2011.11.04. 09:51

Premier League - A Sunderland ronthatja el Ferguson ünnepét

Manchester, 2011. november 4., péntek (MTI) - A Sunderlandnek jutott az a hálátlan szerep, hogy a Manchester United otthonában lépjen pályára az angol labdarúgó-bajnokság soron következő fordulójában, azon a mérkőzésen, amelyen Sir Alex Ferguson, a Vörös Ördögök vezetőedzője regnálása 25. évfordulóját ünnepli.

Érdekesség, hogy a skót tréner - aki 1986. november 6-án vette át a gárda irányítását - korábbi csapatkapitányával Steve Bruce-szal néz farkasszemet a szombati találkozón.

"Fantasztikus volt ez az időszak, valóságos tündérmese" - nyilatkozta a klub honlapján a 69 éves szakember.

Ferguson csak négy évvel érkezése után szerezte meg első trófeáját - 1990-ben FA Kupát nyert a csapattal -, ezt követően azonban Anglia legeredményesebb együttesévé tette az MU-t: többek között 12 bajnoki cím, két Bajnokok Ligája-siker és öt FA Kupa-győzelem fűződik a nevéhez.

A másik manchesteri csapat, a bombaformában lévő City ezúttal Buzsáky Ákos csapatához, a Queens Park Rangershez látogat. Roberto Mancini tanítványai veretlenül vezetik a bajnokságot, legutóbb pedig szerdán a Bajnokok Ligájában a Villarreal vendégeként diadalmaskodtak 3-0-ra.

A szintén veretlen Newcastle United ezúttal az Evertont, míg a Chelsea elleni múlt heti rangadón 5-3-ra diadalmaskodó Arsenal a West Bromwich Albiont látja vendégül, amelyben Gera Zoltán akár már pályára is léphet.