2022.05.18. 10:12

Kézilabdás híradó

Megyei női bajnokság:

Tiszavasvári SE – Csenger VKC 36-28 (18-14)

A mérkőzés a Tiszavasvári SE góljaival indult: 6 perc alatt 6:1 lett az eredmény. A Csenger VKC csapata folyamatosan futott az eredmény után. A második félidőben, a 39. percben már csak eggyel vezetett a Tiszavasvári, a csengeri lányok feljöttek, amikor újból rákapcsoltak a "hazaiak" (a meccset Hajdúnánáson rendezte a Tiszavasvári, továbbra is teremgondjaik vannak) és végül nyolc találattal diadalmaskodtak – foglalta össze a látottakat Veress Ferenc, a megyei szövetség versenyigazgatója.

Legjobb góldobók: Szögi Mercédesz 15 gól ill. Gyapai Abigél Tímea 7 gól.

Forrás: Kákos Dávid

Balkányi ISE – Motocorp Fehérgyarmati VSE 24-21 (13-9)

Végig nagyon változatos és jó mérkőzés volt. Rangadóhoz mérten érezni lehetett a feszültséget a ķét csapat között – értékelt Birta Sándor versenybíró.

LU-12 Kisvárda

Lejátszották a tavaszi bajnokság utolsó előtti fordulóját az U12-es korosztályban is. Kisvárdán csaptak össze egymás ellen a lányok, ahol a játékosok nem adták fel, kiegyenlített erőviszonyoknak köszönhetően izgalmas mérkőzéseket játszottak. Egymást lelkesítették a fiatalok egy-egy szép megoldás után – tájékoztatott Molnár Nikoletta versenybíró.

FU-12 Nyíregyháza

Jó iramú mérkőzések a FU12 nyíregyházi rendezvényén. Nagyszerű hangulatot teremtettek a gyerekeket elkísérő szülők. Sárospataki örömtánc a nap végén – foglalta össze Kocsmáros András versenybíró.

Balkány FU-12

Olyan "szezon vége közeledik" mérkőzések, amikor már fáradt a gyerek és szívesebben lenne a szabadban. A jó idő ellenére viszont minden csapat tisztességesen végig küzdötte a mérkőzéseket. Igazi kézilabda csemegét látott a közönség az utolsó, Kisvárda - DEAC mérkőzésen. Két remek csapat, gyönyörű megoldások. A mérkőzést a kevesebb kihagyott helyzetek döntötték el – mondta Mócsán Katalin versenybíró.

LU-12 Cigánd

A vásárosnaményi Vitka SE rendezte a fordulót, mely jó hangulatú mérkőzéseket hozott. A Vitka SE-Cigánd és a Dombrád mindkét meccsét megnyerte.

Vitka SE – Buji DSE 5-9
Vitka SE-Cigánd – SZIKSE 37-8
Rákóczi SE Nagyecsed – Vitka SE 19-10
Dombrádi Mobil DSE – Buji DSE 17-5
Rákóczi SE Nagyecsed – Vitka SE-Cigánd 13-18
SZIKSE – Dombrádi Mobil DSE 12-23