2016.10.10. 13:02

Asztalitenisz-vk - Japán tini meglepetésgyőzelme

Budapest/Philadelphia - Meglepetésre a japán Hirano Miu nyerte a Philadelphiában rendezett, 150 ezer dollár összdíjazású női asztalitenisz-világkupát, s ezzel a verseny történetének első nem kínai bajnoka lett.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt, 16 éves játékos a másodikként rangsorolt tajvani Csen I-csinget verte a vasárnapi döntőben, váratlanul magabiztosan, 4-0-ra.

Hirano ezzel nemcsak a vk első nem kínai bajnoka, hanem egyben a torna történetének legfiatalabb győztese is.

Póta Georgina a nyolcaddöntőben búcsúzott Philadelphiában.

A győztes 45 ezer dollárral gazdagodott, míg a magyar asztaliteniszező 3250 dollárt nyert.