Helyi közélet

2015.05.21. 14:22

Közlemény - 23 fő parkgondozó vehette át a tanúsítványt Nyírbogáton

Nyírbogát - Nyírbogáton a Türr István Képző és Kutató Intézettel (TKKI) való együttműködésnek köszönhetően szakmai képzésen vehetett részt településünk több lakosa, „Aktívan a munkáért!” kiemelt projekt részeként.

Nyírbogát - Nyírbogáton a Türr István Képző és Kutató Intézettel (TKKI) való együttműködésnek köszönhetően szakmai képzésen vehetett részt településünk több lakosa, „Aktívan a munkáért!” kiemelt projekt részeként.

A program a leghátrányosabb helyzetű csoportok munkaerő-piaci esélyeinek növelése érdekében motiváló képzéseket nyújt a résztvevőknek, akiknek egy része foglalkoztatást elősegítő szakmai gyakorlati képzésen vehetett részt. Településünkön a közelmúltban négy képzés indult. 25 fő betanított parkgondozó képzésen, 22 fő idősgondozó képzésben, 23 fő betanított kőműves és festő képzésen, 14 fő betanított takarító képzésen vehetett részt. A képzésekben 1-1 helyi oktató is részt vett, a helyszínt az önkormányzat biztosította, míg a képzések szervezését és irányítását a Türr István Képző és Kutató Intézet Nyíregyházi Igazgatóságának munkatársai végezték. A TKKI a gyakorlati képzéshez munkaruhát és védőfelszerelést biztosított a hallgatóknak, valamint anyagokat és eszközöket is.

A betanított parkgondozó képzésre jelentkező 25 főből május 19-én (kedden) 23 fő sikeresen vizsgázott, a hallgatók átvehették Tóth Attila Zsoltnétól a TKKI Szociális Szakreferensétől és Dr. Simonné Dr. Rizsák Ildikó polgármester asszonytól a tanúsítványokat.

Önkormányzatunk gratulál valamennyi parkgondozónak, kívánjuk hogy a szakmai képzésen megszerzett tudásukat tudják alkalmazni a későbbiekben!

- Gulyás Jánosné -

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában