Szabolcs-Szatmár-Bereg - Újabb teljes fordulót rendeztek a kézlabda NB II. Keleti-csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 14. forduló

Berettyó MSE–Fehérgyarmati VSE 32–28 (25–10)

Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Bozó, Mezei.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 5, Szabó P. 5, Kun Sz. 1, Albecz B. 2, Pál T 8/3, Csobay A 3. Csere: Bihari B. (kapus), Gaál R. 2, Illés N. 2, Siket T. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítás: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.

A tudása alatt játszó Fehérgyarmat rengeteg ziccert hibázott, így saját sírját ásta meg. Ifi: 28–21.

Falcsik Miklós: – Sok hibával játszottunk, így nem lehet idegenben meccset nyerni.

Tiszavasvári SE–Nádudvari ASK 26–26 (12–13)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Tiszavasvári: Boczák K- – Balázs M. 1/1, Benyusz K. 4, Kiss K. 3, Földi I., Feind Z. 7, Kovács II. L. 8. Csere: Volosinóczki, Bódor Z. (kapusok), Gazdag R., Deli D. 3. Edző: Hadas Sándor. Kiállítás: 0, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 1/0.

Küzdelmes mérkőzésen a vasvári csapat csaknem végig rohant az eredmény után. Ifi: 43–37.

Hadas Sándor: – Nem tudom hogy elveszttetünk vagy nyertünk egy pontot, mert sokáig előnyben volt az ellenfél, az 58. percben már mi vezettünk két góllal, a 60. percben pedig egyenlő állást mutatott az eredményjelző.

Kazincbarcikai KSE–Nyírbátori SC-TVP 32–32 (19–17)

Kazincbarcika, 250 néző, v.: Kovács T., Major A.

Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J. 2, Pisák T. 4, Takács Z. 5, Bod B. 6/2, Kovács Á. 8/2, Kotvász A. 2. Csere: Pálfy V. 3, Dobi S. 2. Edző: Csapos János. Kiállítás: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/4.

A listavezető otthonában eddig még senki nem szerzett pontot, ez jelzi, hogy mekkora bravúrt ért el óriási mérkőzésen a Nyírbátor. Ifi: 26-20.

Csapos János: – Ez egy győzelemmel felérő döntetlen számunkra. Gratulálok a csapatnak, ez igazi férfi munka volt.

Kisvárdai KC–Hajdúböszörményi TE 36–26 (18–9)

Kisvárda, 250 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 1/1, Csendes Á. 7, Mészáros Á. 3, Hegyesi K. 5, Botka Á. 3, Radojevics 6/3. Csere: Simon A. (kapus), Kovács L. 1, Dévényi T. 1/1, Szabó A. 3, Nagy G. 3, Tóth M., Petykó T. 1, Papp P. 2. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 4/3.

A Kisvárda jól szervezett játékkal végig vezetve biztosan nyert. Ifi: 32–33. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Egy hazai mérkőzésnek ilyennek lenni.

Vitka SE–Mátészalkai MTK 34–33 (19–16)

Vásárosnamény, 150 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Vitka: Darányi R. – Kanda K. 1, Csubina 5/1, Kránitz A. 1, Major F. 8, Cibulenko 11/3, Haraszti Dzs. 3. Csere: Mikolvicz (kapus), Beke G., Szilágyi R., Szemán Sz. 5. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Mátészalka: Kónya L. – Toók V. 1, Tengyel E. 2, Márkus P. 3, Deme B. 2, Kiss B. 12, Deme F. Csere: Kiss G. (kapus), Dicső-Kiss J. 3, Vakarcs K. 10. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 7/5.

Izgalmas, vérbeli megyei rangadón csikarta ki a győzelmet a hazai csapat, amely akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Ifi: .

Szemán Szilvia: – A csapat megtett mindent a győzelemért, mindenkinek gratuláok.

Vakarcs Krisztina: – Déja vu érzésem van, akárcsak az elmúlt héten, harminchárom lőtt góllal meccset lehetne nyerni, de ennyi kapott góllal ez nem lehetséges.

SZEPA KSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 18–51 (9–23)

Felsőzsolca, 100 néző, v.: Gulybán, Örsi.

Kölcsey: Torkos H. – Silye V. 6/1, dr. Tilki A. 10, Kelemen G. 4/1, Katona K. 8, Katona B. 1, Hruska Zs. 8. Csere: Varga F. (kapus), Gyimesi L. 5, Tóth G. 5, Balogh D. 9, Varga D. 1, Kósa Zs. 1. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 5/3.

A három kezdőemberét nélkülöző Kölcsey tudatos, gyors játéka ellen nem volt ellenszere a hazaiaknak. Még ilyen különbséggel is reális a vendégsiker. Ifi: 26–51.

Hadobás István: – Minden nehézség ellenére csapatom mintaszerűen állt a találkozóhoz, és szép gólokkal hoztuk a kötelező győzelmet.

További eredmény: Lóci DSE–Kazincbarcika 36–24, Hajdúböszörmény–Bőcs 32–20, Mezőkeresztes–DVSC U21 24–45.

1. DVSC U21 11 8 – 3 370–277 16

2. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 10 8 – 2 337–258 16

3. Mátészalka 11 7 1 3 351–313 15

4. Lóci DSE 11 7 1 3 315–293 15

5. Hajdúböszörmény 10 7 – 3 313–238 14

6. Vitka 11 7 – 4 336–284 14

7. Bőcs 11 4 – 7 269–322 8

8. Mezőkeresztes 11 3 – 8 257–339 6