2011.10.19. 16:08

Csapatás az Alpokban

Juhász Csaba-Szántó Szabolcs egyedüli versenyző párosként indul Magyarországról az ADAC-3-Städte-Rallye-n!

Csabával készült riport, indulás előtt egy nappal!

Kedves Csaba! A hazai IRC-n kívül, ahol nemrég indultál, voltál-e már máskor is nemzetközi Rally versenyen?

2005-ben voltunk Kassa Rally-n, Még az N2-es Honda Civic-kel. Kategória harmadikok lettünk.

Melyik magyarországi pályához tudnád hasonlítani a Németországi szakaszokat?

Két gyorsaságinak találtam meg a belsőkamerás felvételét, az is visszafelé, nem úgy, mint ahogy most megyünk rajta. Ami látszik a felvételeken, hogy nagyon jó minőségű az aszfalt viszont szűkek a pályák. Nincs annyi felhordás az úttesten, így tisztábbak a kanyarok. Nem tudom egyikhez sem hasonlítani, mert felváltva vannak tempós és technikás szakaszok, viszont elég sok a derékszögű kanyar.

Kíván-e a verseny különleges felkészülést úgy pilótától, mint autótól?

Igazából csak a versenyző párostól, mert minden pályát csak kétszer lehet tréningezni, a körgyorsaságikat pedig csak egyszer. Az autó nem igényel különleges felkészítést, mert az aszfalt jobb minőségű, mint nálunk.

Navigálni most Szántó Szabolcs fog nekem. Ő húsz éve versenyzik Rally1-ben megbízható, tapasztalt versenyzőt ismertem meg benne! Ő volt a legelső navigátorom, életem első rally versenyén. Azóta többször is együtt versenyeztünk pl. a Vác Ralin.

Milyen magasan lesztek pl. az IRC pályáihoz viszonyítva?

471 méterről indul a verseny egyik rajtja, egy másik pedig 730 m-ről. Hét gyorsasági szakasszal kell megküzdenünk szombaton.

Indul-e más magyar páros a versenyen?

Nem, tudomásom szerint nem indul!

Ezek szerint rajtatok lesz az ország szeme?

Igen, és bízok a sikeres szereplésben. Ezen a Mitropa Rally Kupán, 100 versenyző páros áll rajthoz szombat reggel. Kategóriánkban tizenkilencen vagyunk!