Szabolcs-Szatmár-Bereg - Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 7. forduló

Fehérgyarmati VSE–Kisvárdai KC 28–25 (17–12)

Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 4, Gaál R. 7, Hangos D. 9/2, Kun Sz. 1, Ruzsinszki B. 3, Ferenczi R. 4. Csere: Illés N., Ménfői M. Edző: Falcsik Miklós.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 7, Csendes Á. 5, Kánya L. 2, Mándi K. 3/2, Pál T. 4, Barabás B. 2. Csere: Simon A. (kapus), Szanyi A., Kapdos J. 1, Pisák T., Nagy D. 1, Simák Gy., Kovács L., Nagy G. Edző: Sándor László.

Kiállítások: 16, illetve 18 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2.

Telt ház előtt, feszült hangulatú, szomszédvári rangadóhoz méltó színvonalú mérkőzésen nyert a hazai csapat. Junior: 19–24.

Falcsik Miklós: – Végig vezettünk, egységes csapatmunkával megérdemelten nyertünk.

Sándor László: – Az első félidőben gyengén védekeztünk, ezért jelentős hátrányba kerültünk. A szünet után rendeztük a sorainkat, sikerült felzárkóznunk egy gólra, amikor azonban egyenlíthettünk volna, megremegett a kezünk. Ilyen fegyelmezetlen játékkal nem lehet mérkőzést nyerni.

További eredmények: Berettyó MSE–Hajdúböszörményi TE 28–19, Balmazújvárosi KK U23–B.Braun Gyöngyös U23 16–27, Nádudvari ASK–Juhász `99 Füzesabonyi SC 24–36, Mezőkövesdi KC U23–Kazincbarcikai KSE 33–29

Női, 7. forduló

Lóci DSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 29–34 (13–20)

Ózd, 100 néző, v.: Oláh B., Szikszay J.

Kölcsey: Gyimesi L. – Papp A. 4, dr. Tilki A. 6, Kelemen G. 3, Silye V. 5/4, Katona K. 5, Hruska Zs 2. Csere: Varga F (kapus), Márkus G. 4, Hrabina I. 5, Hrabatin H., Balogh D., Koós M., Katona B. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/4.

A Kölcsey magabiztos játékkal rendkívül értékes dupla győzelmet aratott a hazai pályán eleddig hibátlan Ózd otthonában. Junior: 29–36.

Hadobás istván: – Remekül játszottunk, biztosan nyertünk. Napról napra jobbak vagyunk, örömömre, ezt megint bizonyítottuk. Mielőbbi felépülést kívánunk nagyszerű játékosunknak, a kézsérülést szenvedett Koós Martinának!

Juventus Panoráma Heves–Vitka SE 40–31 (24–18)

Heves, 200 néző, v.: Csörgő L., Vitális G.

Vitka: Miklovicz B. – Csontos R. 2, Szemán Sz. 4/2, Lapsova 6/1, Lengyel L. 5, Csubina 7, Rácz K. 7/3. Csere: Kanda K., Sarkadi É. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 9/6. Ennyi lőtt góllal máskor mérkőzést nyerhetett volna a Vitka... Junior: 49–27.

Szemán Szilvia: – Szeretném megköszönni a sérült játékosoknak, hogy vállalták a mérkőzést.

Füzesabonyi Sport Club–Mátészalkai MTK 23–24 (12–9)

Füzesabony, 150 néző, v.: Réti T., Szedmák M.

Mátészalka: Jurecska K. – Mándi E. 3, Márkus P., Kiss B. 9/2, Deme B., Árnyas P. 2, Deme F. 2. Csere: Bodó A. (kapus), Tengyel E., Vakarcs K. 8/5. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 7/7. A listavezető otthonában hősies küzdelemben kerekedett felül a szalkai csapat. Junior: 11–28.

Vakarcs Krisztina: – Azt mondják, nincsenek csodák, ez a meccs a mi számunkra mégis az volt.

További eredmények: Miskolci VSC–Debreceni VSC II 35–44, Bőcs KSC–Mezőkeresztes VSE 36–28, Hajdúböszörményi TE–Szepa AKSE 37–26.

1. Füzesabony 7 6 – 1 226–175 12

2. Mátészalkai MTK 7 6 – 1 204–154 12

3. Hajdúböszörmény 7 5 – 2 206–164 8

4. Mezőkeresztes 8 5 – 3 249–240 10

5. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 7 4 – 3 179–170 8

6. Bőcs 7 4 – 3 208–217 8

7. Lóci DSE 7 3 1 3 193–198 7

8. Heves 7 3 – 4 191–191 6