2016.11.13. 20:49

Vb-selejtezők - Nehezen nyertek Luxemburgban a hollandok

Budapest/Luxembourg - A holland labdarúgó-válogatott 3-1-re nyert Luxemburgban a 2018-as oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatának negyedik fordulójában, vasárnap.

Az európai szövetség (UEFA) honlapjának beszámolója szerint a hollandok Arjen Robben góljával vezetést szereztek, de az észak-amerikai profiligában (MLS) futballozó védő, Maxime Chanot büntetőből még a szünet előtt egyenlített. A vendégek a második félidőben Memphis Depay duplájával biztosították "kötelező" sikerüket.

Európai vb-selejtezők, 4. forduló:

A csoport:

Bulgária-Fehéroroszország 1-0 (1-0)

Luxemburg-Hollandia 1-3 (1-1)

pénteken játszották:

Franciaország-Svédország 2-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Franciaország 10 pont, 2. Hollandia 7 (8-4), 3. Svédország 7 (6-3), 4. Bulgária 6, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1