyei diáksport és szabadidő egyesület éves aktívaülésén.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület megtartotta éves aktívaülését. Ezen alkalommal adták át a megyei Jó tanuló, Jó sportoló címeket, továbbá az eredményes iskolák valamint testnevelő tanárok tevékenységét díjazták. A rendezvényen részt vett – többek közt – Seszták Oszkár a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közgyűlés elnöke, illetve Balogh Gábor a Magyar Diáksport Szövetség elnöke.

– Az egyik szívemhez legközelebb álló eseményen szeretném megköszönni mindazok munkáját, akik olykor méltatlan körülmények között készülve nyújtanak kimagasló teljesítményt, érnek el nagyon szép sikereket – köszöntötte a megjelenteket Seszták Oszkár. – Ez a nap róluk szól, őket ünnepeljük, hisz önzetlen segítségükkel nem csupán az eredményes szerepléshez járulnak hozzá, a testedzés jóvoltából formálják a jellemet. Büszkék vagyunk valamennyi sportolónkra, a testnevelőkre, szakemberekre, a jövőben szeretnénk minél nagyobb támogatást adni számukra.

Baracsi Endre, a megyei közgyűlés alelnöke pontos adatokkal is szolgált. Mégpedig olyan tényekkel, melyre sokan tekinthetnek irigykedve. A talán legfontosabb statisztika: a diákolimpia döntőkön ötvenöt érmet szereztek szereztek a szabolcsi reménységek.

Balogh Gábor nem felejtette el megemlíteni, hogy az általános iskolák országos rangsorában a nyíregyházi Kodály Zoltán intézmény a nyolcadik, a középiskolák hasonló listáján a Vasvári Pál Gimnázium a hetedik helyen végzett. Soha rosszabb esztendőt!

KM-KT


A megyei diáksport gála jutalmazottjai

Jó tanuló – Jó sportolók

Ökrös Fanni (úszás Báthory István Ált. Isk. Gimn. és SZKI Nyírbátor)

Ökrös Nelli (úszás Báthory István Ált. Isk. Gimn. és SZKI Nyírbátor)

Pelyák Lejla (úszás Báthory István Ált. Isk. Gimn. és SZKI Nyírbátor)

Varga Fruzsina (atlétika,kézilabda Kölcsey Ferenc Református Ált. Isk. Fehérgyarmat)

Kovács Eszter (atlétika,kézilabda Kölcsey Ferenc Református Ált. Isk. Fehérgyarmat)

Dóbus István (úszás Vásárosnaményi Eötvös József Ált. Isk. és AMI Vásárosnamény)

Mágocs Dóra Nelli (úszás Vásárosnaményi Eötvös József Ált. Isk. és AMI Vásárosnamény)

Borgyos Panna (atlétika Képes Géza Ált. Isk. Mátészalka)

Sepsi Benedek Attila (atlétika, kézilabda Tiszalöki Kossuth Lajos Ált. Isk. és AMI Tiszalök)

Osvai Fanni (atlétika, kézilabda Tiszavasvári Általános Iskola Tiszavasvári)

Koós Martina (labdarúgás, kis iskolák versenye Buji II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Buj)

Berettyán Anna (úszás Nagykállói Általános Iskola Nagykálló)

Belinszky Blanka (atlétika, kézilabda Somogyi Rezső Ált. Isk. Kisvárda)

Tolnai Ferenc torna (Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyak. Ált. Isk. és Gimn. Nyíregyháza)

Adányi Balázs (kosárlabda Nyíregyházi Krúdy gyula Gimnázium Nyíregyháza)

Ratkos Petra (röplabda Vasvári Pál Gimnázium Nyíregyháza)

Tóth Dalma (röplabda Vasvári pál Gimnázium Nyíregyháza)

Filipcsuk Péter Gusztáv (atlétika, duatlon, kéttusa, Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium Kisvárda)

Halász Cintia (torna, Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium Kisvárda)

Kovács Kornélia (torna, Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium Kisvárda)

Samu Ottilia (atlétika, Bárczi Gusztáv Általános Iskola Nyíregyháza)

Lakatos Enikő (atlétika, Bárczi Gusztáv Általános Iskola Nyíregyháza)

Alexa Mihály (atlétika, Bárczi Gusztáv Általános Iskola Nyíregyháza)

Kardos Pál (atlétika, Éltes Mátyás Általános Iskola Nyírbátor)

Legeredményesebb alapfokú iskolák

Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola és Óvoda Fehérgyarmat (igazgató: Varga László, testnevelők:

Tn: Bohács Csabáné, Máté Tiborné, Peterman István, Szűcs Béláné Varga Éva)

Móricz Zsigmond Általános Iskola Jánkmajtis (igazgató: Nyíri Lászlóné, tn: Czeglédi István, Madarasi Sarolta)

Árpád Fejedelem Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Ibrány (megbízott Igazgató: Katóné Farkas Éva

Tn: Karászi Zoltánné, Ferenczi György, Gáspár Endre, Szakáts Szabolcs, Csepely Gergő

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Buj (igazgató: Munkácsiné Kolozsi Katalin

Tn: Popovics Norbert, Mester János)

Tamási Áron Általános Iskola Ajak (igazgató: Rozinka Mihály, tn: Homokiné Bakonyi Mária, Tormáné Kovács Valéria)

Nyírtassi Tas vezér Általános Iskola Nyírtass (igazgató: Vincze Ágnes, tn: Lévai Csaba, Oláh Sándor)

Makovecz Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Csenger (igazgató: Kazamér Tibor, tn: Papp Szilárd, Boros László, Osváth Sándor, Szabó Ferenc)

Vajai Molnár Mátyás Általános Iskola, Vaja (igazgató: Kun Csabáné, tn: Gábor Miklósné, Groholy Pál Levente, Németh Norbert)

Újfehértói Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Újfehértó (igazgató: Béres Józsefné, tn: Meglécz József, Kató Gáborné, Mócsán Andrásné, Kranyik István, Dénesné Cserbán Katalin, Herczku Jánosné)

Reguly Antal Általános Iskola Baktalórántháza (igazgató: Pinte Lászlóné, tn: Takács Ferenc)

Vántus István Általános Iskola, Nyírbogát (igazgató: Pállné Kósa Katalin, tn: Sütő Katalin)

KOSZISZ Királyfalvi Miklós Általános Iskola Pócspetri (igazgató: Kissné Gondon Ibolya, tn: Király Judit, Nagy

Lászlóné)

Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola, Nyíregyháza (igazgató: Kantár Attila (tn: Szűcs Csaba,

Vasné Hrács Piroska, Szabóné Papp Katalin, Urbin Tamás, Thuróczy-Horányi Zsuzsa, Nagy Attila)

Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézmény (igazgató: Bákonyiné Kurucz Éva, tn: Póka Imre,

Jakobinyi Éva, Sivadó Miklós)

Tiszavasvári Általános Iskola, Tiszavasvári (igazgató: Halász László, tn: Rontóné Tári Gizella, Gyulai-Szabó

Tünde,Marozs László, Halász László, Sáfár Zsolt, Szabó Péter, Rontó Zsolt, Petruska Zoltán)

Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tiszalök (igazgató: Cserés csaba, tn: Bugya Ferenc,

Lázár Attila, Kovács Tünde)

Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI, Vásárosnamény (igazgató: Szabó Zoltán, tn: Koncz Csaba,

Kazamér László, Szűcs Istvánné)

Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és AMI Kölcsey Ferenc Tagintézménye, Vásárosnamény (igazgató:

Kolocsán György, tn: Moldván Tibor)

Éltes Mátyás Általános Iskola, Speciális Szakiskola Gyermekotthon és Pedagógiai Szakszolgálat EGYMI, Nyírbátor (igazgató: Tamáskó Sándor, tn: Sütő Ottó, Laoues Nóra, Tóth Tibor)

Éltes Mátyás Általános Iskola, Speciális Szakiskola Gyermekotthon és Pedagógiai Szakszolgálat Móra Ferenc Tagintézménye, Mátészalka (igazgató: File Bertalan, tn: Kiss Zoltán, Majoros Varga Edit)

Bárczi Gusztáv Általános Iskola Készségfejlesztő Szakiskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Nyíregyháza (igazgató: Braun Mária, tn: Mandula Klára, Vécsey Attila, Vécseyné Budaházi Erika)

Göllesz Viktor Speciális Szakiskola, Általános Iskola Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Nyíregyháza (igazgató: Buda Barna, tn: Hliva Sándor, Széles Imre, Kalóné Pelle Judit, Mezei Gábor)

Palásti László Óvoda Általános Iskola, Magy (igazgató: Pappné Turik Tímea, tn: Steklerné Váraczki Éva, Kozma Péter)

A Legeredményesebb középfokú iskolák

Vasvári Pál Gimnázium, Nyíregyháza (igazgató: Kovács Ágnes, tn:, Bakosiné Szenczi Erika Bugyi József, Pók István, Végvári Ferenc)

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza (igazgató: Márk Attila Olivér, tn: Bertáné Palatics Mária, Csonka Judit, Hadobás István)

Wesselényi Miklós Középiskola Szakiskola és Kollégium, Nyíregyháza (igazgató: Pivonka Szilvia, tn: Cserpák Róbert, Ujvári Gyula, Polacsek Krisztina, Baksa Tibor, Hegyi Tiborné, Orosz Tamás, Herczku Márton)

Deák Ferenc Gimnázium, Fehérgyarmat (igazgató: Pálur László, tn: Széles Zoltán, Törökné Pintér Katalin, Kókán József)

Petőfi Sándor Szakközépiskola, Fehérgyarmat (igazgató:Macsi Gyula, tn: Szélesné Komáromi Éva, Kotvász András, Horváth László, Póti Tamás)

Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda (igazgató: Bíró Gábor, tn: Lipéczné Szabó Erika, Jónás Béla, Oláh Gábor, Polyák Orsolya, Juhász Béla, Dolhai Máté)

Esze Tamás Gimnázium, Mátészalka (igazgató: Lukács Bertalan, tn: Fekete Miklós, Torma Tamás, Szép Ferenc, DobaiSándor)

Mátészalkai Gépészeti Szakközépiskola, Mátészalka (igazgató: Nagy József, tn. Borbély Attila, Halászné Kónya

Hajnalka, Nagy Attila, Koleszár Mária, Kosztyu Miklós, Nyíregyháziné Mislei Katalin)

Vay Ádám Gimnázium Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium, Baktalórántháza (igazgató: Gerják József, tn: Tóth Attila, Szögyényi Gábor, Fodor István, Dávidné Szabó Zsuzsanna, Kardos Róbert, Szoboszlai István, Pócsik Csaba)

Báthory István Katolikus Gimn. és Szakközépiskola, Nyírbátor (igazgató: Rácz Tiborné, tn: Kocka János, Csapos Zsolt, Hegedűs Sándor, Halász Csaba, Szabó János Szabolcs)

Teleki Blanka szakközépiskola Szakiskola és Kollégium, Tiszalök (igazgató: Koszta Mihály) tn: Halmi Lászlóné, Dobos Zoltán

Jutalmazott testnevelők

Szankuné Ésik Gabriella (Szent László Katolikus Szakk. Ált. Isk., Kisvárda). Miklósné Kinyik Éva (Nyírteleki

Általános Iskola), Koncz Csaba (Vásárosnaményi Eötvös József Ált. Isk. és Ami), Gáspár Endre (Árpád Fejedelem

Ált. Isk. Ibrány), Sütő Katalin (Vántus István Ált. Isk., Nyírbogát), Peterman István (Kölcsey Ferenc

református ált. Isk., Fehérgyarmat), Kisgáti Istvánné (Kodály Zoltán Ált. Isk. Nyíregyháza), Juharos Gábor

(Kodály Zoltán Ált. Isk., Nyíregyháza), Torma Tamás (Esze Tamás Gimnázium, Mátészalka), Siposné Balogh Anna

(Zrínyi Ilona Általános Iskola, Apagy), Balogh Viktória, Laoues Nóra, Sütő Ottó (Éltes Mátyás Ált. Isk. Speciális Szakiskola, Nyírbátor), Vécsey Attila (Bárczi Gusztráv Általános Iskola, Nyíregyháza)

Nyugdíjba vonuló testnevelők

Karászi Zoltánné (Árpád Fejedelem Ált. Isk., Ibrány), Bohács Csabáné (Kölcsey Ferenc református Ált. Isk., Fehérgyarmat).

Jutalmazott Társadalmi Aktívák

Tóth Attila,(a baktalórátnházi Vay Ádám Gimnázium és Szakközépiskola testnevelője). Tóth Sándor (a megyei asztalitenisz diákolimpiai versenyek szervezője). Virovecz Pál (a mátészalkai körzetben már több évtizedi szervezi, koordinálja a labdarúgó diákolimpiai versenyeket), Tóth Szilárd (A vásárosnaményi körzetben több évtizede fogja össze a tehetséges gyerekeket labdarúgásban).

Ezek is érdekelhetik