2016.08.11. 07:49

Szpari - Villámfényes derbi: felhőszakadás, parázs percek

Nyíregyháza - Győzelmet érdemelt volna a Szpari a villanyfényes derbin.

Villámlás és felhőszakadás köszöntötte szerda este az NB II-es focibajnokság nyíregyházi meccsének résztvevőit. Jó tíz percig szakadt az eső, közben előbb a zalai Nagy Tamás hagyott ki nagy helyzetet. Az első negyedóra után Pálinkás Gergő került ziccerbe, ám blokkolták a lövését, majd Rezes László bombáját védte Szappanos Péter.

A hazaiak támadtak többet, de eredmény nélkül. Aztán fél óra elteltével kiegyenlített lett a játék, ám a hálók érintetlenek maradtak. Úgy nézett ki, hogy a második félidő első percében ez nem így lesz, ám Városi Viktor 16 méterről nem tudta a rosszul kifutó Hermány Bence fölött a kapuba emelni a labdát. Támadásban maradtak a zalaiak, Hremány bravúrral védte ­Deutsch Bence bombáját.

Aztán megtört a jég, Rudolf Gergely, ha nem is bombával, de a jobb alsóba lőtte a lasztit. Ezzel még nem dőlt el semmi, mert nem sokkal később Hermány újabb bravúrja kellett ahhoz, hogy megmaradjon a hazai előny. Sajnos ez változott, mert a vendégek egy szöglet után egalizálni tudtak. Nem sokkal később Babati Bence sportszerűtlenül rácsúszott Hermány lábára, azonnal nagy kakaskodás támadt. Joggal dühöngött a hazai kispad, mert csak egy sárga villant.

Ezt követően Farkas Balázs asszisztens percei következtek, mert jelzésére Oláh Gábor a lelátóra száműzte Szabó Attila kapusedzőt, majd Sánta János doktort, és nem jelzett, amikor Dragoner Filipet a tizenhatoson belül fellökték. Egy Rudolf-szabadrúgás után volt még hazai helyzet, majd leperegtek a percek. Maradt a döntetlen, ami nem volt igazságtalan, ám a Szpari megérdemelte volna a győzelmet.

KM-ML

Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok

Nyíregyháza Spartacus– Zalaegerszeg 1–1 (0–0)

Városi Stadion, 1800 néző, v.. Oláh (Farkas, Becséri).

Spartacus: Hermány – Szokol, Dvorschák, Rubus, Ur – Szécsi (Dragoner, 59.), Kártik (Holdampf, 59.), Tamási, Rezes (Harsányi, 76.) – Rudolf, Pálinkás. Vezetőedző: Mátyus János. ZTE: Szappanos – Villám (Sundas, 66.), Króner, Nagy, Deutsch – Babati (Szalkai, 90.), Szakály, Patvaros, Végh (Gottfried, 57.), Bedi – Városi. Vezetőedző: Csató Sándor

Gól: Rudolf (61.), Városi (76.)

61. perc: Szokol jobb oldali beadása után a labda Rudolf Gergely elé került, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–0.

76. perc: Egy vendégszöglet után Hermány nem fért a labdához, amely Városi elé pattant, aki hat méterről a kapuba talált, 1–1

Mátyus János: – Úgy gondolom, mindkét csapat dicséretet érdemel, mert remek mérkőzést játszottunk. Rengeteget tettünk most is a győzelemért, ami nem jött össze, de jó úton járunk.

Csató Sándor: – Mindkét csapat nyílt sisakkal, győzelemre játszott, és a döntetlenre rászolgáltunk. Ennek az eredménynek már súlya van, és erre építhetünk a jövőben.