Szabolcs-Szatmár-Bereg - A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban három megyei összecsapást is rendeztek – valam,ennyi az esélysebb csapat sierével zárult. A nőknél a lendületben lévő Kölcsey ezúttal sem hibázott, míg a Kisvárda rangadót bukott Bőcsön.

Férfi, 9. forduló

Mátészalkai MTK–Kisvárda KC SE 24–28 (12–15)

Mátészalka, 150 néző, v.: Tóth T., Tóth I.

Mátészalka: Zatureczki – Varga R. 4, Király Gy. 2, Kovács I. 1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 8 / 1, Varga Z. Csere: Kurtos K. (kapus) Balla J. Kócsi F. 6, Szender Sz. 1, Falcsik L. 1. Edző: Falcsik Miklós.

Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Kiss I. 2, Fekete R. 5, Mándi K. 7, Nagy D. 1, Barabás B. 4. Csere: Koi E. (kapus), Türk F. 1, Bod B. 2, Járosi A. 2/2, Kovács A. 1, Paróczai L., Szabó A., Botka A. Edző: Papp József. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

A Mátészalka nem játszott olyan jól, mint legutóbb a Debrecen ellen, viszont nagyon akart. A Kisvárda ellen ez így kevésnek bizonyult. Junior: 22–29.

Falcsik Miklós: – Ha olyan jól játszunk, mint amennyire küzdöttünk, még a győzelem is benne lehetett volna.

Papp József: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk.

Tiszavasvári SE-QUICK 200–Demecseri VKSE 30–22 (12-12)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Ungvári S., Tomori Gy.

Tiszavasvári: Bódor Z.– Benyusz K. 11, Tallár M. 1, Lázár A., Dancs M. 8/1, Kiss K. 6, Szuvák Cs. 1. Csere: Nagy L., Varga P. (kapusok), Gál L., Csócsics G., Kovács G. 2, Lippai A., Kajibás M., Balázs M., Pataki B. 1. Edző: Grandjean Gábor.

Demecser: Diószegi Á. – Balogh Sz. 1, Rádi Cs., Kovács F. 1, Kovács L. 1, Kovács Zs. 5/1, Csébi Z. 5. Csere: Prekuta D. (kapus), Buzás B. 1, Szuharev, 2, Nagy M. 6, Tardi A., Buzás D., Kósa D., Havel K., Molnár Z. Edző: Kósa István. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1.

Igazi megyei rangadón a második félidő közepéig tartotta magát a vendégcsapat, majd a hazaiak gyors és könnyű gólokkal elhúztak és biztosan nyertek. Junior: 30–31.

Grandjean Gábor: – Az elmúlt két hétben jól játszottunk és kikaptunk. Most gyengébben játszottunk és nyertünk. Igazán nem tudom, melyiknek örüljek...

Kósa István: – Nem játszottunk alárendelt szerepet, a második félidő közepéig tartottuk magunkat, aztán gyakorlatilag elfáradtunk. Gratulálok a Tiszavasvárinak, örülök, hogy egy nagyon korrekt mérkőzést játszottunk.

Fehérgyarmati VSE–VKK Nyírbátor 22–25 (9–12)

Fehérgyarmat, 500 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Iosif 5, Tóth N. 7, Kun Sz. 1, Gaál R. 3, Siket T. 1, Pásztor A. 4/2. Csere: Bihari Z., Lazareanu 1, Szűcs A. Játékos-edző: Csapos János.

Nyírbátor: Tóth M. – Tuska Sz. 2, Pisák T. 8/6, Nagy Á. 3, Dobos B. 2, Kovács Á. 2, Vasas Gy. 2. Csere: Dévald A. 1, Csébi D. 1, Molnár Z. 1, Szabó Cs., Ramzi, Torzsa R. 3, Jávor D. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/6.

A hosszabb cserepaddal rendelkező Nyírbátor megérdemelten nyert. Junior: 31–33.

Csapos János: – Ennyi hiányzó dacára mindent megpróbáltunk, ennyire futotta.

Váczi Sándor: – A védekezésünk jobban alakította pozitívabban alakította a mérkőzést, mint az ellenfél támadójátéka. Ez döntőnek bizonyult.

Hajdúböszörmény–Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli 28–22 (13–9)

Hajdúböszörmény, 120 néző, v.: Bozó Z., Polgár Z.

Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli: Fodor T. – Halcsák Zs. 1, Antal L. 3, Jobbágy René 4/1, Balogh B., Jobbágy Roland 2, Csizmadia T. 1. Csere: Csordás T., Hepp V., Jobbágy G. 3, Bor M. 3, Vitális I., Ruzsinszki B. 2., Balogh Á. 2., Illés T. 1 Edző: Halász Levente. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/1.

Jó iramú mérkőzésen a második félidőben érvényesül a hazaiak nagyobb rutinja. Junior: 25–33.

Halász Levente: – A 45. percig jó ütemű kézilabdát játszottunk, néhol szép megoldásokkal. A csapategység meccsről meccsre összeforrottabb, sajnos, az utolsó negyedórát még nem bírjuk, nem tudunk végig koncentrálni.

További eredmények: Miskolc VSI–Debreceni EAC 31–26, Berettyó MSE–Kazincbarcikai KSE 33–30.

Bőcs, 20 néző, v.: Bíró Á., Herbák T.

Kisvárda: Szabó Viktória – Tóth B., Vassné 6/4, Szabó Valéria 2, Tar H., Frank P. 12, Rácz K. 1. Csere: Járosiné (kapus), Máté V., Péter E., Varga V., Szilágyi R. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 6/4.

Szoros mérkőzésen a rossz helyzetkihasználás pecsételte meg a vendégek sorsát. Junior: 26–19. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – A sérülések és egyes emberek felelőtlensége okozta a vereséget.

Etalon Adács–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 26–37 (17–17)

Jászberény, 70 néző, v.: Pauló T., Tímár J.

Kölcsey DSE-Nyíregyháza: Aranyosi M. – Gyuró Á. 9, Gyimesi L. 2, Móré K. 11/6, Márkus G. 3, Kocsik V. 6, Hruska Zs. 4. Csere: Kruták F. (kapus), Tilki A. 2, Bukta R., Moravszki B., Silye V., Lethi K. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 6/6.

Folytatta hetek óta tartó remek szereplését a Kölcsey. A megerősített a hazaiak ellen biztosan nyert a diákcsapat. Junior: 35–23.

Hadobás István: – A matiné első részében még szunyókáltunk. A félidei ébresztő után sebességet váltottunk, elkezdtünk védekezni, és hamar eldőlt minden kérdés.

További eredmények: Miskolc VSI–Debreceni VSC III 31–44, NKK Balmazújváros–Ózd 33–20, Hajdúböszörményi TE– Fenstherm-Füzesabonyi SC 29–27, Alsózsolcai KSC–Derecskei KKSE 19–32.

1. Füzesabony 10 8 1 1 338–258 17

2. Balmazújváros 9 7 2 – 255–191 16

3. Kisvárda 9 6 1 2 255–238 13

4. Bőcs 9 6 – 3 259–207 12

5. Hajdúböszörmény 9 6 – 3 284–246 10

6. Debreceni VSC III 9 5 – 4 266–228 10

7. Kölcsey DSE 9 5 – 4 260–225 10

8. Miskolc 9 4 – 5 261–289 8