2013.10.21. 08:36

Viharos megyei rangadó Nyírbátorban

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport 5. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 5. forduló

Mátészalkai MTK - Hajdúböszörményi TE 23–25 (13–15)

Mátészalka, 200 néző, v.: Kovács T., Major A. Mátészalka: Zatureczki N. – Varga Z. 1, Király Gy. 1, Kovács I. 1, Kun Á. 3, Szántó Sz. 12/4, Varga T. 2. Csere: Varga R. Balla J. Szender Sz. 1, Kerékgyártó S. 2. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 8/6. Küzdelmes mérkőzésen nyert a Böszörmény. Junior: 26–22.

Falcsik Miklós: – Gratulálok a vendégeknek, hazai pályán győzhettek – idegenben. Nagyon sajnálatos, hogy ilyen alulképzett, határozatlan, semmilyen tapasztalattal nem rendelkező fiatal játékvezetőket a pályák közelébe enged a kézilabda szövetség. Ami még felháborítóbb, hogy mindezért még fizetniük is kell az egyesületeknek, ráadásul nem is keveset!

VKK Nyírbátor–Kisvárda KC SE 26–23 (14–11)

Nyírbátor, 250 néző, v.: Tóth I., Tóth T. Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 3, Pisák T. 10/5, Nagy Á. 1, Dobos B. 7, Molnár Z. 3, Vasas Gy. 1. Csere: Torzsa R. 1, Ramzi, Tuska Sz., Rontó Á., Dévald A.. Edző: Váczi Sándor. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 4, Kiss I. 4, Bod B. 1, Járosi A. 4, Nagy D. 1, Barabás B. 6. Csere: Fekete R. 1, Szabó A. 2, Türk F., Mándi K., Botka A., Vass Gy., Paróczai L. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 4/4. A három piros lappal „színesített”, végig feszült hangulatú megyei ragadót a Nyírbátor bírta jobban idegekkel. Junior: 26–22.

Váczi Sándor: – Végig vezettünk, talán megérdemelten is nyertünk. A mi védekezésünk és a Kisvárda támadójátéka közötti különbség döntött.

Papp József: – Sajnos a támadójátékunk ezúttal nem volt olyan színes és eredményes, mint az elmúlt fordulókban, de a küzdőszellemünk végig partiban tartotta a csapatot. Az a fránya végjáték nevetségessé és sajnálatos tragikomédiába illő jelenetei ne lettek volna... Mert mindennek az előidézői a nagyon érdekes felfogásban tevékenykedő játékvezetők voltak. Személy szerint úgy gondolom, egy ilyen mérkőzés kiemelt prioritást érdemel a játékvezetésben is.

Demecseri VKSE–Debreceni EAC 29–38 (15–21)

Demecser, 60 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L. Demecser: Bíró D. – Csébi Z. 4, Buzás B., Szemes K. 11/1, Havel F., Kovács Zs. 4, Balogh Sz. 6. Csere: Suller D. (kapus), Havel K. 2, Nagy M. 1, Kovács L. 1. Edző: Kósa István. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 9/3, illetve 4/3. A helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Junior: 36–30.

Kósa István: – A korrekt játékvezetés mellett játszott mérkőzésen a kialakított száz százalékos ziccereket sorra kihagytuk, miközben azon sopánkodtunk, hogy kimaradtak a helyzetek, addig az ellenfél folyamatosan leindított bennünket, és szerezte a könnyű, demoralizáló gólokat. A rengeteg elhibázott lehetőség és hat (!) kihagyott hétméteres következménye nem lehetett más, mint vereség. Gratulálok a DEAC játékosainak.

Fehérgyarmati VSE–Kazincbarcikai KSE 31–28 (17–13)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Katona J., Konyári I. Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 5, Tóth N. 11/1, Kun Sz. 1, Szabó P. 5, Lazareanu 3, Pásztor A. 2. Csere: Bihari Z., Apostu 2, Tóth G., Szűcs A. 1, Hadar B. 1, Gaál R. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 4/3. Erősen kezdtek a hazaiak, majd visszajött a mérkőzésbe a Barcika, amely a második félidő elején egy gólra szűkítette hátrányát. A szép számú közönség előtt végül jó játékerőt képviselő vendégcsapatot győzött le a Fehérgyarmat. Junior: 43–21.

Csapos János: – Megint magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a lényeg, hogy sikerült megoldani a feladatot.

Tiszavasvári SE-QUICK 200–Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 34–20 (19–10)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 4, Tallár M. 1, Lázár A. 3, Kiss K. 11/4, Dancs M. 3, Szuvák Cs. 6. Csere: Nagy L., Pocsai L. (kapusok), Csócsics G. 4/1, Gál L., Kajibás M., Balázs M., Erdei P. 1, Lippai A., Szögi R. 1. Edző: Grandjean Gábor. Nyíregyházi Fősikola-Nyírsuli: Fodor T. – Csordás T. 3, Csizmadia T. 1/1, Harcsák Zs. 2/1, Jobbágy G. 3, Balogh B. 2, Budai Z. 3. Csere: Juhász M. (kapus), Hepp V. 1, Kiss J., Ménfői M., Takács D. 4/1, Bor M., Ruzsinszki B., Kozma P. 1/1. Edző: Halász Levente. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 5/4. Az előzetes hírek ellenére a főiskolások nem voltak ellenfelei a hazaiaknak, akik a második félidőben már megengedhették, hogy mindenki pályára lépjen. Junior: 24–25. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – Jó védekezést mutatott be a csapat, bár az ellenfél nem késztette nagyobb erőbedobásra játékosainkat. Kezdek elégedett lenni a kapusteljesítményekkel is. Az igazi megmérettetés a következő három mérkőzésen lesz.

Ignéczi Ferenc szakosztályvezető: – Nagyon gyenge mérkőzésen erősen tartalékosan védekezéstől mentesen szörnyű vereséget szenvedtünk.