vaspapucs

2019.07.06. 19:48

Cseh siker a nagyhalászi oválon

Fazekas Dennis különfutamban maradt le az U 21-es Európa-bajnoki döntő tartalék helyéről

Izgalmakban bővelkedett a Nagyhalászi Speedway Ringen a salakmotoros U 21-es Európa-bajnoki selejtező. Volt minden, szalagszakítás, bukás, légzsákcsere. A szombat a cseheké volt, hiszen Jan Kvech nyert honfitársa Petr Chlupac előtt, a harmadik a lett Arjtoms Trofimovs lett.

Fotó: Mán László

A rovnói döntőbe az első öt jutott, a hatodik helyért különfutamot rendeztek, mert ennek győztese a döntő egyik tartalékja. Ebben érdekelt volt Fazekas Dennis is, sajnos végül a cseh Kacper Pludra nyerte a hármas vetélkedést ( a szlovén Bick Skorja sérülés miatt nem indult) és ő utazhat. Dennis szereplése így is dicséretes, honfitársa Bárány Márk egy pontot motorozott.