2018.02.13. 08:08

Hatodikra lökte a legnagyobbat

Nyíregyháza - A fedett pályás országos bajnokság előtti utolsó versenyen vettek részt a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái.

Második helyen végzett a Magyar Atlétikai Szövetség nyílt versenyén Kerekes László. A nyíregyházi súlylökő a hatból négy érvényes kísérletet mutatott be, utolsóra, vagyis hatodikra dobta a legnagyobbat (15.95) méter, de azzal sem tudta megelőzni a versenyt nagy fölénnyel, a végül második Kerekestől egy méterrel nagyobbat dobó Rakovszky Tibort (Maximus SE).

A nőknél Dudás Anetta bejutott a 100 méteres síkfutás döntőjébe, ahol, ha meg tudta volna ismételni az előfutamban elért eredményét (7.94 másodperc), akkor egy hellyel előrébb végzett volna. Így viszont 7.98-cal – holtversenyes – ötödik lett.

A hétvégén következik a felnőtt fedett pályás bajnokság.