Harangod

2024.04.01. 19:50

Jól futottak a Tisza-parti diákok

A Tiszateleki Hunyadi Mátyás Általános Iskola diákjai 2024. március 26-án részt vettek a Megyei Atlétika Szövetség szervezésében Harangodon megrendezett Megyei Mezei Futóbajnokságon. Tizenhét iskola mintegy 500 tanulója mérettette meg magát a gödöllői országos döntőbe való kerülésért. Közöttük ott volt  a tiszateleki iskola 20 tanulója is:

II. korcsoport leány:  Bóka Katinka, Csonka Hanna, Fekete Lilla, Hamvai Hanna, Tamaska Eszter

II. korcsoport fiú:  Bereczki Dávid, Béres János Bálint, Plósz Csaba, Plósz Gergő, Szabó Levente

III. korcsoport leány:  Cserfalvi Csenge Zsófia, Lakatos Csillag Csenge, Sebők Léna, Szabó Noémi, Szolnoki Alexa

III. korcsoport fiú:  Balázsi Ákos, Fedor Bence, Komlóssi Balázs, Kovács Ábel, Vajóczki Botond

A színvonalas versenyen Hamvai Hanna egyéni I. helyezést, Bóka Katinka egyéni III. helyezést, Plósz Csaba egyéni IV. helyezést ért el.   A II. korcsoport leány csapat I. helyezést ért el csapat kategóriában, a II. korcsoport fiú csapat pedig III. helyezett lett csapat kategóriában. A lány csapat tagjai csapatban, valamint Hamvai Hanna és Bóka Katinka egyéniben is országos döntőbe jutottak.  A II. korcsoport fiú csapat III. helyezett lett csapatban, Plósz Csaba egyéni IV. helyezést ért el.   A fiú csapat  egy hellyel lecsúszott az országos döntőbe kerüléshez, viszont Plósz Csaba egyéniben országos döntőbe jutott. Felkészítő nevelő: Kató Krisztián

A III. korcsoportos lány és fiú csapat a középmezőnyben végzett – olvasható az oktatási intézmény közösségi oldalán.